Martiiiik Online Martiiiik komentáře u knih

Poslední slova Poslední slova Linda Green

Tato kniha by si zasloužila více než pět hvězdiček :-) Byla velmi čtivá, nedala se vůbec odložit.. Celý koncept je brilantně promyšlený, dopisy od Williama či zápisky z deníku dodávají tomu všemu ještě větší kouzlo :-) Smutný a zároveň krásný příběh, hanba a odpuštění sama sobě.. Jsem moc ráda, že jsem autorku objevila a budu se těšit na další knihu :-) Z mého nadšeného komentáře je zřejmé, že knihu vřele doporučuji, emocionálně silný zážitek :-)

01.06.2022 5 z 5

Strašení v Rookwardu Strašení v Rookwardu Darcy Coates

Musím říct, že za mě autorka stagnuje, co se týče strašidelných domů.. Jako kdyby ten dům byl stejný jako vždy.. Strašení je upřímně dost ujeté, ale je to vlastně docela zajímavé téma.. Ale nejstrašidelnější mě tam přišlo to velké množství pavouků, pak jsem se ohledávala a drbala při každé pocitu lechtání.. brrr.. :-D Konec byl naprosto dle očekávání.. Víc než na tři hvězdy to nebylo, tak třeba příště :-)

23.05.2022 3 z 5

Příběh slunečnice Příběh slunečnice Miriam Blahová

O knize jsem se dozvěděla od samotné autorky ve skupině Knihomolský svět :-) Upřímně mě nejprve nalákala krásná obálka a romantický název :-D Prvních pár stránek mi přišlo zbytečně vyumělkovaných, až jsem to skoro vzdala.. Ale pak jsem byla ráda, že jsem to neudělala :-) Byl to moc hezký příběh, hodně pozitivní, poučný, kam se detailnější popisky ošklivých věcí nehodí.. Nejdůležitější jsou lidé, jejich osudy, emoce.. Dějiny už tolik ne :-) Ale to neva :-) Na mě to bylo až moc sladké, ale pro milovníky romantických příběhů to bude jistě krásný zážitek :-) A budu se těšit na další knihu :-)

11.05.2022 5 z 5

Beze stopy Beze stopy Lisa Gray

Velmi povedená prvotina :-) Zajímavé téma, postupné odhalování tajemství.. Nikdo není tím, kým se zdá být.. A ten konec, ten byl... :-) Nechtěla bych to tedy nikdy zažít :-D Ale bylo to opravdu napínavé celou dobu :-) Pro mnoho čtenářů asi nebude jednoduché se s hlavní hrdinkou ztotožnit.. Ale to uvidíte při čtení sami :-)

11.05.2022 5 z 5

Chci tvůj život Chci tvůj život Amber Garza

U této knihy jsem hodně čekala, co z toho bude :-) Autorka nás vede určitým směrem, ale dá se vytušit, že tak jednoduché to nebude :-) Informace odkrývá mistrně postupně, aby si čtenář musel počkat, než se celý obraz dotvoří :-) Ten konec byl opravdu překvapující :-) Na prvotinu to bylo dost dobré :-)

06.05.2022 4 z 5

Volající Volající Jonathan Dylan Barker

Zajímavý nápad :-) Ale nesmí se nad tím moc přemýšlet :-) Ale jinak by se napětí dalo krájet, nutí vás prostě číst dál a dál... Charaktery postav jsou perfektně vykreslené... I motivace, ačkoliv je trochu zvrácená.. A malinko mi to připomnělo Ctihodného občana :-) Tak si ji přečtěte a uvidíte sami :-)

06.05.2022 4 z 5

Děravé paměti - Šedesát báječných let pod psa Děravé paměti - Šedesát báječných let pod psa Michal Viewegh

