marimari marimari komentáře u knih

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

Velká schopnost mladé autorky podrobně nastínit další pohled do současné společnosti. Je třeba brát každý příběh trochu s nadhledem, jinak by to byl dokument každodenního života a ten by asi nebyl moc čtivý. Otevřený konec dává všem hrdinům možnost se svým životem něco udělat, je to jenom na nich, jakým směrem! Dávám 5 hvězdiček a doporučuji!

04.02.2016 5 z 5

Další skvělá kniha! Když pominu úplně jinou mentalitu a kulturu, tento současný autor dokáže najít cestu k lidem celého světa!

02.02.2016 5 z 5

Nejdelší jízda Nejdelší jízda Nicholas Sparks

Opravdu působivá kniha, zvlášť Irovo vzpomínání na společný život se svojí Ruth. Doslova mě dostala hlavně autorova schopnost vystihnout duševní rozpoložení starého člověka- jeho ztráty a osamocenost.

02.02.2016 5 z 5

Mandľová madona Mandľová madona Marina Fiorato

Milý historický příběh, lehký, nenáročný s dobrým koncem. Já přitom měla chuť na Tiramisu, do kterého Amaretto patří.

25.01.2016 5 z 5

Hra na schovávanou Hra na schovávanou James Patterson

Přečteno za večer, osvěžení po vánocích!

25.01.2016 4 z 5

Klášter božích panen Klášter božích panen Dagmar Štětinová

Historie mne zajímá a pokud je příběh psaný podle skutečné události, tím víc. Je alarmující, čeho jsou lidé ve jménu něčeho schopni udělat ! Spousta toho se děje pořád a ostatní se toho přímo nebo nepřímo účastní. Kniha určitě zaujme.

25.01.2016 5 z 5

Mayday Mayday Thomas H. Block

Knihu jsem četla v roce jejího vydání, velice se mi líbila, v té době nebylo na trhu takové množství literatury, ze které se dalo moc vybírat, mám na mysli zábavnou literaturu. Moc se mi líbilo téma a zpracování. Teď jsem se k ní vrátila. Mám sice už trochu jiný pohled, ale stále je čtivá, napínavá a aktuální.

27.12.2015

Duhový most Duhový most Táňa Keleová-Vasilková

Nehodnotím hlavní hrdinku, ale schopnost autorky odhalit všechny stránky lidské osobnosti- slabosti, sílu, radosti a touhy, zklamání, závist- vše, čím lidský jedinec oplývá. To se jí podařilo tak, že se v tom spousta čtenářů najde. Určitě si přečtu její další knihy.

24.11.2015 4 z 5

Ranhojičova pouť Ranhojičova pouť Wolf Serno

Těšila jsem se na sérii knih o ranhojičovi, protože historické dobrodružné knihy o léčitelství mám moc ráda. Musím ale podotknout, že hlavní hrdina, který oplývá neobyčejnou inteligencí a chytrostí, se nepoučí a dál se nechává zatáhnout do nebezpečných situací. První díl se mi celkem líbil, ale ty další jsem už prolétla a nedočetla. Připadalo mi to místy jako červená knihovna. Myslím, že stále platí, že míň je víc. Nicméně je to můj názor a každému se líbí něco jiného. Proto je spousta knih, z kterých si můžeme vybírat!

24.11.2015 2 z 5

Synové ďábla Synové ďábla Wolf Serno

Musím říct, že tato kniha se mi líbila daleko víc, než celá série o ranhojičovi!

24.11.2015 5 z 5

Kdo zachránil jeden život Kdo zachránil jeden život Ilona Borská

Díky autorce se osobnost významného lékaře dostala do povědomí široké veřejnosti. Když se zamyslíme nad stavem společnosti na konci 19. století, tak jeho převratné myšlenky a úsilí vzbuzují obdiv a úctu, zejména prosazování prevence při šíření TBC, jeho sociální cítění, obětavost a praktičnost při provozu léčebny. Kdyby některé profese byly skutečné poslání a ne řemeslo, mnohé by v naší společnosti vypadalo jinak.
Doporučuji k přečtení!!!

