martina5069 martina5069 komentáře u knih

Babička drsňačka Babička drsňačka David Walliams

Posloucháno jako audiokniha a v podání Jiřího Lábuse to bylo super, díky téhle knize chci jít o do dalších knih protože jsou vtipné a s poselstvím. Babička na invalidním skútru vás rozveselí určitě tak jako mě a konec vás dostane. Doporučuji .

02.12.2019 5 z 5

Všechno nebo nic Všechno nebo nic Eva Urbaníková

Posloucháno jako audiokniha : 6 hodin 20 minut
Nejprve jsem viděla film a potom si poslechla audioknihu. Film se mi hodně líbil a bylo v něm všechno co jsem si poslechla v audioknize akorád bez toho fňukání. V audioknize mě přišla hrdinka strašně najivní, chápu, že se zamilovala do úžasnýho chlapa ale on z ní dělal úplnou trubku. A jako třešnička na dortu se na ni vyprdl na konci kvůli jedné '' nehodě ''. Strašně se mi líbil slovenský přednes paní co knihu namluvila. Kniha toho má v sobě tolik, že nad ní musím přemýšlet a mám chuť si ji i přečíst a nalepit několik lepíků. Kniha za to určitě stojí.

04.08.2019 4 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Posloucháno jako audiokniha 1hod 16min.
Klasická komedie,o lakomci, kterého zajímají jenom jeho penízky. Byla jsem minulý rok i na venkovním divadle v Brně, kde lakomce stvárnil Bolek Polívka a bylo to skvělé. Lakomce doporučuji všemi deseti :-) Navíc tohle kraťoučké dílo máte přečtené raz dva :-)

11.06.2019 5 z 5

Přiznání Přiznání Anna Todd

Druhý díl se mi líbil o hodně míň než první. Skoro nic se v něm nedělo, Tessa s Hardinem se furt hádali a zas usmiřovaly. Konec vás donutí číst další díl....

09.04.2019 3 z 5

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Krásná kniha se spoustou myšlenek kluka jménech Charlie. Myslím si že je na hodně podobné úrovni jako je malý princ, pokaždé v ní najdete něco jiného a spousta věcí vám unikne, pokud ji čtete jednou. Protože tahle kniha by se měla číst znovu a znovu. Ano je sice o depresích ale je i o přátelství, rodině a lásce. Kniha je psaná formou dopisů, kdy nevíme komu sou adresovány. Myslím si, že si v ní každý najde to svoje.Za mě plný počet bodů a prosím víc takových knih.

Když jsme se všichni chystali k odjezdu, přišel jsem k dědovi a objal jsem ho a políbil na tvář. Setřel si můj polibek dlaní a příkře se na mě podíval. Nemá rád, když se ho kluci z rodiny dotýkají. Ale stejně jsem moc rád, že jsem to udělal, pro případ, že by umřel. S tetou Helen jsem to nikdy neudělal.
S pozdravem
Charlie

19.02.2019 5 z 5

Medvěd, který nebyl Medvěd, který nebyl Frank Tashlin

Moc pěkný příběh na 10 minut s krásnými ilustracemi. Během čtení se mi udělalo špatně z toho co v příběhu bylo a na konci se mi zase chtělo brečet. Škoda jen, že je to pravda a my si nechráníme přírodu namísto toho ji zabíjíme. Vykácet les a postavit budovu? To fakt ne e. Příběh má hloubku a dlouho nad ním budu přemýšlet.

31.01.2019 5 z 5

Řekni mi tři věci Řekni mi tři věci Julie Buxbaum

Moc krásná kniha. Kniha je o holce jménem Jesiie a o jejím tajném dopisovateli, podle komentářů co jsem četla už od začátku knihy víte kdo to je, mě osobně to nedalo pomalu až do konce knihy, myslela jsem si kdo to je ale to zadržování dechu do posledních stránek za to stálo. Miluju tuhle knihu je tak strašně sladce krásná a příště dám určitě zase na svůj instink, když vám padne do oka obálka přečtěte si anotaci. Miluju příběhy kde se vyskytují emaily nebo smsky a odhalování tajemství. DOPORUČUJI !!!!

11.09.2018 5 z 5

Cena nevinnosti Cena nevinnosti Rebecca James

Obyčejný kluk vs. plachá dívka, žárlivá bejvalka, dva přátelé, strašidelný dům a ukryté tajemství. Takhle by se dal shrnout děj knihy. Do asi posledních 4 kapitol sem jen tušila jak to celé dopadne Ale poslední 2 kapitoly mě posadily doslova na zadek a já jenom v rychlosti dočítala poslední stránky a v hlavě měla snad 1000 myšlenek na to co sem to teď přečetla za knihu. strašně mě překvapilo, že v sobě nemá kniha ani jedno hluché místo a pořád se tam něco děje, suma sumárum mi na ni stačily asi 3 dny a to jen proto, že jsem pomalý čtenář. Tim byl jako postava strašně super, moc hodnej kluk a Anně se nedivím, že byla psychicky nemocná, když si zažila to co si zažila. Poslední dobou hledám knihy s podobným tématem a opět sem měla šťastnou ruku, není to sice na 5 * protože sem četla o malilinko lepší knihu ale i tak můžu jen doporučit, nebudete po přečtení litovat, pokud máte rádi lehké tajemno a pár šokujících scén.

