Margaritta1987 Margaritta1987 komentáře u knih

Láska po španělsku Láska po španělsku Elena Armas

Wau, ta chemie mezi nimi

23.09.2023 5 z 5

Rosiin sladký krámek snů Rosiin sladký krámek snů Jenny Colgan

Tuhle knížku jsem si vzala sebou na dovolenou. Na pláži nebo na terase s bulharským sladkým vínem vínem se četla jedna báseň. Rosiie mi byla sympatická a knížka naplnila vše co jsem od ní čekala. Skvělá oddechovka

22.08.2023 5 z 5

S láskou z Riviéry S láskou z Riviéry Jules Wake (p)

Julie Caplin opět nezklamala. Knížka mě bavila od začátku do konce a u téhle jsem opravdu až do posledních stránek netušila, jak dopadne.

11.04.2023 5 z 5

Černá káva Černá káva Charles Osborne

Čteno ušima
Tím, že to je Agatha a i můj milovaný Poirot nedokážu být objektivní. Krásná jednohubky a pohlazení po duši

04.03.2023 5 z 5

Pozdrav z Itálie Pozdrav z Itálie Jules Wake (p)

Knizka měla spád a přečetla jsem ji jedním dechem. Opravdu mě bavila. Četla jsem jí až po Vánocích v Paříži a vůbec to nevadilo. Sice jsou z jedné série, ale nenavazuji na sebe. Tato má z celé série nejméně procent a opravdu se divím. Byla skvělá

23.02.2023 5 z 5

Malá máma 2 Malá máma 2 Lenka Sadvarová

Skvělé

02.08.2022 5 z 5

Svatba naoko Svatba naoko Jo Watson

Knížka má o hvězdičku více než předchozí díl Hořící měsíc. Vcelku jsem se nasmála, četla se dobře a Anne s Chrisem byli sympaťáci

30.04.2022 4 z 5

Hořící měsíc Hořící měsíc Jo Watson

Pohodová knížka na 2-3 večery. Četla se svižně a postavy mi byly sympatické.

30.04.2022 3 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Na další díl Romantických utěků jsem se tak těšila, že jsem si knížku koupila v předprodeji. Za dva večery jsem ji přečetla a opět Julie nezklamala.

30.04.2022 5 z 5

Všechno nejlepší, Anno Všechno nejlepší, Anno Petra Jirglová

Knížku jsem četla ušima. Vybrat Adélu Kubačákovou aby knížku nečetla, byla skvělý nápad. Někdy jsem nad Annou kroutila hlavou, několikrát se nahlas zasmála a jednou ukapla i slza.

26.03.2022 5 z 5

Žít jako single Žít jako single * antologie

Knížku jsem poslouchala, jako audioknihu. Papírovou knihu bych ani nedočetla. Nejlepší povídka byla od Soukupové, jinak nic moc.

26.03.2022 2 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Miluji lyžování, výhled na Alpy a sladké. Tahle knížka všechno spojila. Jasně, že hned od začátku víte, jak to si dopadne, ale čtení knizky vás baví. Těšíte se na večer, až budete znovu pokračovat a když už by jste měli knihu odložit a jít spát, tak si říkáte "ještě jednu kapitolu". Knizky od Caplinové mi zvedaji náladu, jsou skvělá oddechovka a přistihla jsem se, že se u čtení pořád usmívám.

18.02.2022 5 z 5

Báječný krámek s čokoládou Báječný krámek s čokoládou Jenny Colgan

V naší knihovně nebyla zrovna k dispozici Chata ve Švýcarsku od Julie Caplinové, tak jsem z nouze a na doporučení naší knihovnice vzala tuto a byla naprosto skvělá. Prolínání dvou dějových linek, vzpomínání na starý osudový románek a začínající nový mě opravdu bavilo. U čtení jsem koukala na Google mapy, procházela si jednotlivé ulice a toužila být v Paříži. Pro navození atmosféry jsem si koupila pár pralinek a zapálila svíčku s vůní čokolády. Knížce dávám všech 5 hvězd

18.02.2022 5 z 5

Můj bratr albatros a jiná rodinná zvěrstva Můj bratr albatros a jiná rodinná zvěrstva Zuzana Hubeňáková

Knihu jsem poslouchala a splnila přesně to, co jsem od ní očekávala: zvedla mi náladu.

07.02.2022 4 z 5

InTyMně InTyMně Markéta Lukášková

Kniha mě bavila a zavzpomínala jsem na některé své zážitky z dětství

02.10.2021 5 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Myslela jsem, že kniha z Japonska mě bude bavit nejméně z celé série, ale opak byl pravdou. Krásné představená kultura, zvyky a jídla. Postavu Haruko jsem si zamilovala. Jak to celé dopadne, je vám jasné už od začátku, ale baví vás jí přečíst až do konce a na poslední stránce je vám líto, že není pokračování.

24.08.2021 5 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Z knížky jsem nadšená. V knihovně jsem si ji půjčila, jako audioknihu. Výber hereček pro hlavní postavy byl skvělý. Hlasy Jenovéfy Bokovové (Bárka) a paní Šafránkové (babička) se přesně hodí. Audiokniha byla ale poničená a druhou část knihy jsem tedy četla jako klasickou knížku. I ta se skvěle plynula. Určitě si půjčím i další knihy od autorky

05.06.2021 5 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Uz 4. kniha a opět me moc bavila (dokonce o chlup více než predešlá Cukrárna v Paříži). Krásný popis krajiny, fajn lidi okolo hlavní hrdinky. Proste super oddechovka

28.05.2021 5 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Zatím mě tahle audiokniha od Zibury baví nejvíce (zřejmě proto, ze je jeho první). Proste Ládík je super

18.05.2021 5 z 5

Sedne mi Ládíkův smysl pro humor. Audiokniha se poslouchala dobře. Bavila mě tedy o dost více než jeho cesta po Nepálu a Číně, ale zase o trošku méně než cesta po Turecku a Izraeli

18.05.2021 3 z 5