05.10.2015 5 z 5

Čekání na nekonečno Čekání na nekonečno František Niedl

Moc se mi líbila. František Niedl je další můj "pan spisovatel". Jeho hrdinové jsou skuteční ve své lidské podstatě i se svojí silou a slabostí. Mnozí z nás by se v nich dokázali najít. V době popisovaného příběhu mě bylo 18 let, proto jsem atmosféru tehdejší společnosti prožívala znovu- splynout s davem, nechat si své názory pro sebe.
Určitě doporučuji přečíst!

05.10.2015 5 z 5

Hranice věčnosti Hranice věčnosti Ken Follett

Ken Follett je opravdu ,,Pan spisovatel ". Mám ráda jeho historické i válečné knihy. Měla jsem obavy, že nedávná minulost nebude tak zajímavá, ale opak je pravdou. Jsem spokojená a celou trilogii Století doporučuji!

06.09.2015 5 z 5

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Byla jsem zvědavá na tuto knihu a musím říct, že jsem mile překvapená. Myslím si, že autor může být pyšný a vůbec se nemá za co stydět. Je to skvělá kniha, nemohla jsem se odtrhnout. Také mě bylo moc líto, že Stieg Larsson už nic nenapíše, protože jeho Milénium mě moc nadchlo a hlavní aktéři příběhu ještě neřekli všechno. Smekám před Davidem Lagercrantcem, že měl chuť a odvahu se této výzvy chopit. Moc se mi kniha líbí a dávám pět hvězdiček!
,,Ten, kdo šmíruje lidi, musí počítat s tím, že lidi začnou šmírovat jeho."
Z toho člověka až mrazí, jak to vystihuje současnou společnost-žádné zábrany, všechno dovoleno!

06.09.2015 5 z 5

Marie Terezie: mezi trůnem a láskou Marie Terezie: mezi trůnem a láskou Gabriele Marie Cristen (p)

Další pohled na známou historickou osobnost. Četla jsem snad všechna zpracování různých autorů. Tahle kniha se mi líbila nejvíc, hlavně pohled do jejího nitra- touhy, nejistota, zklamání, vytrvalost a cílevědomost. Přes svoje mládí a nepřipravenost na složitý úkol projevila velkou zodpovědnost a neohroženost a politickou prozíravost. Přinesla hodně nového a prospěšného do života lidu. Pro mně to byla silná a neohrožená panovnice, která si zaslouží trvalou úctu a obdiv.

16.08.2015 5 z 5

Posel Posel Markus Zusak

Zlodějka knih i Posel jsou úžasné, každá jinak. Autor i přes svůj věk je velmi vyzrálý, umí chytit za srdce! Doufám, že se brzy dočkám jeho dalších příběhů.

28.06.2015 5 z 5

Skleněný vrch Skleněný vrch František Niedl

Autor mistrně odhaluje lidské nitro, boj se sebou samým, radosti, prohry, morální hodnoty, odvahu a spokojenost. Zvlášť v dnešní povrchnosti a pohodlnosti,bych knihu zařadila do doporučené literatury pro školy. Zůstalo po ní milé teplo v duši.

09.05.2015 5 z 5

Hráč Hráč František Niedl

Obě knihy se mi líbily, bezesporu autor píše poutavě, vtáhne do děje. Mám ráda všechna jeho díla i historická. Jedná se o zábavnou literaturu, ne o naučnou, i když mnohá ponaučení se dají najít. I když občas se vším nesouhlasím, smekám klobouk. Kdo je dokonalý? Děkuji pane Niedl, pište dál, ať můžu trávit příjemné chvilky s vaší knihou!

10.04.2015 5 z 5

Chuť svobody Chuť svobody David Mendes

Velmi působivý příběh, skvěle napsaný, dopad války na osudy lidí, nedobrovolné spojení hlavních hrdinů při úsilí o přežití. Doporučuji.

24.01.2015 5 z 5

Boží oko Boží oko James Rollins (p)

Souhlasím s níže uvedenou čtenářkou. Všechny knihy autora se čtou jedním dechem. I když je to fikce, čtenář má pocit opravdovosti. Ani jedna kniha mě nezklamala. Už si začínám vychutnávat ,,Krvavé evangelium".

15.11.2014 5 z 5