Stavba domu svépomocí

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Praktická kniha o stavbě venkovského domu, konkrétní tipy a postupy od výběru pozemku, dodavatelské firmy, projektu, stavebních pracech, až po náklady v domácnosti.

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/355122/stavba-domu-svepomoci-ABx-355122.png 2.96
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Stavba domu svépomocí

Turmee
07.06.2022

Pro začátek bych řekla, že rozhodně nejde o knihu pro úplné laiky. Umím držet kladivo a použít vrtačku; považuji se za laika a byla jsem zvědavá, co si z knihy odnesu. A popravdě, není toho mnoho. Žádných konkrétních rad nebo detailních návodů se nedočkáte. Opravdu jde víceméně o stručný seznam jednotlivých částí stavby, některé jsou popsány blíže, jiné jen vyjmenovány.

V úvodu se autor pohoršuje nad moderními trendy a v podstatě čtenáře odrazuje od stavby domu. Ocenila bych i podrobněji rozbranou část před samotnou stavbou.

Celkově bych to shrnula takto:
- najděte "vhodný pozemek"
- najděte architekta, který vám vše do detailů nakreslí a vypíše vám nákupní seznam
- řiďte se návody k jednotlivým materiálům a výkresy od architekta
- na polovinu prací si pozvěte odborníka
- zbytek si vygooglete
- na všechno je na konci potřeba papír

Řekla bych, že průměrně zdatný řemeslník, který ale už zná všechny možné pojmy (např. betonová mazanina, instalační předstěna, ložná spára, povalové stropy, pozední věnec, začepování krokví...) a umí řídit bagr, může brát tuto knihu jako stručnou příručku toho, na co nezapomenout a případně si ji doplnit vlastními poznámkami.
Osobně bych také ocenila barevné obrázky a nákresy, více schématických popisů s obrázky a větší část věnovanou samotnému projektu.

Marketplace
25.05.2022

Praktické rady laikům, kteří se rozhodnou stavět. V tomto ohledu knížka splní účel. Spoustu věcí by to chtělo popsat trochu podrobněji. Možná bych dal i 4*, ale těch překlepů. Chtělo by to před vytištěním knihu překontrolovat a opravit. Word by se v červených vlnovkách vyřádil.


PavelV.
10.07.2021

Kniha vede především k pochopení stavby domu jako celku- od první myšlenky až po finální kolaudaci a údržbu. K orientaci v tématu stavby RD je to pro amatéra vhodná volba..