Margaritta1987 Margaritta1987 komentáře u knih

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Další kniha (uz 3.), kterou jsem od autorky četla a moc mě bavila. Ke knížce jsem si koupila makronky a vychutnávala si úžasnou atmosféru

18.05.2021 4 z 5

Audiokniha se poslouchala dobře, hlas K. Leichtové mi k hrdince vcelku sedl. Klasickou knizku bych,ale nedočetla.

09.05.2021 2 z 5

Jak vyléčit zlomené srdce Jak vyléčit zlomené srdce Anna Bell

Knížka mě bavila, někdy jsem mela chuť s Abi zatřepat, ať se konečně probere, ale hrozne se mi líbilo, že vycházela z autorčiny osobní zkušenosti. Škoda, že v češtině nevyšly i ostatní knihy Anny Bell, určitě bych si je přečetla

29.04.2021 4 z 5

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Řeknu to upřímně první půlhodinu jsem uvažovala, že audioknizku vypnu. Pak mě příběh trošku zaujal a nakonec u knihy vydržela. Kdybych jí cetla jako náctiletá, tak bych z ní byla odvařená a zabouchnutá do Petera.
Příběh, ale pěkně odsýpal a jako celek se mi líbil

21.04.2021 3 z 5

Knihu jsem poslouchala v době lockdownu, kdy nemůžu jet ani mimo okres a cestovat muzu, tak prstem po mapě. Líbilo se mi Ládíkovo nadšení i styl humoru. Určitě si poslechnu další

06.04.2021 4 z 5

Já to měl první! Komiksový manuál jak přežít rodičovskou dovolenou Já to měl první! Komiksový manuál jak přežít rodičovskou dovolenou Barbora Brůnová

Úžasné. Nektere frky jsou geniální. Smála jsem se celý večer.

20.03.2021 5 z 5

Pes Jejího Veličenstva a jeho mise Pes Jejího Veličenstva a jeho mise David Michie

Jako audiokniha fajn, ale kdybych jí mela číst, jako klasickou knihu, tak ji snad odložím v polovině

14.03.2021 2 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Z knížky dýchala příjemná atmosféra a opět jsou v ní fajn lidi, které bych chtěla potkávat. Líbí se mi styl autorky, kterým popisuje okolí a atmosféru. Bavila me o kousek více než Kavárna v Kodani

14.03.2021

Co by můj syn měl vědět o světě Co by můj syn měl vědět o světě Fredrik Backman

Moc hezky napsané vyznání lásky synovi a manželce, dobře namluvené Lukášem Hejlíkem. Pro mě asi nejlepší byla poslední kapitola.

04.03.2021 3 z 5

Malý hrdina Malý hrdina Nicola Kinnear

Krásný příběh a moc povedené ilustrace

02.03.2021 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Slaďárna, ale ne přeslazená. Je tam spousta dobrého jídla, pití a odpočinku. Knižku jsem přečetla za 2 večery. Na ten druhý večer, jsem odpoledne upekla skořicové šneky a cely den jsem se těšila, až večer budu moci k ní znovu zasednout. V Kodani jsem byla jako dítě, moc si z ní nepamatuji, ale po popisu krás v knížce, tam mám chuť hned jet.

02.03.2021 4 z 5

Kaktus Kaktus Sarah Haywood

Audiokniha se četla dobře. Hlas k hrdince sedl (když se moc nehodí, tak často ani nepokračuji ve čtení). Ženská pichlavá, jak její sbírka kaktusů. Tušíte, jak knížka skončí, ale to mi nevadilo. Dokonce ke konci padlo par slz.

06.02.2021 3 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Tohle je druha kniha od Petry Dvořákové, kterou jsem četla a musím říct, že byla fakt dobrá. Líbila se mi o dost více než její Dědina. Hynku Gráblovi mate někdy sto chutí jednu vrazit, ale taky ho v něčem chápete. Je fajn vidět syndrom vyhoření z mužského pohledu. A co si budeme povídat má krizi středního věku jak hrom. Knižku jsem četla ušima a byla dobře namluvená.

19.01.2021 5 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Knihu jsem "četla ušima". Moc mě bavila

11.01.2021 4 z 5

Jediné pravé lásky Jediné pravé lásky Taylor Jenkins Reid

Knížku jsem poslouchala. Co si budeme povídat, jak název napovídá, byla to červená knihovna. Ale byla hezky načtená a poslouchala se dobře.

11.01.2021 3 z 5

Nemocnice - Místo, které znám Nemocnice - Místo, které znám Susa Hämmerle

Kniha nám moc pomohla. Půjčila jsem ji před plánovanou synovou ortopedickou operací (3roky). Na příběhu dívky, která se zraní při tělocviku, je skvělé popsaný rentgen, narkoza, sádra i pobyt v nemocnici s rodičem.
Všem rodičům, které tahle situace bohužel čeká, tuhle knížku doporučuji. Nechala jsem ji v knihovně na ortopedickém oddělení v Dětské nemocnici v Brně, tam pomůže a do naší knihovny jsem sehnala další.

04.01.2021 5 z 5

Včelař Josífek Včelař Josífek Simona Smatana Čechová

Knížku jsem synovi cetla již před rokem, ale tak mě zaujala, ze s klidným svědomím muzu dat plny počet hvězd. Příběh je jednoduchý, ale krásný a dojemný. Ilustrace skvrle sednou k příběhu

04.01.2021 5 z 5

Hurá na řeku Hurá na řeku Nicholas Oldland

Povedené ilustrace, hezky zpracované příběh s ponaučením. První příběh se mi líbil asi více.

Výlet do divočiny Výlet do divočiny Nicholas Oldland

Povedené ilustrace, hezky zpracované příběh s ponaučením.

Houbeles pictus Houbeles pictus Petr Maděra

Krásně ilustrované enciklopedie ze světa hub a hřibů. Každý obrázek je doplněn básničkou. Kniha nejde sehnat, tak si jí na podzim půjčujeme v knihovně a syn v ní hledá houby, které našel fyzicky v lese.