martina1199 martina1199 komentáře u knih

Dědictví minulosti Dědictví minulosti Barbara Erskine

Klasická Barbara Erskinová, napínavé čtení až do konce a opět velmi zajímavé téma :-)

05.06.2019 4 z 5

Strom lží Strom lží Frances Hardinge

Tak tohle bylo opravdu příjemné překvapení :-) Postava Faith byla skvěle napsaná, její inteligence a odvaha, spoutaná dobovými konvencemi. Zajímavé téma, i slušná detektivní zápletka. Asi zkusím další knihy této autorky :-)

02.06.2019 5 z 5

Zloděj Zloděj J. R. Ward (p)

Koukám, že už je to 16 díl v sérii a pořád dobré :-) Jednou guilty pleasure, vždycky guilty pleasure :-D

V příběhu je už možné vysledovat určitý vzorec, ale pokaždé jinak podaný, což je dáno samosebou hlavně postavami. Ty mě pořád hodně baví, jak staří známí, kteří neustrnuli a dál se vyvíjejí, tak i nové postavy, které do celkového vyprávění o upírech v Caldwellu neustále přicházejí :-) Ke starému nepříteli nyní přibylo i nové, mnohem nebezpečnější zlo a myslím, že se máme zase na co těšit :-)

Mapa dní Mapa dní Ransom Riggs

Bylo to super:-)
Podivné děti v Jacobově současnosti - to je zase jiný rozměr příběhu :-) Moc se mi to líbilo, i vývoj postav, které jsou méně dětmi a více teenagery. Dobrodružná a nebezpečná mise vás pohltí, nové informace o Abeovi překvapí a divoká "podivná" Amerika okouzlí :-)

Kdo ještě nečetl, neváhejte, no a my ostatní musíme čekat na další díl, protože ten konec, to bylo jako WTF???

Zmizení Sáry Lindertové Zmizení Sáry Lindertové Kateřina Šardická

Tato prvotina české autorky velmi mile překvapila. Napínavý příběh s velmi zajímavým námětem, napsaný velmi čtivě. Líbilo se mi, jak se pohyboval na pomezí žánru detektivky, thilleru a trošku i horroru :-) Chtěla bych taky vyzdvihnout obálku, která se mi moc líbí.
Ráda si přečtu další knihy z pera této autorky, protože píše opravdu dobře :-)

SPOILER!!!

Bohužel jsem přišla o část překvapení, jelikož díky tiskařskému šotkovi/nebo přehlédnutí při redakci knihy/ jsem si všimla věcné chyby v textu, díky které jsem předčasně odhalila, v čem spočívá hlavní zápletka knihy.

Prostě pozorná čtenářka no...

02.06.2019 3 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Smrtka byla skvělá a Nimbus ještě mnohem lepší. A ty wtf momenty! Moc se mi líbily myšlenky, které nám dávaly nahlédnout do mysli Nimbusu a nedivím se, kam jej zavedly. Je úplně jedno, jak dlouho budu muset čekat na další díl, protože každá minuta od teď je už prostě dlouho. Ale nic jiného nezbývá než čekání. Alespoň je se na co těšit:-) A jestli to klapne, tak pokud jsme správně pochopila autorovy informace v poděkování, mohli bychom Smrtku vidět i na filmovém plátně :-)

Vzestup Vzestup Kiersten White

I druhý díl Dobyvatelské ságy se mi moc líbil. Obě dějové linky byly zajímavé, i když se mi přece jenom zamlouvala více ta Ladina. Radu si u mě tedy moc sympatií nezískal, ovšem myslím, že na konci už snad otevřel oči, a zjistil, co je pro jeho milovaného Mehmeda nejdůležitější. I Lada už se o tom přesvědčila naplno. Tak uvidíme, jak to bude dál. Jen se obávám, že knížete Ladu žádný šťastný konec nečeká...

02.06.2019 4 z 5

Temné a osamělé prokletí Temné a osamělé prokletí Brigid Kemmerer

! Spoiler - obsahuje informace, které prozrazují klíčovou část děje !

