Mandľová madona

Mandľová madona https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/120352/bmid_mandlova-madona-yHh-120352.jpg 4 48 11

Bernardino Luini, obľúbený žiak Leonarda da Vinci, je talentovaný maliar malej viery a nízkej morálky. Svojimi pletkami so ženami a cynizmom zaráža celé okolie. To sa však zmení, keď mu do života vstúpi mladá vdova Simonetta di Saronno. Cnostná a pobožná kráska sa nevie vyrovnať so stratou milovaného Lorenza di Saronno. Postupne zisťuje, že jej vojna nevzala len manžela, no pohltila aj všetky peniaze zámožného rodu. Odhodlaná zachrániť rodinné sídlo sa stáva modelom pre Bernardinovu madonu, ktorú maľuje v kostole Santa Maria dei Miracoli. Medzi Bernardinom a Simonettou to od začiatku iskrí a ich nevraživosť sa postupne mení na lásku.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Slovart (SK)

The Madonna of the Almonds , 2009

Galadwen
13.10.2021 3 z 5

V podstatě něžná a nenáročná pohádka s několika temnějšími podtóny. Trochu mě hlavně ke konci mátly časové souvislosti (myslím, že autorka tam něco špatně propočetla nebo podala), ale i tak docela hezké odpočinkové čtení, nic víc, nic míň.

Renike
14.09.2021 5 z 5

Nápad na Mandlovou madonu inspiroval autorku oblíbený likér Amoretto di Saronno, nyní známý a i u nás prodejný pod názvem " Disaronno Originale". Legenda vypráví pověst o lásce mezi krásnou vdovou a malířem Bernardinem Luinim. Děj má 2 linie, které krásně zapadají do sebe. Ta kniha už je druhá, co jsem letos četla o původu mandlového likéru. Ta z Lombardie a druhá z Kalábrie, kterou jsem i přivezla z dovolené ochutnat. Kniha krasna,doporučuji.

Iveta248
30.12.2020 4 z 5

Pekne písaný historický príbeh, skutočnosť ako aj fikcia sa dobre dopĺňajú. Veľmi dobre sa kniha čítala.

mistrikova
27.09.2020 5 z 5

Dva na první pohled paralelně se prolínající hlavní příběhy dvou postav, a to Bernardina Luiniho, malíře, žáka Leonarda da Vinciho, a zchudlé, ovdovělé šlechtičny di Saronno. Postavy se postupně vyvíjely a dozrávaly tak, jak jim život přinesl těžkosti i ztráty. Historická fikce na pozadí reálných skutečností, například skvělého italského amaretta, informace o životě, politice i zvycích v Itálii té doby. Knihu doporučuji.

Vestička
31.03.2020 4 z 5

Jednoduchý příběh, u kterého se člověk i spoustu dozví, i když se to tak třeba ani nezdá. Velké plus za to. A za itálii , mám další místa, kam se chci , musím podívat. Velké minus za překlad. Příběh krásný, kulisy úžasné. Lidé milí, styl vyprávění laciný, červená knihovna hadr.

speciale88
29.01.2020 3 z 5

Krásná kniha.. moc se mi líbila.. odpočinkové čtení.

MíšaS.
30.04.2017 3 z 5

Příjemné počtení, ale pro mě nejlepší Křišťálové srdce.

marimari
25.01.2016 5 z 5

Milý historický příběh, lehký, nenáročný s dobrým koncem. Já přitom měla chuť na Tiramisu, do kterého Amaretto patří.

me.odstiny.knih
28.06.2014 5 z 5

Moc krásný příběh.... knížka se mi moc líbila...

lusila
24.06.2013 5 z 5

Krásna kniha. Aj keď autorka zamenila pôvod hlavnej postavy / v skutočnosti nebola urodzeného pôvodu/, tak dej vychádza zo skutočnosti. Doteraz som nevedela, že Amaretto vynašla žena.

shenandoah
06.01.2013 3 z 5

Příjemné odpočinkové čtení. Ne všechno jsem autorce věřila, navíc jsem občas měla problém orientovat se v časové lince, ale jsem jí vděčná za to, že pro mě objevila Bernardina Luiniho. A mám chuť na Amaretto.