Marketplace Marketplace komentáře u knih

Úsměvy smutných mužů Úsměvy smutných mužů Josef Formánek

Kniha o mužích. Místy úsměvná, místy smutná. Film je velmi podobný knižnímu zpracování.

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Tak nějak doháním manko v povinné literatuře. Kniha se mi četla místy obtížněji, ale nebylo to špatné.

11.05.2023 4 z 5

Bob a Bobek - Králíci z klobouku Bob a Bobek - Králíci z klobouku Vladimír Jiránek

Pěkná, komiksová knížka. Dvouleté dceři se velice líbila.

Mrtvá schránka Mrtvá schránka Kristýna Sněgoňová

Právě jsem dojedl smažák a souhlasím s Agou. Děj se konečně také odehrává na zemi a přišel mi docela zajímavý a docela vtipný. Ale už se těším na Kotletovku. Kristýna je sice o něco slabší než Franta, ale i tak si zaslouží 5*.

21.04.2023 5 z 5

Jak vytrhnout velrybě stoličku Jak vytrhnout velrybě stoličku Marie Poledňáková

Filmová klasika. I knížka stojí za přečtení. Myslím, že brzy se zase podívám na film.

21.04.2023 5 z 5

Čarodějnice Bordelína Čarodějnice Bordelína Sandra Dražilová Zlámalová

Hezké obrázky i příběh, ale malé dceři se to moc nelíbilo. Možná až bude starší.

21.04.2023 4 z 5

V mrtvé zóně V mrtvé zóně Jakub Mařík

Opět parádní příběh hrdinů lodě UTSS Salamis. V příběhu se objeví několik nových postav a i když se děj odehrává na několika místech, vše je napsáno přehledně. Těším se na další díl.

10.04.2023 5 z 5

Katovo poslední přání Katovo poslední přání Jevhenija Kononenko

Knihu jsem přečetl jen díky čtenářské výzvě. Zpočátku jsem se nemohl začíst, teprve když začal životopis, začalo to být čtivé. Nicméně jsem čekal, že to bude zajímavější a vadily mi tam časté vstupy ze současnosti, které narušovaly plynulost příběhu.

22.03.2023 2 z 5

Máša a medvěd - Nové pohádky o Máše a medvědovi Máša a medvěd - Nové pohádky o Máše a medvědovi neznámý - neuveden

Oblíbené pohádky mojí dcery. Obrázky zaujmou, příběhy jsou krásné.

Stezka Českem Stezka Českem Martin Úbl

Zajímavě pojatá knížka. Snad se nám také někdy podaří nějaké úseky projít.

Hurvínkova nebesíčka Hurvínkova nebesíčka Denisa Kirschnerová

Hurvínka mám rád, ale tenhle příběh mě nijak nenadchnul.

22.03.2023 2 z 5

Básničky od srdíčka Básničky od srdíčka Zuzana Kopecká

Verše mne nijak zvlášť nenadchly.

22.03.2023 3 z 5

101 minut 101 minut Štěpán Kopřiva

Strhující, čtivé a napínavé. Zajímavý pohled na práci záchranných složek. Všechna čest hasičům. Nikdy by mě nenapadlo, že 101 minut se dá rozepsat na tolik stránek.

Pán hor Pán hor Kristýna Sněgoňová

V tomto dílu mě Kristýna mile překvapila. Děj byl zajímavý, vedle Vodičky a Giuseppeho se objevily další mimozemské postavy. A hlavně děj na rozdíl od šprtů a frajerů měl spád a nebyl tak rozvláčný. Prostě dobré počteníčko.

Pohádky pod polštářek Pohádky pod polštářek Oldřiška Ciprová

Pohádky jsou tak akorát dlouhé. Některé lepší, některé slabší.

18.02.2023 3 z 5

Černočerná tma Černočerná tma Stephen King

Už dlouho jsem se chystal na Kinga a díky čtenářské výzvě si ho mohu odškrtnout. Napínavé povídky. Více u hodnocení a komentářů jednotlivých povídek.

Soptíci prdí o život! Soptíci prdí o život! Franziska Gehm

Vtipné obrázky a pěkná pohádka.

18.02.2023 5 z 5

Finále na dosah: Euro 2004, Portugalský deník Finále na dosah: Euro 2004, Portugalský deník Jaromír Bosák

Tak jsem si po letech připomenul jedno slavné tažení českých fotbalistů eurem. To vše obohacené spoustou zážitků Jaromíra Bosáka.

Káťa a Škubánek zase spolu Káťa a Škubánek zase spolu Josef Lamka

Takový klasický večerníček. Pěkné pohádky.

18.02.2023 5 z 5

Bing a jeho kamarádi Bing a jeho kamarádi kolektiv autorů

Oblíbené postavičky naší dcery v knižní podobě. Nenáročné čtení a ilustrace pro nejmenší.