Upřímně ani nevím, co napsat.. Dozvěděla jsem se o autorovi mnoho věcí, které jsem netušila a po autogramiádě k této knize ani snad vědět nechtěla.. Těžko říct, kde je hranice zdravého sebevědomí a pýchy s arogancí.. A často jsem se nad myšlenkami autora pozastavovala, protože to pro mě bylo nepochopitelné... Ale kdo jsem já, abych soudila :-) Hlavně přeji autorovi hodně zdraví a dobrých nápadů do dalších knih :-)

03.05.2022 2 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Výborná česká detektivka.. :-) Byla sice dost průhledná a místy i frustrující, ale čtenář se nenudí ani vteřinu :-) Nedá se odložit a znovu jsem jen žasla nad mládím autorky.. :-) A vrah byl opravdu děsivý, takovou osobu bych nechtěla v životě potkat :-D Hodně pomáhá, že se odehrává v ČR a není tu snaha ve zvrácenosti a brutalitě dohánět severské autory :-) ale i když je Vesnice spíš volným pokračováním, doporučuji číst knihy ve správném pořadí :-)

03.05.2022 5 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Moje první přečtená kniha od autorky a hned si mě získala.. Byla jsem velmi překvapena jejím mládím, protože to bych opravdu nečekala od autorky tak výborné knihy.. Byla propracovaná, měla zajímavé téma, postavy byly jako živé, odehrává se v naší krásné zemi, nemohla jsem se odtrhnout.. Prostě tu není absolutně co vytknout.. Budu doporučovat :-) A ještě oceňuji odvahu, jak autorka vymyslela konec.. Ale to si přečtěte sami :-)

28.04.2022 5 z 5

Pozvaní Pozvaní Jennifer McMahon

Výborná kniha :-) Byla velmi čtivá, nedalo se odtrhnout.. Prostředí bylo tak detailně vykreslené, že jsem si to úplně dokázala představit.. Mokřad, jeho vůně.. A zvláštní tajuplné úkazy... A asi si jentak dobrovolně nepřinesu domů něco s hrůznou historií.. :-D Už se těším na autorčinu další knihu :-) Doporučuji :-)

25.04.2022 5 z 5

Dívky od svaté Magdalény Dívky od svaté Magdalény V. S. Alexander

Pěkná kniha se smutným příběhem.. Velmi čtivě napsaná, utekla velmi rychle.. Nicméně nebylo překvapující, že se něco takového mohlo stávat.. ale srdce nad tím usedá.. Tolik nevinných zničených životů.. Víc se asi ani říct nedá..

18.04.2022 5 z 5

Odbočka v lesích Odbočka v lesích Kateřina Karolová

Je skvělé, že čeští autoři píšou skvělé knihy :-) Myslela jsem, že to bude trochu jako Trhlina, ale nebylo tomu tak :-) Byl to velmi zajímavý příběh a čtenář si musel počkat až téměř do konce, aby se dozvěděl, co se skutečně stalo :-) Při čtení úplně mrazilo a už asi do neznámého lesa jentak nevkročím :-D A už se těším na autročinu další knihu :-) Doporučuji :-)

14.04.2022 5 z 5

Nečekané přiznání Nečekané přiznání Lisa Regan

Na knihu jsem se velmi těšila a naprosto naplnila má očekávání.. :-) Byla jako vždy velmi čtivá, nešla odložit :-) Nicméně byla možná malinko neuvěřitelná a překombinovaná, ale to vlastně vůbec nevadilo.. Člověk se prostě nechal pohltit příběhem a najednou bylo hotovo :-) Takže jako vždy u této autorky: doporučuji všema deseti! :-)

12.04.2022 5 z 5

Pomalu hořící oheň Pomalu hořící oheň Paula Hawkins

Za mě jde autorka kvalitou dolů s každou další knihou... Oceňuji to, že je zde relativně malé množství postav, ale ten pokus o velký spletenec ( pravděpodobně se záměrem udržovat čtenáře v napětí) mi přijde poněkud nešťastný, je z toho moc zmatený guláš.. tři hvězdy jsou za nápad, ten vůbec není špatný.. ale někdy se prostě nic nemá přehánět.. tak třeba příště :-)

