Marketplace Marketplace komentáře u knih

Ve stínu slunce Ve stínu slunce Jakub Mařík

Kniha byla přílohou časopisu Pevnost. Tentokrát se dá říct, že se trefili přímo do černého. Nikdy mě nebavily příběhy z vesmírných lodí, ale tohle je výjimka potvrzující pravidlo. Je to detektivní, akční, sci-fi příběh, který je napínavý od začátku až do konce. Pěkné počteníčko, určitě se poohlédnu po dalších dílech série.

16.04.2022 5 z 5

Po přečtení 151 dní po evropských stezkách, jsem neváhal a sáhl i po v této knížce. Autorčino vyprávění je velmi poutavé a člověk prožívá veškeré radosti i strasti které Lucku na cestě potkávaly. Je to jedna ze dvou nejlepších knížek o Pacifické hřebenovce kterou jsem četl.

16.04.2022 5 z 5

Veselé pohádky a říkadla Veselé pohádky a říkadla Michail Alexandrovič Bulatov

Spousta pohádek, které si pamatuji z dětství. Dříve jsem poslouchal já, teď poslouchá dcerka - teda zatím moc pozor nedává, ale to přijde časem. Po knize třeba opět sáhneme.

21.03.2022 4 z 5

Revoluce Revoluce František Kotleta (p)

Spousta super hlášek, méně sexu než obvykle, trochu zašmodrchaný příběh, ale je to prostě čtivá Kotletovka.

21.03.2022 5 z 5

Dvojtáta Dvojtáta Vojtěch Bernatský

Pohodové čtení - je vidět, že Vojtu prostě baví jeho práce a být otcem :)

21.03.2022 4 z 5

Jakubův cestovní deník 3 - Pěšky po hranici ČR Jakubův cestovní deník 3 - Pěšky po hranici ČR Jakub Čech

Další super knížka o trailu - tentokrát v ČR - to už by mohl zkusit skoro každý. Jakub opět nezklamal - kniha je velmi čtivá až motivující a má nádherné fotografie. Tak snad jen taky brzy vyrazit - třeba jen na etapy :)

21.03.2022 5 z 5

Mistr stavitel Mistr stavitel Julian Gough

Pěkné obrázky, hezký příběh, správná dvojka, vtipné a poučné.

19.02.2022 5 z 5

Spící vetřelec Spící vetřelec Julian Gough

Pěkné obrázky, hezký příběh, správná dvojka, vtipné a poučné. A jak je zmíněno o komentář níž - boží sova :-)

19.02.2022 5 z 5

Nepřítel ve větvích Nepřítel ve větvích Julian Gough

Pěkné obrázky, hezký příběh, správná dvojka, vtipné a poučné.

25.01.2022 5 z 5

Zápasy, které změnily můj život - Poločas první 1974-2004 Zápasy, které změnily můj život - Poločas první 1974-2004 Jaromír Bosák

Další super knížka oblíbeného komentátora. Dojem trošku kazí množství překlepů (Zvlášť na straně 543 rozdělení slova Čechoameričana na 2 řádky stylem Čec - hoameričana - to spíš rozesměje). Ale to je nešvar mnoha knih. Fotky pěkné, zajímavý výběr zápasů, spousta vtipných historek a hlášek. Příjemných 600 stránek, už se těším na druhý poločas.

24.01.2022 5 z 5

Dětem Dětem Josef Kožíšek

Kniha nikterak zajímavá. Spousta veršů je kostrbatá, pohádky nezajímavé. Jediné co dcera ocenila jsou ilustrace.

24.01.2022 2 z 5

Prázdniny v Česku Prázdniny v Česku Ladislav Zibura

Příjemné čtení, tentokrát o řadě známých míst. Některá místa i postavy, které se v Láďově knize vyskytují, jsem osobně poznal a věřím, že nejsem sám. O to zajímavější kniha pro čtenáře je. Těšíme se na jeho přednášku a samozřejmě další knížky :-)

12.01.2022 5 z 5

Nečekané přátelství Nečekané přátelství Julian Gough

Pěkné obrázky, hezký příběh, správná dvojka, vtipné a poučné. Za mě 5*

01.01.2022 5 z 5

Hlasování nohama Hlasování nohama Peter F. Hamilton

Jít či nejít, to je oč v povídce běží. Zajímavé téma. Shodnu se s většinou, že by to byl dobrý úvod nějaké delší knihy.

01.01.2022 4 z 5

Izuku Midoria: Počátek Izuku Midoria: Počátek Kóhei Horikoši

Nijak mě příběh nezaujal. Je předvídatelný a ničím zajímavý. Kresby docela ujdou.

30.12.2021 2 z 5

Planeta idiotů Planeta idiotů Roman Bureš

Parádní čtivo, podle mě ještě lepší než Říše. Kniha má spád od začátku do konce a závěr je brilantní a nutí k zamyšlení. Už se těším na další knížky.

29.12.2021 5 z 5

Svět je kouzelný Svět je kouzelný Bill Watterson

Některé myšlenky jsou geniální: "Kdysi, když klient něco chtěl udělat do týdne, se to bralo jako urgentní zakázka a měl kliku když se to stihlo. Teď, když máme modemy a faxy a telefony v autech, chtějí všichni všechno hned! Zlepšené technologie jenom zvýšily všeobecná očekávání! Přístroje nezjednodušují život - jenom je kvůli nim uštvanější. Kdybysme toužili mít pohodlnější život, vyvíjeli bysme přístroje, aby pracovali míň efektivně."

27.12.2021 4 z 5

Berserk 1 Berserk 1 Kentaró Miura

Moc jsem od toho nečekal, ale v celku mile mě to překvapilo. Velmi nenáročný text i příběhy. Postava elfa Puka pobavila. Taková hodinková oddychovka.

25.12.2021 4 z 5

Kosmičtí Avengers Kosmičtí Avengers Brian Michael Bendis

Jedna z příloh časopisu Pevnost. Neurazí, nenadchne.

24.12.2021 3 z 5

Studie v růžové Studie v růžové Steven Moffat

Hezká kresba, příběh pravděpodobně podle seriálu, který jsem nesledoval. Tak shlédnu aspoň tento díl. Je to zajímavá jednohubka.

21.12.2021 4 z 5