marimari marimari komentáře u knih

Parfém bláznivého tance Parfém bláznivého tance Tom Robbins

četla jsem první vydání, byla jsem nadšená a pak jsem ji dostala pod stromeček, po několika letech přečetla znovu, jsem ráda, že ji mám. Doporučuji!

06.11.2014 5 z 5

Trojitý gambit Trojitý gambit Ken Follett

Zajímavé téma, ale zase řadím tuto knihu k méně zdařilým, je rozdíl mezi dřívější tvorbou a současnou, i když Klíč k Rebece se mi zdál lepší. Čekám na poslední část trilogie Století!

15.10.2014 3 z 5

Muž s podivnou minulostí Muž s podivnou minulostí Ken Follett

Trochu červená knihovna, přečetla jsem, ale je to zatím nejslabší dílo tohoto autora.

15.10.2014 1 z 5

Hebká kůže Hebká kůže Carl Hiaasen

Čtivá, napínavá, odlehčená černým humorem, v autorově podání se policie jeví jako sbor IQ tykve. Pobavila jsem se.

29.09.2014 3 z 5

Dlouhá bílá noc Dlouhá bílá noc Eric Lambert

Velmi mě zaujalo autorovo nahlédnutí do nitra hlavních postav, odhalení jejich charakteru , morálních hodnot, idejí, vliv války na dotváření osobnosti mladé generace, nebezpečí davové psychózy( plenění a nesmyslná smrt lékaře). Knihu vřele doporučuji!

11.09.2014 5 z 5

Pohled šelmy Pohled šelmy František Niedl

Autor opět nezklamal. Výborně napsaná kniha, četla se jedním dechem! Doporučuji!

17.07.2014 5 z 5

Dívka, která spadla z nebe Dívka, která spadla z nebe Simon Mawer

Kniha se mi líbila, trochu mi vadil závěr, kdy hlavní hrdinka v celém příběhu racionálně myslící, zodpovědná, zbytečně riskuje, i když ví, že nemá šanci( prozrazení, vypsaná odměna...). Jako kdyby ztratila pud sebezáchovy a vzdala svůj život.
Jsem nachystaná na trpaslíka, tak uvidím.

26.05.2014 5 z 5

Pád titánů Pád titánů Ken Follett

Přidávám svůj hlas ke kladnému hodnocení obou dílů, autor patří k mým oblíbeným. Velký klad vidím ve varování před ovládáním a manipulací lidského myšlení a jednání, nebezpečím davové psychózy a ztráty svědomí a soudnosti.

26.05.2014 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

úžasná kniha- jazyk, myšlenky, příběh! doporučuji!!! Nejdřív jsem viděla film, potom jsem si knihu koupila a za dva dny přečetla. Patří k těm, o kterých po přečtení několik dnů přemýšlím a po čase se vracím.

03.03.2014 5 z 5

Pohlednice smrti Pohlednice smrti James Patterson

Četla jsem téměř všechny knihy Jamese Pattersona, připojuji se k názoru, že tahle je trochu jiná vlivem spoluautorky. Neubírá to ale ani na čtivosti, kvalitě příběhu a zajímavosti. Spíše to považuji za osvěžení a mám chuť přečíst si samostatné knihy švédské autorky, zatím jsem je nečetla. Všichni hodně plodní autoři mají svůj nezaměnitelný styl, nerada je čtu rychle za sebou.
Knihu vřele doporučuji!!!

16.02.2014 5 z 5

Fata Morgána Fata Morgána Donald Passman

Kniha se mi velice líbila, měla spád,dobrý příběh -nebezpečí zneužívání vědy a techniky pro ovládání lidí. Doporučuji!

16.02.2014 5 z 5

Na Věrnosti Na Věrnosti Tana French

Přečetla jsem tuto knihu jako druhou, musím říct, že se mi líbila víc, než V lesích. Nejde jen o to, kdo je vrah a kdy jej čtenář odhalí. Silný příběh , dobře vykreslená sociální i národnostní mentalita, umocněná použitím jazykových prostředků . Doporučuji!
Ztracený přístav jsem právě dočetla, další dobře napsaná kniha, ale příběh mě tak nezaujal. Pokud je matka opravdu tak milující a oddaná, těžko uvěřím, že ze strachu z posměchu a opovržení dokáže udělat takovou věc a neřešit problémy jinak.

16.02.2014 4 z 5

Svazek noci a mlhy Svazek noci a mlhy David Morrell

Právě jsem dočetla. Předcházející díly jsem četla před několika lety, vrátím se k nim znovu. Opět jsem četla jedním dechem. Příběhy mají spád,téma zajímavé, nechybí tam nic a spravedlnosti je učiněno zadost. Všechny tři si zaslouží pět hvězdiček.

24.01.2014 5 z 5

Křižák Křižák Michael Alexander Eisner

Velmi působivá kniha, pohled do nitra člověka, ztráta nadšení a iluzí po prožitých událostech válečného tažení. Fyzicky mladý, ale duševně na pokraji sil. Psychologická freska. Doporučuji.

10.12.2013 5 z 5

Kámen ze Zdi nářků Kámen ze Zdi nářků Frederic Morton

Velmi pěkné čtení, hlavní postava- silná osobnost, ukázka vytrvalosti, houževnatosti a sebedůvěry! Doporučuji.

10.12.2013 5 z 5

Není římského lidu Není římského lidu Jarmila Loukotková

Krásný historický román. četla jsem ji v roce jejího vydání, patří k pokladům mé domácí knihovny. Mnohem čtivější než Quo vadis, hlavně charakteristika jednotlivých postav.

Navzdory básník zpívá Navzdory básník zpívá Jarmila Loukotková

Moc krásná kniha, skvěle napsaná, verše zasahují svojí silou!

Úsměv Mony Lisy Úsměv Mony Lisy Jeanne Kalogridis

Moc se mi líbila

Čistá duše Čistá duše Bohuslav Březovský

Kniha se mi velmi líbila, hlavní hrdina neoplývá morálnímy zásadami, dokáže hravě oblafnout své okolí, ale v Paříži jej jeho milenka převeze a ve šperkovnici, kterou jí odcizil najde jenom vzkaz , že ho ochránila od špatného skutku tím, že předpokládala jeho čin, a proto šperky předem schovala.

26.09.2013 5 z 5

Dřevaři Dřevaři Roy Jacobsen

Působivě napsaná kniha, hlavní hrdina je vnímán okolím jako místní blázen- je zvyklý žít sám, dokáže si se vším poradit, má v sobě jakési životní moudro a zásady, které mu pomůžou přežít i při obsazení jeho města nepřítelem. Svým jednáním dokáže stmelit partu lesních dělníků z řad příslušníků nepřátelské armády. Jejich úkolem je zásobovat posádku dřevem. Vyvine se mezi nimi přátelství a společně se jim podaří uniknout a přežít. Je to velmi zajímavý příběh, pohled na charakter a chování lidí ve vypjaté situaci.
Doporučuji.

24.09.2013 5 z 5