martina5069 martina5069 komentáře u knih

Tak padne náš svět Tak padne náš svět Megan Crewe

Dočteno ....
Mě se kniha líbila moc protože miluju distopii jenom mě mrzí že druhý díl sice mám ale spisovatelka se rozhoda že tŕetí díl prostě nebude a to mě štve protože nebudu vědět jak to cele dopadlo grrrrrr.
Bylo mě líto všech těch co umřely a hlavně těch které ztratila právě Kaelyn. A sem napnutá jak to dopadne s Meredith jestli se uzdraví nebo ne :-) Doufám že ano !!!
Co mě mrzelo bylo že sem čekala víc romantiky ale třeba mě druhý díl překvapí. A poslední věc co bych chtěla ještě napsat je že sem četla komentáŕe a hodně lidem nevyhovuje kniha jakoby formou deníku nebo dopisů ale mě to bavilo a nevadio mi to protože sem sii zase zkusila přečíst něco jiného nelituju. Posudte to sami .......

29.01.2016 4 z 5

Eden Eden Helen Douglas

Mazéééééc :-) Po dlouhé době sem si přečetla dobrou knížku u které sem si i odpočinula a skoro půlku přečetla za 1 odpoledne. Mělo to všechno, záhadu, napětí, humor, romantiku i zvrat na konci :-) Strašně děkuji za to svýmu kamarádovy že sem ji dostala jako dárek a mohla si ji přečist a vy ostatní nedejte na záporný recenze a přesvěčte se samy. Za mě má Eden 5 hvězdiček a myslím že zasloženě

25.08.2015 5 z 5

Vstříc temnotě Vstříc temnotě Lisa McMann

Ještě lepší než první díl.Četla sem pokaždé když jsem měla čas a hltala stránku po stránce sem strašně zvědavá na poslední díl :-)

27.08.2014 5 z 5

Procitnutí Procitnutí Lisa McMann

Přečetla,zavřela a valila do knihkupectví pro další díl :-D Tak tahle knížka mě naprosto dostala je perfektní musím říct že je mi teď i líto že sem dala temným vizím tolikm hvézdiček ptž tahle kniha a doufám že i celá série je naprosto boží a nemůžu se od knížek odtrhnout. Co ještě můžu dodat tak že to urćitě není naposledy co si to čtu rozhodně si je nechám ve stvé knihovně a ćasem si je pŕečtu znova :-)

24.08.2014 5 z 5

Déšť smývá stopy Déšť smývá stopy Mikaela Bley

Posloucháno jako audiokniha. Přednes paní Pekové byl strašně rychlý, nelíbil se mi její hlas ani intonace. Stojí za zmínku i to, že jsem na audioknihu narazila v levných knihách a okamžitě mě zaujala, protože jde o psychologický thriler střídajících se hlavních postav. jde o hodně citlivé téma pro ty co mají děti jelikož hlavní zápletkou je únos malé holčičky a následné policejní hledání. Jak už jsem psala tak jsou v příběhu jakoby 3 dějové linie , kde hlavní roli hraje otec s novou ženou a jeho bývalá manželka ( matka malé Lycke ), policistka, která má případ na starost a reportérka, která se tam jakoby do příběhu vetřela. Suma sumárum posloucháte 9 hodin o vyšetřování a přemýšlíte, kdo Lycke unesl a proč. Pachatelů je tam hodně ovšem příběh byl nudný. Posloucháte špatně namluvenou audioknihu, čekáte jak dopadne konec a nakonec zjistíte, že jediný co se vám na ní líbilo byla mrazivá atmosféra děštivýho Stockholmu , protože déšť smývá stopy :-)