Báječná pohádka - ne však pro děti :-)
Povedené převyprávění známého příběhu o Krásce a zvířeti. Opravdu sympatická hlavní hrdinka Harper, stejně jako prokletý princ Rhen a perfektní velitel královské stráže Grey :-) Okolnosti, které dalece přesahují samotnou kletbu a její zlomení projevem pravé lásky.
Je to napínavé a čtivě napsané, knihu jsem přečetla za dva dny. Velmi se mi líbilo vyprávění střídavě z pohledu Harper a Rhena, postavám to dodalo hloubku a plasticitu.

Určitě si přečtu další díl, který slibuje další zajímavou zápletku :-)

02.06.2019 4 z 5

Leon Leon Roman Bureš

Povedený historický příběh z období Spartakova povstání proti Římu.

02.05.2019 4 z 5

Temnota Temnota Kiersten White

Byla jsem hodně zvědavá na to, jak se autorka popasovala s tím, že z mé oblíbené postavy Vlada Napichovače, udělala Ladu. A musím uznat, že jak autorka, tak Lada Dracul si získala mé sympatie.

S historií to má společného jen velmi málo, ale zpracování této historické fikce je velmi čtivé a rozhodně se pustím do dalšího dílu :-)

Inferium Inferium Roman Bureš

Tak tohle byla opravdu povedená pekelná jízda :-)
Pozor možnost spoileru!!!!

Nemám co vytknout, barvitě vykreslený fantaskní svět pekla, které mi svým vyobrazením trochu připomnělo část slavného triptychu Hieronyma Bosche Zahrada pozemských rozkoší, byl prostě skvělý, stejně jako příběh samotný. Představa absence nebe jako protiváhy mi přišla tedy hodně děsivá, pointa samotná taky lidstvu moc nefandí. Nutno uznat, že se ani není čemu moc divit.

Rozhodně doporučuji a všemi deseti :-)

28.04.2019 5 z 5

Dům stínů Dům stínů Pamela Hartshorne

Tak tohle bylo trochu zklamání. Autorka má rozhodně skvělý vypravěčský styl, ale námět byl příliš průhledný, takže žádné překvapení, ani dychtivé pátrání se nekonalo. Hada, kterého si Kate/Isabel hřály na prsou, odhalí bystřejší čtenář velmi rychle.
Taky se mi to trochu vleklo, Kate mi přišla málo "akční" ve svém pátrání, zvlášť když měla všechny zdroje po ruce, a hlavně docela brzy pochopila, co se jí to děje. Isabel byla hrozně naivní, až to podle mě hraničilo s hloupostí.

28.04.2019 2 z 5

Mezi krásou a ošklivostí Mezi krásou a ošklivostí Bryn Greenwood

Tohle se mi hodně líbilo :-) Velmi syrový a drsný příběh o lásce v trochu jiné podobě, než jak ji běžně známe a vídáme. Ovšem ne méně skutečná. Zajímavý námět, opravdu čtivě podaný. Těžko se dávala z ruky. S klidným srdcem se přiznávám, že romantička ve mně Wavy i Kellenovi fandila od začátku až do konce :-)

Světla zimní noci Světla zimní noci Pam Jenoff

Pěkný příběh o odvaze a zbabělosti za dob druhé světové války zasazený do velmi zajímavého prostředí cirkusu.

"Rozhlížím se po davu a v očích lidí nevidím opovržení, ale obdiv a naději, kterou náš příjezd přináší. Dospělí se na nás dívají s dětským úžasem. Cirkus odjakživa přinášel světlo tam, kam přijel. Je to pro ně záchranné lano. Zdvihnu bradu. Jestli jim ještě pořád dokážeme dát tohle, pak cirkus není mrtvý. Cirkus tu byl od dob Římanů a Řeků, naše tradice trvá po staletí. Přežili jsme středověk, napoleonské války, první světovou. Přežijeme i tuhle." (Světla zimní noci, Pam Jenoff, str. 93, e-book)

28.04.2019 3 z 5

Prokletí Schwartzovy vily Prokletí Schwartzovy vily Anna Beatrix Bártová (p)

