Marketplace Marketplace komentáře u knih

V ledovém sevření V ledovém sevření Jakub Mařík

Parádní knížka. 2. díl série, kterou budu chtít asi přečíst celou. Podle mě byl 1díl o něco lepší než tento. Tady mi chyběla taková ta detektivka. Jinak ale opět velmi čtivé a velmi barvitě popsané. Kniha nabitá akcí.

04.09.2022 5 z 5

Šmrncem a magií Šmrncem a magií Kurtis Wiebe

Nebýt to příloha časopisu pevnost, nikdy bych to nečetl. Možná, kdybych byl mladší... Nijak mě to neoslovilo. Obrázky jsou ale povedený, takže 3 hvězdičky.

04.09.2022 3 z 5

Země kanibalů Země kanibalů Mark E. Pocha (p)

Komentář píšu s odstupem času. Knížka je docela čtivá, ale je to dost drsný. První polovina knížky je docela v pohodě, ale ta druhá část je dost nechutná. Určitě to není nic pro slabé povahy.

04.09.2022 4 z 5

Běž, řekla cesta Běž, řekla cesta Markéta Bidlasová

Celkem pěkně napsaná kniha, která popisuje 9 cest do Santiaga. Někdy formou rozhovoru, jindy třeba jako deník nebo výpověď. Je to nejen o cestě ale i o důvodech a pocitech.

02.08.2022 4 z 5

Život v dodávce - Náš příběh Život v dodávce - Náš příběh Forest Trenz

Celkem pěkně popsaný život a rok cestování v dodávce. Některé názory však s autorem nesdílím, ale to už vystihla christine 1554. Pěkné fotky a dobré je také vědět, že avokádo může psům hodně ublížit...

02.08.2022 4 z 5

Ve stínu apokalypsy Ve stínu apokalypsy * antologie

První povídky v knize se mi vůbec nelíbily a četli se těžkopádně. Od páté povídky se vše změnilo a povídky většinou mile překvapily. Nejlepší podle mne Nemesis.

16.07.2022 4 z 5

Eliáš a liška Eliáš a liška Ivona Březinová

Hodně netradiční pohádka s divným koncem. Pěkné ilustrace, ale jinak se k čtení této knihy nevrátíme.

21.06.2022 3 z 5

Hněv spravedlivých Hněv spravedlivých Manel Loureiro

Tak jsme se konečně dočkali českého překladu. Povedený závěr trilogie, ale zároveň podle mě nejslabší část. Docela mě mrzelo menší množství zombíků a co proboha ta KLDR...?

21.06.2022 5 z 5

Kočka Sára a její přátelé Kočka Sára a její přátelé Naďa Kučerová

Knihu jsem četl dceři před spaním. Pěkný příběh a dobrá délka jednotlivých kapitol - tak akorát.

09.06.2022 4 z 5

Virus omega Virus omega Mark E. Pocha (p)

Slušná jízda a to doslova. Cesta nesourodé skupinky lidí během pandemie (při které zemřelo 96% obyvatel) do Rimavské Soboty. Kniha nepostrádá napětí, překvapivé zvraty a pěkně to odsýpá. Přečtena za 2 dny a asi se poohlédnu po dalších knihách tohoto autora.

06.06.2022 5 z 5

Město červeného prachu Město červeného prachu Ben Okri

Většina povídek je vyložená ztráta času. Tedy pokud vás nebaví číst si o nesmyslných snech. Najdou se i světlejší momenty, proto 1*. Přečteno pro čtenářskou výzvu.

31.05.2022 1 z 5

Stavba domu svépomocí Stavba domu svépomocí Vojtěch Valda

Praktické rady laikům, kteří se rozhodnou stavět. V tomto ohledu knížka splní účel. Spoustu věcí by to chtělo popsat trochu podrobněji. Možná bych dal i 4*, ale těch překlepů. Chtělo by to před vytištěním knihu překontrolovat a opravit. Word by se v červených vlnovkách vyřádil.

25.05.2022 3 z 5

Žárlivost a jiné povídky Žárlivost a jiné povídky Jo Nesbø

Moje první knížka od Nesba a docela se mi líbila. Žárlivost byla super 5* (možná proto, že se autor rozepsal cca na 100 stránek), ostatní povídky byly slabší.

Tatínkovy pohádky Tatínkovy pohádky Ludvík Středa

Neurazí, nenadchne. Většina pohádek má tak ideální délku na čtení před spaním. Jsou celkem originální.

17.05.2022 3 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Malé dítě to nepochopí, tak to podle mne není pohádka. A já zase nechápu, jak to že je tato kniha tak dobře hodnocena. Mě teda moc nenadchla.

17.05.2022 3 z 5

Malý Alenáš Malý Alenáš Ivan Vyskočil

Krásně napsaná, útlá knížečka. Úžasná práce s mateřským jazykem. "V Lysé nad Labem, tam se nadlabem." Tohle by ve škole měla být doporučená četba.

17.05.2022 4 z 5

Od pohádky k pohádce Od pohádky k pohádce kolektiv autorů

Kdo má rád Pepinu, toho knížka jistě nadchne.

Honzíkova cesta Honzíkova cesta Bohumil Říha

Knížku jsme si četli s dcerou před spaním. Asi po ní později opět sáhneme. Je to opravdu pěkné vyprávění o tom co všechno mohlo malé dítě zažít před pár lety. Kdo by si teď dovolil poslat dítě předškolního věku vlakem k babičce a dědečkovi? A které děti si venku hrají kuličky?... Holt jiná doba.

17.05.2022 5 z 5

Amanda Amanda Kristýna Sněgoňová

Hned po prvním dílu Legie sahám po druhém a jsem zvědav, jak se s tím popere K.S., od které jsem zatím četl jen několik docela povedených povídek. Od začátku knihy super čtení, ale ke konci mi to přišlo všechno už docela předvídatelné. Nicméně i přes slabší konec 5* a těším se na další.

26.04.2022 5 z 5

Operace Thümmel Operace Thümmel František Kotleta (p)

První knížka z 12dílné série Legie. Dá se říct, že klasická Kotletovka, tentokrát ale z úplně jiného prostředí. Je to povedený rozjezd space opery. Už se těším na další díly a hlavně na to, jak se s legií popasuje Kristýna Sněgoňová.

16.04.2022 5 z 5