12.08.2021 3 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Již v pořadí druhá audiokniha od spisovatelky Shari Lapena, ano půjdu teď i na poslední třetí. Audioknihu opět namluvili Martina Hudečková a Libor Hruška a já jsem spokojená. Co se týče příběhu bych hodnotila 2*, protože jak u minulého příběhu spisovatelka prostě strašně natahuje a piplá se ve zbytečných detailech ale zas chápu, že kdyby ne tak má kniha max 100 stránek. Příběh začíná nešťastnou náhodou, kdy jdou dva manželé k sousedům na malou oslavu a nechají doma šesti měsíční holčičku, kterou chodí každou půlhodinu kontrolovat, sebou mají dětskou chůvičku. Jde přece o večer dospělích a nemůže se nic stát jenomže když se manželé vrátí skoro o půl 2 domů, holčička je pryč. No a o tom je vlastně celý příběh. Nejvíc se mi jak v příběhu postupně cítite tu psychiku hlavní hrdinky a třetí hvězdička je za brutální konec, který se mi hodně líbil, stojí za to si počkat. Knihu doporučuji pokud máte rádi delší příběhy s hodně překvapivým rozuzlením.

26.01.2021 3 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Zpověď dvou ztrápených duší Deklana a Juliet. Juliet nechá na hrobu své matky dopis, který Deklan najde při vykonávání veřejných prací a o tom je vlastně celá kniha, o dopisování a svěřování se. Kniha byla dobrá ale na pět hvězdiček určitě ne, proto nechápu proč ji každý tak vychvaluje, upřímě řečeno jsem četla lepší knihy i když je tento příběh strašně milý. Spoiler : Rozuzlení příběhu čekejte až tak na posledních čtyřech kapitolách.

03.04.2020 3 z 5

A.E. Poe pro děti? No tak to opravdu sedí. Ze všech příběhů mrazí a ten konec? Uff....
No tedy pane Priestley asi jste mě dostal z knižní kocoviny a já mám zase chuť číst a nebo je to tím, že už jsem měla dost stále se opakujícího příběhu Hardina a Tessy ale to je jiný příběh. Co se týče příšerných příběhů strýce Montequea tak nejvíc mě mrazil asi příběh Zlacený rám ale jinak se mi líbily všechny a když si k tomu ještě pustíte halloweenskou hudbu z youtube tak to ten strach akorát znásobí. Navíc máte pocit při takovým počasí a dešti v noci, že jste přímo v domě strýce Montequea. Pecka a jsem ráda, že mám všechny díly příšerných příběhů doma.

04.10.2019 5 z 5

Strašidýlko Stráša Strašidýlko Stráša Alena Mornštajnová

Posloucháno jako audiokniha 58 minut 22sek.
Kraťoučké pohádky na pokračování o sedmi povídkách, které navazují a trvají po osmi minutách. Pohádka o strašidýlku, které se bojí, jednoho dne se mu ztratí kamarádka Luisa, která je kočka a on se ji snaží najít. Pěkný přednes spíše pro menší děti :-)

01.10.2019 4 z 5

Tajemství Tajemství Anna Todd

Konečně dočteno, nemyslím to ve zlém ale znáte to ... prázdniny a hlavně práce, prostě nebyl čas.

Co se týče třetího dílu tak po zklamání z dvojky jsem nadšená, konečně nějaká akce. Co jsem četla tady dole komentáře tak hodně lidí netuší co to tajemství vlastně bylo a po dočtení mě došlo , že to tajemství tam není jen jedno ale je jich tam několik ale to si už musíte přečíst sami. Hodně mě dostal konec knihy a vlastně tak nějak posledních asi 200 stránek no jo přece jen je to kniha o 728 stránkách svým způsobem o jednom a tom samým ale vás prostě nutí číst co bude dám i když víte, oprava TUŠÍTE, co bude následovat jelikož se tam vždycky něco nečekaně zvrtne. Pří čtení si hodně uvědomuju jakou to má podobnost a 50 odstíny šedi ( textově myslím) , jelikož to má stejné vsuvky ( koupelna, mluvení mezi sebou, jeho povaha, sny atd). Líbí se mi že je Hardin pořád stejně psychicky zdeptaný minulostí a proto se chová jakoby zle i když je vidět že se jeho postava v 3tím díle značně změnila a to i Tessa, což je super. No a na závěr bych řekla malinkatý spoiler.