Od autorky jsem už četla její prvotinu Gutta z Bubnu, která se mi líbila, takže jsem se těšila i na její druhou knihu. Ta se mi taky líbila, i když jsem od ní nedostala úplně to, co jsem čekala. Rodinné scény byly napsány velmi realisticky, až jsem pojala podezření, že se autorka při tvorbě postav inspirovala někde blízko ve svém okolí :-) Moc se mi líbily popisy vily i hřbitova. Příběh se čte dobře, plynule a začíná tedy pořádně drsně. Myslím, že se kniha podařila i po grafické stránce :-)
Bohužel se u mě ale nedostavilo slibované mrazení, ani napětí. Myslím si, že to klidně může být i mnou, jelikož jsem otrlejší, a jen tak něco mě nevyleká :-) Pointu příběhu čtenářům naznačila dost brzy už sama autorka, předpokládám že záměrně, takže se u mě ani nekonalo nějaké překvapení. Myslím, že mohl být příběh trochu kratší, mladí manželé mohli podle mě pátrat intenzivněji. Měli k tomu dostatečné vzdělání, prostředky i zdroje. Chápu, že jako racionálně uvažující lidé dlouho váhali s přijetím dění kolem sebe, ale když si představím, že bych v něčem takovém měla žít pět let !, tak tedy nevím. Scéna s porodem mi přišla už trochu moc a opravdu jsem nechápala, proč pak v jedné situaci, kterou nechci spoilerovat, volali policii. Už tehdy oba museli vědět a věřit, že je to zbytečné. Po tom, co spolu předtím zažili a společně viděli! Taky jsem byla trochu na rozpacích ohledně dějové linky Nikol a Lakyho, úplně jsem asi nepochopila její přínos pro příběh.

Co se mi na autorčině tvorbě kromě jiného líbí, je její odvaha, se kterou se pustila při psaní zase do úplně jiného žánru než u svého prvního románu (který mimochodem doporučuji všem k přečtení). Jsem zvědavá, do čeho se pustí příště :-)

Drake Drake Peter McLean

Nebylo to špatné, kniha splnila má očekávání. Jednoduché, oddechové čtení na cesty autobusem do a z práce, u kterého člověk nemusel moc přemýšlet. Don Drake ve mě vyvolával napůl lítost kvůli tomu, jakou měl smůlu a jak se mu většinou vše pos*alo, ale i sympatie za to, že si i přes to všechno zachoval alespoň jakýž takýž charakter a střípky svědomí :-)
Spálený muž je správný zmetek a Trixie mi přišla docela naivní, když dokázala uvěřit tomu, co vypouštěl z úst Adam. Zvlášť když věděla, o koho se jedná. Ale tak snad se už poučila :-)

Malé temné lži Malé temné lži Sharon J. Bolton

Opět vynikající příběh z pera této autorky. Zajímavé pojetí z pohledu tří hlavních postav, tří rozbitých duší, každé svým způsobem. Bylo to krásně temné a zamotané až do konce. Příběh má vlastně dvě pointy, u obou jsem měla "WTFuck" moment. Hlavně u té druhé a to nejen kvůli osobě vraha, která byla jedním z mých tipů, takže překvapení jenom tak napůl, ovšem to to jako Rachel nechá být jenom tak???

28.04.2019 5 z 5

Hořící kříž 2 Hořící kříž 2 Diana Gabaldon

Pořád mi jako nejlepší díl série přijdou Bubny podzimu, ale ani Hořící kříž II. ušel. Obecně se mi v této sérii líbí hlavně díly z Nového světa. I tento díl měl slabší a silnější momenty, dovoluji si tvrdit, že mu tentokrát kralovali hlavně mužští hrdinové - Jamie a Roger.

28.04.2019 3 z 5

Zběsilost krve Zběsilost krve J. R. Ward (p)

Guilty pleasure v plné polní :-) Přečteno rychle, vítaný návrat do světa Bratrstva černé dýky jako pokaždé :-)

Snuff Snuff Chuck Palahniuk

Moje první kniha od tohoto autora. Už jsem pár jeho titulů zaznamenala, ale do ruky se mi dostal až Snuff ve formě narozeninového dárku. Něco podobného jsem ještě nečetla, bylo to trochu šokující a chvílemi vyloženě nechutné, syrové, ale taky hodně dobré. Břitký způsob vyprávění často obsáhl víc, než by zvládla řada květnatých vět. Rozhodně se poohlédnu po dalších titulech :-)