08.09.2017 4 z 5

U konce s dechem U konce s dechem Rebecca Donovan

Trošku předvídatelné ukončení trilogie " dýchání " . Emma odjíždí na školu a svůj původní život nechává za sebou, najde si nové kamarádky, nového kluka a zkouší co v ní je pomocí alkoholu a adrenalinu.... Zkouší utišit bolest a noční můry. Tragická událost ji ale pošle znovu domů a tady se o5 setkává s Evanem. Ten na ni udělá menší podraz a odjíždí s ní na prázdniny k moři. Emma se mu konečně otevře a řekne mu co se dělo v její hlavě v předchozích dvou knihách. A jestli se dočkáme happy endu na to si musíte počkat nějakých 430 stránek :-) Za mě super kniha jako předchozí ale vadilo mi tam Emino neustálé fňukání a rozhodování se jestli teda s Evanem bude nebo nebude což mě lezlo na nervy protože se přece milujou tak proč to protahovat na nějakých asi 200 stránek? Jinak mě knihy takových témat strašně baví jsem zvědavá kdy narazím na něco podobného, klidně i od téhle autorky protože ona umí psát :-)

31.08.2017 4 z 5

Sotva dýchám Sotva dýchám Rebecca Donovan

Perfektní druhý díl, který sem i přes 480 stránek přečetla u mě v rekordním čase což jsou dva dny. Líbila se mi zápletka tohoto dílu i když asi v půlce mě trošku došlo že se jedna postava na konci vybarví. U téhle autorky mě fascinuje to jak dokáže čtivě psát a pořád se v jejích knížkách něco děje. Tentokrát se Emily ocitá v domě svojí matky která díky způsobené bolesti hodné paří a dokonce i bere drogy no a v neposlední řadě se tahá se zajíčky. tenhle díl je strašně smutnej a pro mě srdcovou záležitostí protože i já sem zažila stavy, kdy se člověk kterého myslíte, že znáte chová po alkoholu jinak. Myslím že nemluvím jenom za sebe ale po alkoholu se prostě stáváte až moc upřímní a pravda někdy hodně bolí. Strašně mě mrzí ten konec knihy a já se pořád nemůžu rozhodnout jestli udělala Emily dobře nebo špatně a pevně doufám, že aspoň poslední díl dopadne dobře.

17.05.2017 5 z 5

Moře klidu Moře klidu Katja Millay

Tuto knihu už mám doma asi rok a na doporučení jedné booktuberky sem se do ní pustila s tím, že jde v knize o nějaké tajemství, říkám si tak proč ne zkusím se začíst a nelituju toho :-) Moc sem nećetla komentáře k téhle knize takže nevím jak se líbí ostatním ale za mě musím dát 4 * s tím, že mi tam malinko něco chybělo. Příběh je psaný formou dvou postav Joshe a Nastye. Nastya má tajemství o kterém nechce mluvit ( ona ale nemluví po tom incidentu s nikým), postupem knihy se Joshovi otevírá, chodí za ním do dílny a tráví s ním čas. Josh to taky nemá v životě lehké přišel o hodně blízkých a tak se stane že se do sebe zamilují. Na konci knihy se dozvíme co se vlastně Nastye stalo a proč nemluvila. Je to hodně milí příběh se spoustou myšlenek, určitě se k němu někdy vrátím.

09.05.2017 4 z 5

Láska mezi písmenky Láska mezi písmenky Jodi Picoult

Krásná pohádka, která je sice smutná ale šťastně skončí. Líbila se mi od začátku do konce a to že byla podle jiných čtenářů až moc sladká? Mě to nevadilo kdyby tak sladká nebyla tak mě to docela i naštve :-D Byl to prostě krásný příběh vykládaný ze 3 pohledů hlavních postav. Prince Olivera jeho lásky Delilah a kluka Edgara, který si s oliverem vyměnil role v pohádkové knížce Mezi řádky která je předešlím dílem téhle pohádky. Docela mě mrzelo že první knihu coobo nevydalo a možná ani nevydá protože přece jen v knize je popsáno hodně věcí které se děli v knize první ale ztrácet se nebudete jenom vám přijdou některé pasáže "prázdné". Pokud první díl vyjde tak si ho určitě pořídím a znuvu se ponořím do tohohle krásného pohádkového světa plného lásky i smutku. Za mě si určitě zaslouží 5*

21.02.2017 5 z 5

Dospelosť je mýtus Dospelosť je mýtus Sarah Andersen

Super kniha komixů. Je to vtipné, je to pravdivé, v hodně pasážích jsem se i viděla. Je to jedna z těk knih, kterou budete otevírat znovu a znovu , když vás přepadne depka. Někde jsem četla že má autorka svoji stránku kam přidává dalši a další komiksy, že by byl druhý díl ?