SPOILER: Na konci knihy, kdy jsou Hardin a Tessa ve sprše tak mají nechráněný sex přitom jí gynekolog přece řekl, že po injekci má 3 dny počkat a tak dlouho v tý Anglii nejsou přece takže čekám že čtvrtý díl který nese název Pouto vypovídá o tom,že bude malej Hardin nebo Tessa a skončí to nejspíš tak jako v pohádkách. A žili šťastně až do smrti.
Konec spoileru.

Přemýšlím, jestli si mám dát chvíli od After oddech a číst něco jiného nebo pokračovat v jízdě no uvidíme, i když ono to tak strašně láká dozvědět se konec .....

07.09.2019 4 z 5

Hřích první noci Hřích první noci Jana Pronská

Čtyři hvězdičky si kniha určitě zaslouží, byla to krásně čtivá romance o dvou ztrápených duších. Někdo tu psal komentář, že mu kniha připoměla popelku a já musím souhlasit. Byla to pro mě první kniha od této autorky a jsem si jistá, že určitě né poslední.

20.06.2019 4 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

[audiokniha] Čte Přemysl Boubík doba poslechu 12 hodin 49 minut.
Super audiokniha od které se neodtrhnete a těšíte se, kdy se k ní budete moct vrátit. Super přednes pana Boubíka. Co se týče knihy tak mi ji doporučila kamarádka. Normálně tento žánr nečtu ale tohle mě zaujalo. Vyhledala sem si i různé články a videa o Tribeči a začalo mě to zajímat čím dál víc. Mám dokonce knihu i v pdf ale jakmile sem na YouTube zahlídla audioknihu, bylo rozhodnuto. Z příběhu se až tají dech, je rozdělený do tří pasáží (nahrávek) první je takový úvod, který mě moc nebavil ale pak se dostanete do samotného lesa a příběh se rozjede. Ještě do teď mám tento příběh v hlavě a přemýšlím jestli jde o výmysl nebo o pravdu a nebo jestli jde o pomatení mysli.

29.03.2019 3 z 5

Něco skutečného Něco skutečného Erin Watt

Miluju knihy od Erin Watt protože mě vždycky něčím překvapí. Chtěla jsem dát 4* ale pořád je tam nějaké to ale, myslím si že letos budou ještě lepší knihy než tahle.Byla to taková ta tipická romanťárna kluk ( zpěvák ), chudá holka, komplikace, seznámení, láska, konec.Neříkám, že to bylo špatný ale čekala sem víc.

08.01.2019 3 z 5

Garfield ve velkém Garfield ve velkém Jim Davis

Další přečtený strip o Garfieldovy aneb jak to všechno začalo nultá kniha. Je vidět, že se za ty roky Jim Davis opravdu vykreslil ale jeho vtip a garfield se nezměnily. Pořád stejně super odpočinková hodinka :-)

14.08.2018 5 z 5

Jen si troufni Jen si troufni Katie McGarry

Příběh Beth a Ryana se mi líbil o malinko míň, než příběh o Echo a Noahovi. Kniha opět pojednává těžké téma tedy alkoholismus, drogy a násilí. Ze začátku mi hodně vadila sprostá mluva Beth ( sice taková byla už v prvním díle ale tohle byl extrém) ale postupem knihy je vidět jak se její chování mění k lepšímu a začla sem ji mít docela ráda, tím docela myslím,že mě na jednu stranu strašně štvalo jak si pořád nevěří ( nikdo mě nemá rád, všichni mě opustí, nikomu nemůžu věřit) a na druhou stranu ji zase chápu proč se tak chovala, hodně jsem přemýšlela co bych dělala já na jejím místě a pravděpodobně bych lide nedůvěřovala stejně. No a pak je tu Ryan, kluk který hraje baseball a zjišťuje, že miluje tvůrčí psaní, které jeho otec neschvaluje, protože z něho chce mít profesionálního hráče. No a najednou se objeví Beth a co začlo obyčejnou sázkou skončí Happy Endem. Za mě 4* z 5*.

27.07.2018 4 z 5

Sladké nic Sladké nic Jamie McGuire

Kolik dát hvězdiček přemýšlím, že i když kniha byla super tak na 4* to nebude takže dávám 3.5* kvůli tomu konci :) Spoilerovat nechci, kniha je od začátku do konce super, nejdřív máte hromadu teorií v hlavě jak to asi bude pokračovat a nakonec vás to naprosto vyvede z míry jediný co je jasný, že kniha se točí kolem Avery a Joshe :)Ten konec mě fakt dostal otázkou je jestli jsem ho pochopila správně nebo né.