30.03.2022 3 z 5

Terapie Terapie B. A. Paris (p)

Výborná kniha, ostatně jsem nečekala ani nic jiného :-) Zajímavý příběh, uzavřená komunita lidí, jedna vražda, lži a zastírání.. A také autorčino záměrné zamotávání příběhu :-) Ale na mě si nepřišla :-D Už ji mám prostě přečtenou :-D Do slova a do písmene :-) Vřele doporučuji všem, co si chtějí přečíst velmi čtivou knihu, kterou nejde odložit :-)

22.03.2022 5 z 5

Hoď se do pogody Hoď se do pogody Sandra Pogodová

Sbírka příběhů rodiny Pogodových, vyprávěných Richardem nebo Sandrou.. Musím přiznat, že občas se člověk opravdu od srdce zasmál, občas tam bylo napsané, že oni se tomu smáli a asi bychom měli taky.. Ale napsané to bylo opravdu mile, takové lidské, žádná snaha o něco, co to není.. Žádný kýč ani patos.. Prostě život :-) Tedy trochu ztřeštěný :-D

17.03.2022 4 z 5

Nesnesitelná lehkost bytí Nesnesitelná lehkost bytí Milan Kundera

Dlouho jsem seděla před prázdným rámečkem na komentář.. protože tady se hodně těžko cokoliv píše, to se musí prožít.. tedy přečíst :-) Je bezpochyby, že je autor výborný spisovatel, hraje si s jazykem, používá mnoho metafor a neobvyklých zamyšlení.. Což vede k přemýšlení čtenáře.. Občas se zasmějete a občas je vám těžko.. Pro mě byla velká chyba si o autrovi něco přečíst, protože teď z pohledu toho, co se o něm píše, vypadají věci trochu jinak, jako kdyby se postava Tomáše chovala v některých věcech tak, jak by se zpětně býval autor rád zachoval.. Kdo ví.. Možná jsou tyto úvahy scestné, možná ne.. Rozhodně stojí za to si knihu přečíst :-)

16.03.2022 4 z 5

Mluviti pravdu Mluviti pravdu Josef Formánek

Tak toto je velmi těžká kniha.. Autor vypráví příběh Bernarda Marese a čím je kniha dál, tím více se zde projevuje vlastní příběh autorova života.. Život Waldemara Solara byl hodně složitý a neměl by se soudit.. Je to někdy až absurdní.. Co se vše dá prožít za jeden život.. Chtěl to na sklonku života vyprávět.. A jsem ráda, že díky autorovi toho můžeme být svědky :-) A autorův vlastní život? Ten nepotřebuje komentář :-)

11.03.2022 5 z 5

Tanec v ohni Tanec v ohni Graham Masterton

Přečteno :-) Kniha se mi líbila tochu méně než ty předchozí.. Asi je to kniha s největším počtem obětí a drsným způsobem smrti.. Popsaným do nejkrutějších detailů, jak je u autora zvykem.. Četla se dobře, ale přišlo mi, že autorovi malinko došly nápady.. Tak uvidíme příště :-)

07.03.2022 4 z 5

Hornické vdovy Hornické vdovy Kamila Hladká

Kniha je velmi dobrá.. Příběhy hornických žen, vdov, kterým doly vzaly muže.. Doplněné fotkami z jejich životů.. Díky Karin Lednické a jejím knihám už člověk něco málo o oblasti a lidech, kteří zde žili, ví.. A tato kniha to hezky doplňuje.. Člověk cítí při čtení smutek a zároveň i trochu naděje, že ačkoliv to pro ně bylo velmi těžké, zvládly nakonec cítit i štěstí... Těžko se to vyjadřuje.. Kniha stojí za přečtení.. :-)

02.03.2022 5 z 5