marimari marimari komentáře u knih

Marlow Marlow Volker Kutscher

Nemůžu dát víc než 5. i když si zaslouží víc. V součané době můj nejoblíbenější autor. Doufám, ře nebudu čekat dlouho na další!

01.10.2020 5 z 5

Sněžná slepota Sněžná slepota Ragnar Jónasson

Příjemná klasická detektivka

18.09.2020 4 z 5

Nadobro ztracený Nadobro ztracený Harlan Coben

Mám ráda knihy H. Cobena, všechny jsou čtivé, líbí se mi jeho styl. ale tahle mi připadala trochu překombinovaná a těžko uvěřitelná. Přesto se budu těšit na další.

16.09.2020 3 z 5

Červený adresář Červený adresář Sofia Lundberg

Smutný příběh stáří, plný citu,lásky, odvahy, odpovědnosti, přesto pohladí po duši.

10.09.2020 5 z 5

India Place India Place Samantha Young

Přečetla jsem, ale není to moje krevní skupina. Místy mě zápletky štvaly. Ještě, že je tolik knih, z kterých si každý knihomol vybere.

08.09.2020 2 z 5

Lady v přestrojení Lady v přestrojení Mary Jo Putney

Dobrodružná pohádka, lehká četba pro ukrácení dlouhé chvíle.

06.09.2020 3 z 5

Ochutnávačka Ochutnávačka V. S. Alexander

Téma, které se neomrzí, i když zpracování je jednoduché, nezanechá hlubší vzpomínku.

03.09.2020 3 z 5

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Helen Fields

Opět nezklamala. Doporučuji!

31.08.2020 5 z 5

Nová doba Nová doba Marie Lamballe (p)

První z nové série se povedla. Vděčné téma a uvěřitelné příběhy hlavních postav. Uvidíme, jak to bude pokračovat. Pohodové nenáročné čtení.

20.08.2020 5 z 5

Dračí náhrdelník Dračí náhrdelník Vlastimil Vondruška

Další povedená ze série, výborné čtení pro oddechové chvíle.

20.08.2020 4 z 5

Dokonalá smrt Dokonalá smrt Helen Fields

Opět musím dát 5 hvězdiček a čekám na dodání DONALÉ TICHO

11.08.2020 5 z 5

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

Ještě lepší než předchozí. Už mám připravenou Dokonalou smrt. Musím ještě pořídit zatím poslední díl. Jenom doufám, že autorka nepoleví v dokonalosti,aby úroveň nešla dolů.

30.07.2020 5 z 5

Apage Satanas! Apage Satanas! Vlastimil Vondruška

Moc se mi líbila, patří k těm nejzdařilejším, chystám se na Dračí náhrdelník.

26.07.2020 4 z 5

Mona Lisa virus Mona Lisa virus Tibor Rode

První kniha od tohoto autora a příjemná změna v námětu na napínavé čtení. Určitě si přečtu další!

23.07.2020 4 z 5

Clayův most Clayův most Markus Zusak

Třetí kniha od Markuse Zusaka mě opět uchvátila. Dočetla jsem před týdnem, mám nachystanou další, ale ještě jsem ji neotevřela, protože se v duchu pořád vracím. Neuvěřitelná autorova schopnost proniknout až na kost. Celý příběh je prosycený bratrskou a synovskou láskou, vzájemnou soudržností ve všech životních situacích. Drsná mluva zde nepůsobí vulgárně, ale umocňuje a odlehčuje určité chvíle. Pro mne je to Pan spisovatel. Jsem ráda, že Zlodějka knih a tato nebyla vrchol a určitě se dočkáme i dalších.

28.05.2020 5 z 5

Smrt ve Vratislavi Smrt ve Vratislavi Vlastimil Vondruška

Začínám pomalu litovat, že nebudu mít pro relaxační čtení z čeho vybírat.

22.05.2020 4 z 5

Casanova a jeho utajená žena Casanova a jeho utajená žena Barbara Lynn-Davis

Romantický příběh o celoživotní lásce mladičké dívenky k muži, pro kterého věrnost, oddanost, ohleduplnost, pevnost charakteru a zdrženlivost moc neznamená. Kateřina trpí výčitkami svědomí za pokus otrávit svoji rivalku a až po dvaceti letech dojde k svému osvobození, smíření a radosti a optimismu k dalšímu životu.

10.05.2020 4 z 5

Na útěku Na útěku Harlan Coben

Můj oblíbený spisovatel opět nezklamal. Při čtení čas utíká moc rychle a pomalu se čtenář odhodlává dělat i něco jiného. Už se těším na další.

02.05.2020 5 z 5

Náš manžel Náš manžel Jo Jakeman

Co je horší - psychické nebo fyzické týrání? Těžko rozhodnout. Asi hodně záleží na povaze týraného. V tomhle příběhu obojí vrchovatě. Věřím, že se to děje a každý by měl co nejrychleji vyhledat pomoc. Mě kniha zaujala, byla čtivá a hlavně, že dobře dopadla.

27.04.2020 4 z 5

Manželova žena Manželova žena Jane Corry

Četla se dobře, chvílemi mě štvaly některé vlastnosti hlavních hrdinů- až neschopnost sebeovládání a slabost v klíčových situacích a bezohlednost k sobě i druhým. Spravedlnost, pravda, jsou v příběhu jenom pouhá slova. Není to moje srdcovka, ale nelituji, že jsem ji četla.

25.04.2020 4 z 5