20.03.2018 3 z 5

Easy? Easy? Tammara Webber

Nemůžu se rozhodnout jestli se mi kniha líbila nebo ne, jako chvilkama jo a pak si zas říkam "neměla sem přeskakovat řádky? " Děj byl klasická středoškolská romanťárna pro holky, možná je to mnou protože sem teď takových knih četla poměrně dost ale upřímně byli lepší než tahle. Co musím uznat téma znásilnění a učení se bojovat když situace nastane byla super, zas na druhou stranu příběh číslo dva "Lukas" mi příšel strašnej, vidět něco takovýho ale zas ho obdivuju že se postavil svým démonům a byl z něho super chlap. Co mě docela štvalo bylo to, že když mám v hloubi duše tajemství a někoho miluju na první pohled tak bych mu to řekla ať ten druhej ví na čem se mnou je. A ne tady to okecávání miluju tě ale nemůžu s tebou být, pak si to rozmyslím a nemůžu bez tebe být. Asi už sem zestárla. Suma sumárum kniha byla čtivá, rychlá a hlavně pokud ste na potetovaný kluky a piercingem ve rtu tak budete slintat nad Lukasem jako já :-)

09.01.2018 3 z 5

Prokletý princ Prokletý princ Erin Watt

Druhý díl z pohledu Reeda mě do půlky knihy moc nebavil pak se to zas rozjelo jako u prvního dílu super :-) Ella se mi zdála být k Reedovi krutá a trochu hloupá, že si nenechala nic vysvětlit. Neustálé chci tě nechci tě no ale vzhledem k tomu, že jde o druhý díl tak tam autorka musela něco vecpat. Kniha je plná tajemství a intrik, konec knihy mě donutil ji zavřít s otevřenou pusou, to sem jako fakt čuměla. Suma sumárum dáme 3,5 hvězdičky a půlku za obálku :-) Šup na třetí díl :-)

13.12.2017 4 z 5

Hrej férově Hrej férově Emma Hart

Třetí díl série the game byl úplně odlišný od těch předchozích. Setkáváme se tu totiž se závažným tématem deprese a její stavy. Depresemi trpí hlavní hrdinka knihy Abbi, která byla zavřená v psychiatrické léčebně, díky vášni k baletu se dostává do New yorku, kde se na zkoušce seznámí s pohledným a hlavně strašně hodným klukem jménem Blake,který si přividělává jako kuchař. Příběh je hodně emocionálně založený a nejen na jedné stránce zadržujete dech. Vztah mezi Bakem a Abbi byl nádherný a nešlo tu jen o sex o který šlo hlavně v předchozích dvou dílech a čtvrtý má být podobný. Na začátku ve věnování autorka píše, že ví jaké to je mít deprese, tuhle knihu psala, když jí bylo nejhůř a věnuje ji lidem, kteří depresemi trpí a přeje si aby si hlavně asi teda čtenářky uvědomily, že sebepoškozování je špatné a vždy jsou kolem vás lidi, kteří vás podrží, když se cítíte nadně. Za mě úžasná kniha a doporučuji.

25.10.2017 4 z 5

Hrej tajně Hrej tajně Emma Hart

Druhý díl se mi líbil možná malinko míň než první protože v prvním bylo víc akce, tenhle díl byl taková pomalá oddechovka. Nenadchne a neurazí. Líbilo se mi že se v příběhu objevily i postavy z prvního dílu. Každá kniha má specifický děj o různých bolestech života a následně zamilovanost. Co mě štvalo byl až přes příliž ochranitelský Braden. Megan si přece mohla vybrat kohokoliv kdo se jí zlíbí, i kdyby to byl nějakej sígr tak si holka musí namlít hubu sama, tak je to i v realném životě. Zatím jsem z knižní série nadšená takže hurá na třetí díl. Hrej férově ....

18.10.2017 4 z 5