21.01.2017 5 z 5

Lichožrouti Lichožrouti Pavel Šrut

Jejda to bylo pěkný. U některých pasáží sem se i zasmála a Hihlíka prostě nejde nemilovat. Knihu doprovází i nádherné kresby postav v knize. Byla to suprová oddychvka pro tyhle studené dny pěkně zabalit do teplé deky k tomu dobrý čaj a začíst se do příběhu lichožroutů :-) Rozhodně se pustím i do dalších dílů a už netrpělivě čekám až vyjde na dvd film

17.01.2017 5 z 5

Na hraně věčnosti Na hraně věčnosti Jessica Ann Redmerski

Ježiš to bylo pěkný :-) Několikrát mě u tohohle příběhu slzely i oči. Vrátila jsem se zase do prvního příběhu a hltala každou stránku. Líbilo se mi to úplně stejně jako ten první a poslední kapitola epilog mě dostal. Úžasné zakončení knihy bez otevřeného konce jak to bývá u některých knížek. Sice mě trośku mrzelo že ke konci knihy bylo ... o par měsíců později a já nezjistila co se během těch měsíců dělo s Camryn a Andrewem ale ro přežiju :-) Knihu doporučuji ale jednu hvězdićku si nechávám pro případ že narezím ještě na lepší knihu než je tahle i když nevím za jak dlouho a ni narazím cesta bude dlouhá :-)

30.11.2016 4 z 5

Playground Playground Lars Kepler

Moje první knížka od Larse Keplera a sem nadšená slyšela jsem že je to něco jiného než jeho původní knihy, tak jsem zvědavá mám v plánu od něho ještě číst stolkera. No a teď ke knize. Bylo to dobrý rychle se to četlo i když jsem neměla na knihu moc času. Nechápu komentáře tipu "pořád se opakoval děj" ano svým způsobem je to pravda ale pokaždé jinak bylo tam pokaždě něco navíc když jsme u toho života a vracení se do předsmrtné říše. Co sem moc nepochopila na začátku proč je to čínský předsmrtný život ale postupem knihy se dozvídáte proč tomu tak je. Druhá půlka knihy mě trošku přípomínala Hunger games ale nebudu prozrazovat proč na to si musíte přijít sami :-) Konec mě malinko rozbrečel no občas sem cíťa ale je to proto že si oblíbíte postavy a pořád doufáte že to dobře dopadne a ono prd. I když to dobrě dopadlo stejně mě mrzelo že se jedna postava nevrátila a dopadlo to tak jak to dopadlo. Za mě 4 hvězdičky z 5ti jako ano bylo to super ale tu jednu hvězdičku si nechám na nějakou knihu která mě dostane ještě víc. Není to totiž jedna z těch knih které by ste četli víckrát protože teď už vás nepřekvapí o co v knize de. Jinak doporučuji a nedejte na názory jiných udělejte si ho sami.

15.11.2016 4 z 5

Všechna pravda, co je ve mně Všechna pravda, co je ve mně Julie Berry

Je pravda že jsem tuhle knihu četla docela dlouho ale každý to zná že prostě není nálada na čtení nebo se nemůžete na knihu koncentrovat protože myšlenkami jste někde jinde.
Nuže poslední dva dny čtení sem knihu hltala všemi deseti :-)
Co se týče začátku knihy asi jako většině lidí co ji četly sem si nemohla zvyknout na krátke kapitoly nejprve jsem si myslela že je to formou dopisů posléze jsem pochopola že jsou to myšlenky Judith která "v hlavě " vypráví příběh. příběh o věznění, o smrti kamarádky, o svojí životní lásce, o intrikách, nenávisti, svém bratrovy který pŕíśel o nohu a o svojí matce která byla k Judith hodně hnusná. Tato celková kompozice knihy vyvršila v ohromující konec a já jsem z něho našená. Všechno nakonec dobře dopadne :-)
Když se mi do ruky dostane nějaké dalśí dílo autorky tak nebudu proti si ho přečíst protože ona umí překvapit :-)

10.10.2016 4 z 5

Kreslený svět podle Annie Kreslený svět podle Annie Laura Lee Gulledge

Mě se ten příběh líbil otázka hodinky na přečtení :-) šlo o získání sebedůvěry a splnění snů o tom že přatelé vždy pomůžou. Knihu sem si koupila protože mě začly bavit komixi a tuhle sem našla v levných knihách. Nelituju :-)

29.06.2016 3 z 5

Garfield slízne smetanu Garfield slízne smetanu Jim Davis

Múj první komix s garfieldem a super :-) Urćitě půjdu do dalších

03.06.2016

První První Kiera Cass

Další díl super ale chybělo mi tam víc romantiky a čekala sem víc erotiky a ono prd i když to tam někteří recenzenti psaly. Král se choval zase jako blbc ale i tak mě mrzel konec knížky a mrzí mé že to mělo tak rychlí konec. Ale dopadlo to podle očekávání. Co se mi nejvíc líbilo tak tančení v ešti mezi amerikou a Maxonem a potom ty dopisy Americe od maxona. No další díl Dcera si určitě pořídím :-)

28.03.2016 4 z 5