Marketplace Marketplace komentáře u knih

Krev Krev Brian Azzarello

Komiks jsem přečetl kvůli čtenářské výzvě. Dalo se to číst.

19.12.2021 3 z 5

Říše Říše Roman Bureš

Už jsem četl nějaké povídky od Romana Bureše a byly povedené. Tohle je první kniha a nezklamala. První část popisuje příběh Alexandra, který dokáže pohybovat předměty - dotáhne to daleko... Druhá část vypráví příběh jeho otce a matky. Ta se mi líbila víc, zvlášť proto,že je zde popsán detailněji vývoj evropských zemí pod nadvládou vítězného Německa. No možná by to tak i dopadlo. Naštěstí je to jen dobrá fikce. Takže 5*

19.12.2021 5 z 5

První knížku Lucky jsem zatím ještě nečetl, ale určitě se po ní poohlédnu. Tato knížka je dle mého názoru čtivá, vtipná inspirativní a prostě pohodové čtení. Velmi potěší odkazy v textu na krásné fotografie. Přeji Lucii ještě spoustu splněných snů.

02.12.2021 5 z 5

Karanténa s moderním fotrem Karanténa s moderním fotrem Dominik Landsman

Kvalita knížek moderního fotra dle mého názoru klesá. Jedná se spíš o knihu popisující život v prvním roce covidu v Čechách - takže politika, Babušák a spol. Čeněk je na pozadí. Bohužel je to spíš zesměšňování různých vládních rozhodnutí, která hodně lidí zná a většina byla spíš k pláči než k smíchu.

01.12.2021 3 z 5

Rick a Morty – První svazek Rick a Morty – První svazek Zac Gorman

Tak nějak jsem to celé nepochopil...

20.11.2021 odpad!

Dobrodruhům Dobrodruhům Tereza Ramba

Kniha není cestopis, ale spíš soubor myšlenek, postřehů a pocitů autorky.Celé pojetí knihy je zajímavé a zvláštní - vždyť i samotný název... Kniha je sice velká, ale místem se v ní nešetří, takže obsahově krátké víkendové čtení.

11.11.2021 4 z 5

Underground Underground František Kotleta (p)

Řekl bych, že Kotleta má na víc. Zajímavé prostředí, ale příběh tak nějak postrádal šťávu.
Asi nejvíc mě pobavila hláška, že v Kladně stála socha hokejisty s fakt děsivým účesem, co snad tohle město založil nebo osvobodil, ale teď na něj jenom srali holubi.

28.10.2021 4 z 5

Liška Eliška jde na borůvky Liška Eliška jde na borůvky Petra Bartíková

Dceři je 1 a 1/4 roku a knížky si moc ráda prohlíží. Tahle patří mezi její nejoblíbenější.

24.10.2021 5 z 5

Jakubův cestovní deník 2 Jakubův cestovní deník 2 Jakub Čech

Tak nějak doufám, že Jakub napíše trilogii. Kniha je fajn. Jakubovi i knize prospělo putování s dalšími hikery. Parádní jsou i fotografie z cesty. Tak ať to šlape dál.

Moje Pacifická hřebenovka Moje Pacifická hřebenovka Monika Benešová

Klobouk dolů před autorkou, která se musela vyrovnat se zdravotním problémem, který ji všude doprovázel. Prima jsou fotky,i když jejich kvalita pokulhává. Fajn čtení.

Z Brna za sklenkou portského Z Brna za sklenkou portského Ondřej Herzán

Začátek mi ne zcela sedl,ale od Rakouska jsem si zvykl na trochu jiný styl vyprávění a zbytek knihy zhtl. Chybí fotky, tak je nutné některá místa najít na netu a udělat si představu o čem autor píše.

19.10.2021 4 z 5

Od oltáře do Santiaga aneb na svatební cestu pěšky Od oltáře do Santiaga aneb na svatební cestu pěšky Lukáš Hanuš

Na knize je prima, že je napsána z pohledu manželské dvojice. Většina poutníků vyráží sama. Chybí mi fotky. Často se kniha opakuje - hledání místa na spaní, sprchy, wc, ale to k putování patří. Nejvíce mě pobavilo vyprávění o praní v kempu a rozmíška s němci :-))

19.10.2021 4 z 5

Dobrodružný život kapitána Singletona Dobrodružný život kapitána Singletona Daniel Defoe

Knihu jsem si stáhl do mobilu a přečetl ve volných chvílích. První 1/2 je o putování Afrikou a druhá o životě na moři. Ideální čtení pro vyplnění volných chvil v čekárnách atd.

26.08.2021 4 z 5

Ztracen v džungli Ztracen v džungli Yossi Ghinsberg

Nejdříve jsem si přečetl knihu a teprve poté shlédl film. Podle mne film ani nemá cenu shlédnout, protože se skutečným příběhem se dost rozchází a to i v podstatných věcech. Takže hodnocení knihy 5* a filmu 2*.

Poslední den Poslední den William R. Forstchen

Tak nějak jsem se od čtení nemohl odtrhnout. Podle mě hodně povedený závěr trilogie. Čtenář dostane spoustu odpovědí na otázky, které si pokládal po prvních dvou dílech. Ano, je to spíše politikaření než krev a maso, ale i tak velmi čtivé.

Lockdown Lockdown * antologie

Tlesknutí jedné dlaně a staří přátelé jsou asi nejlepší a podle mne nejslabší Allerseelen. Ale vcelku povedený sborník povídek.

26.08.2021 4 z 5

Lehce neuvěřitelné příhody z hor Lehce neuvěřitelné příhody z hor Martin Úbl

Doslova zhltnuto. Už se těším na další. Díky vlastním zkušenostem si člověk dokáže příhody velice barvitě představit.

Pohádky pod peřinku Pohádky pod peřinku Hana Vrbová-Piskáčková

Knihu jsme četli před spaním ani ne roční dcerce. Ta tomu asi moc nerozuměla, ale to vůbec nevadilo. Většina pohádek byla podle mne nesmyslná, básničky se ne vždy rýmují, tak jsme knihu po přečtení dali do knihobudky. Snad z ní bude mít někdo větší radost.

23.05.2021 1 z 5

Nadaní Nadaní Joss Whedon

Další komiksová příloha časopisu Pevnost. Dalo se to přečíst, ale osobně bych jinak po tomto komiksu nesáhl:)

23.05.2021 4 z 5

Vinnetou III Vinnetou III Karel May

Kdo jako malej neměl rád Vinnetoua a Old Shatterhanda? - filmy jsou podle mě super, kniha má trochu jiný příběh, ale o to zajímavější je to čtení. Ano, je to tak trochu dětské čtení, ale proč se v dospělosti nevrátit do dětství.

23.05.2021 5 z 5