Marryzlis Marryzlis komentáře u knih

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Velmi mě rmoutí, že jsem nečetla knihu, než jsem zkoukla seriál. Bohužel v naší knihovně byla na ni dlouhatánská fronta. Možná mi to trochu zkazilo zážitek ze čtení. Zajímavý, neotřelý styl. Mně se to moc líbilo!

30.09.2019 5 z 5

Entomologův odkaz Entomologův odkaz Peter May

Po debaklu "Ochráním Tě" si u mě pan May totálně napravil reputaci. Napínák jak má být! Šifry, co vedou k vrahovi a rozluští je jen velkej frajer Macleod, to žeru! Hele, ale lednice běžící 20 let v opuštěném domku?

27.09.2019 5 z 5

Osamělý střelec Osamělý střelec John Grisham

Tak tohle mě bavilo! Byla to taková ochutnávka vzrušujícího života neortodoxního advokáta. Chci nášup!

08.09.2019 5 z 5

Loutkář Loutkář Wolf Serno

Po dlouhé době knížka, která mě úplně pohltila. Přečetla jsem ji téměř najednou. Mažu do knihovny pro další díly.

18.06.2019 5 z 5

Artemis Artemis Andy Weir

Dávám jednu hvězdu za technické detaily. Jinak to byl oproti Marťanovi totální propadák. Neuvěřitelné dialogy, trapné hlášky, nečtivý styl.

24.04.2019 4 z 5

Smrt staré posluhovačky Smrt staré posluhovačky Agatha Christie

Spolehlivá klasika. U paní Christie nemůžu sáhnout vedle.

03.03.2019 5 z 5

Třináctý příběh Třináctý příběh Diane Setterfield

Na přesně takový tajuplný a ponurý příběh jsem měla už dlouho chuť! Užívala jsem si každé slovo. Mistrně vypracovaný příběh! Dávám si ho na kupičku "ještě někdy si přečtu".

08.02.2017 5 z 5

Krása a jed oleandru Krása a jed oleandru Teresa Simon (p)

Kniha je docela čtivá, byla jsem napjatá jak to dopadne. Bohužel tak od poloviny jsem tušila nějaký naivní konec, který nevyhnutelně musel nastat. Už to tady někdo psal, být milovnice červené knihovny, byla bych spokojená na 100%.

10.02.2021 3 z 5

Spolčení hlupců Spolčení hlupců John Kennedy Toole

Moc se mě to teda nedotklo. Ale i když je to taková blbina, tak je to tak skvěle napsané, tak živě, že jsem se několikrát vytočila nad blbostí, sobectvím a bezohledností postav.

18.06.2020 3 z 5

Prach Prach Hugh Howey

Fascinují námět.

18.04.2020 5 z 5

Záblesk života Záblesk života Jodi Picoult

Dalo mi trochu práci se ze začátku zorientovat v postavách. Je to trochu drsnější, nicméně poutavé vyprávění, které jednoho nutí k zamyšlení a které přivede čtenáře k poznání, že svět ani lidé nejsou černobílí.

24.02.2020 5 z 5

Bílá žena Bílá žena Barbara Wood

Příběhy o tom, jak se vyvíjí zdravotní péče v 19. století a o nešťastných zásazích misionářů na Havajských ostrovech jsou opravdu poutavé a čtivé. Proč se tam ale musí ještě hňácat ta romantická omáčka? Místy byla na mě tahle knížka moc "červená".

12.01.2020 3 z 5

Zavřená truhla Zavřená truhla Sophie Hannah

Takové příjemné počteníčko, trochu napínavé, trochu to nutí k zamyšlení. Bylo to takové... fajn.

17.10.2019 5 z 5

Queen: Neznámá historie Queen: Neznámá historie Peter Hince

Pokus vyrejžovat prachy vystavěný na jméně slavné kapely. Onen bedňák se prezentuje jako "velký kámoš" členů skupiny, což je mi teda krajně nesympatické (ale tak nevím, třeba to kámoši největší byli, ale nemusel by se s tím tak vytahovat), a je to přitom takový dobytek. Fotky jsou pěkný, za ně je ta jedna hvězda.

01.09.2019 1 z 5

Motýlek Motýlek Henri Charrière

Jestli je to autobiografické nebo ne, na tom mi nezáleží. Bavila jsem se u toho. Nemohla jsem knihu odložit. Je to něco jiného než na co jsem zvyklá. Velmi příjemná změna.

11.04.2019 4 z 5

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Perfektně odvyprávěné. Námět nabádá k zamyšlení. Akorát ta prudká proměna jedné postavy na mě byla neuvěřitelná.

11.04.2019 4 z 5

Řeky Londýna Řeky Londýna Ben Aaronovitch

Cože? Harry Potter u policie? Ani smykem, kámo. Ani smykem. Absolutně se mi nedařilo se do vyprávění začíst. Škoda, námět se mi velmi líbil. A co jsem to tady četla o lehké erotice? Jako že se hlavní hrdina párkrát zmínil, že se mu postavil? Prostě Peter Grant ne-e.

11.04.2019 1 z 5

Zahrada v měsíčním svitu Zahrada v měsíčním svitu Corina Bomann

Po 50 stranách jsem to vzdala. Námět zajímavý, ale styl vyprávění bylo naprosto nepoutavý. Chtěla jsem to číst do výzvy, ale prostě to nešlo.

30.03.2019 2 z 5

Vyhoďme ho z kola ven Vyhoďme ho z kola ven Ken Kesey

Nemohla jsem se od toho odtrhnout. Fascinující, strhující, silný příběh. Špica.

24.03.2019 5 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Celkem hustý. Origo námět. Velmi čtivé.

08.01.2019 4 z 5