marimari

MarlowMarlowVolker Kutscher

Nemůžu dát víc než 5. i když si zaslouží víc. V součané době můj nejoblíbenější autor. Doufám, ře nebudu čekat dlouho na další!

01.10.2020

Sněžná slepotaSněžná slepotaRagnar Jónasson

Příjemná klasická detektivka

18.09.2020

Nadobro ztracenýNadobro ztracenýHarlan Coben

Mám ráda knihy H. Cobena, všechny jsou čtivé, líbí se mi jeho styl. ale tahle mi připadala trochu překombinovaná a těžko uvěřitelná. Přesto se budu těšit na další.

16.09.2020

Červený adresářČervený adresářSofia Lundberg

Smutný příběh stáří, plný citu,lásky, odvahy, odpovědnosti, přesto pohladí po duši.

10.09.2020

India PlaceIndia PlaceSamantha Young

Přečetla jsem, ale není to moje krevní skupina. Místy mě zápletky štvaly. Ještě, že je tolik knih, z kterých si každý knihomol vybere.

08.09.2020

Lady v přestrojeníLady v přestrojeníMary Jo Putney

Dobrodružná pohádka, lehká četba pro ukrácení dlouhé chvíle.

06.09.2020

OchutnávačkaOchutnávačkaV. S. Alexander

Téma, které se neomrzí, i když zpracování je jednoduché, nezanechá hlubší vzpomínku.

03.09.2020

Dokonalé tichoDokonalé tichoHelen Fields

Opět nezklamala. Doporučuji!

31.08.2020

Nová dobaNová dobaM. Lamballe (pseudonym)

První z nové série se povedla. Vděčné téma a uvěřitelné příběhy hlavních postav. Uvidíme, jak to bude pokračovat. Pohodové nenáročné čtení.

20.08.2020

Dračí náhrdelníkDračí náhrdelníkVlastimil Vondruška

Další povedená ze série, výborné čtení pro oddechové chvíle.

20.08.2020

Dokonalá smrtDokonalá smrtHelen Fields

Opět musím dát 5 hvězdiček a čekám na dodání DONALÉ TICHO

11.08.2020

Dokonalá kořistDokonalá kořistHelen Fields

Ještě lepší než předchozí. Už mám připravenou Dokonalou smrt. Musím ještě pořídit zatím poslední díl. Jenom doufám, že autorka nepoleví v dokonalosti,aby úroveň nešla dolů.

30.07.2020

Apage Satanas!Apage Satanas!Vlastimil Vondruška

Moc se mi líbila, patří k těm nejzdařilejším, chystám se na Dračí náhrdelník.

26.07.2020

Mona Lisa virusMona Lisa virusTibor Rode

První kniha od tohoto autora a příjemná změna v námětu na napínavé čtení. Určitě si přečtu další!

23.07.2020

Clayův mostClayův mostMarkus Zusak

Třetí kniha od Markuse Zusaka mě opět uchvátila. Dočetla jsem před týdnem, mám nachystanou další, ale ještě jsem ji neotevřela, protože se v duchu pořád vracím. Neuvěřitelná autorova schopnost proniknout až na kost. Celý příběh je prosycený bratrskou a synovskou láskou, vzájemnou soudržností ve všech životních situacích. Drsná mluva zde nepůsobí vulgárně, ale umocňuje a odlehčuje určité chvíle. Pro mne je to Pan spisovatel. Jsem ráda, že Zlodějka knih a tato nebyla vrchol a určitě se dočkáme i dalších.

28.05.2020

Smrt ve VratislaviSmrt ve VratislaviVlastimil Vondruška

Začínám pomalu litovat, že nebudu mít pro relaxační čtení z čeho vybírat.

22.05.2020

Casanova a jeho utajená ženaCasanova a jeho utajená ženaBarbara Lynn-Davis

Romantický příběh o celoživotní lásce mladičké dívenky k muži, pro kterého věrnost, oddanost, ohleduplnost, pevnost charakteru a zdrženlivost moc neznamená. Kateřina trpí výčitkami svědomí za pokus otrávit svoji rivalku a až po dvaceti letech dojde k svému osvobození, smíření a radosti a optimismu k dalšímu životu.

10.05.2020

Na útěkuNa útěkuHarlan Coben

Můj oblíbený spisovatel opět nezklamal. Při čtení čas utíká moc rychle a pomalu se čtenář odhodlává dělat i něco jiného. Už se těším na další.

02.05.2020

Náš manželNáš manželJo Jakeman

Co je horší - psychické nebo fyzické týrání? Těžko rozhodnout. Asi hodně záleží na povaze týraného. V tomhle příběhu obojí vrchovatě. Věřím, že se to děje a každý by měl co nejrychleji vyhledat pomoc. Mě kniha zaujala, byla čtivá a hlavně, že dobře dopadla.

27.04.2020

Manželova ženaManželova ženaJane Corry

Četla se dobře, chvílemi mě štvaly některé vlastnosti hlavních hrdinů- až neschopnost sebeovládání a slabost v klíčových situacích a bezohlednost k sobě i druhým. Spravedlnost, pravda, jsou v příběhu jenom pouhá slova. Není to moje srdcovka, ale nelituji, že jsem ji četla.

25.04.2020

Čas vlkůČas vlkůElisabet Nemert

Historická pohádka! Dobře se četla, Laskavé a optimistické podání s velkou důvěrou v lidské dobro, čestné a zodpovědné chování, vůle pomáhat si. Nechybí ani mystická úloha zvířat.
Tak nějak jako červená knihovna, trochu naivní, všechno až zázračně dobře končí. Hrůzy druhé světové války byly v literatuře popsány nesčetněkrát, takže víra v dobro není špatná.

22.04.2020

Dáma z dobré rodinyDáma z dobré rodinyTherese Anne Fowler

První kniha od této autorky a líbila se mi! Mám ráda knihy se skutečnými postavami, určitě si přeštu i další!

14.04.2020

Nitranská brána smrtiNitranská brána smrtiVlastimil Vondruška

Série Hříšní lidé Království českého se mi líbí, ani tato kniha nezklamala.

07.04.2020

Půlnoční modřPůlnoční modřSimone van der Vlugt

Příjemné čtení, trochu historie, touhy, síla ducha, odpovědnost, mezilidské vztahy, láska a přátelství, to všechno tahle kniha s krásnou obálkou nabízí. Lehká četba do dnešní komplikované doby. Doporučuji!

03.04.2020

Hořkosladký životHořkosladký životColleen McCullough

Není to top, ale ani špatné. Obyčejný život obyčejných lidí v určité době a kultuře. Soudržnost a úzká vazba mezi různými povahami čtyř sester se mi líbila.

15.03.2020

VolavkaVolavkaJames Patterson

Nic moc, zklamání. Zatím nejslabší - snad kvůli spoluautorství ? Hrozně mě štvala ta filmová
přirovnání, narušovala už tak překombinovaný příběh.

09.03.2020

Pekelní anděléPekelní anděléL. Kessler (pseudonym)

Můj oblíbený autor, oblíbená série.

07.03.2020

LunaparkLunaparkVolker Kutscher

Zase rychle přečteno a dlouhé čekání na pokračování.

04.03.2020

Kobaltové nebeKobaltové nebeWilbur Smith

Další skvěle napsaná kniha o nedávné minulosti, která by nikdy neměla být zapomenutá!
Doporučuji!

27.02.2020

Bez štěstí nepřežiješBez štěstí nepřežiješThomas Buergenthal

Toto je unikátní kniha- holocaust na vlastní kůži očima dítěte.
Doporučuji všem!!! Ve dvanácti se znovu stát dítětem- začít chodit do školy a přenechat zodpovědnost za svůj život dospělým.

22.02.2020