Marcik7 Marcik7 komentáře u knih

Smrt na druhém břehu Smrt na druhém břehu Dominik Dán

Prostě mě Dominik Dán vážně baví, člověk si umí představit, že to takhle nějak v jejich práci vypadá, baví mě jejich pošťuchování, tvrdší humor i skryté city, nejednoduché soukromé vztahy v jejich rodinách i intriky, které musí používat v zájmu věci.

20.05.2020 5 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Další případ Eriky Fosterové, tentokrát s dost krutými detaily, přesto skvěle napsaný. Určitě doporučuji.

19.02.2020 5 z 5

Pláňata Pláňata Petra Dvořáková

Tato kniha není pro nikoho se sklonem k depresi, alespoň já jsem ji musela číst s pauzami. Snad ani jedna z postav příběhu nebyla šťastná, spokojena se svým životem, vztahy nebo prací. Nejvíc mi vadila postava matky Aleny, její přístup k dcerám, k manželovi. Prostě jen černé mraky a málo slunce.

17.03.2024 4 z 5

Tak hodně štěstí Tak hodně štěstí Kristan Higgins

Příběh tří přítelkyň, ve kterém každá řeší nějaký psychický problém: morbidní obezitu jako následek zneužívání v dětství a šikany ve škole, předčasná smrt sestry-dvojčete a přílišná kritičnost matky, která je sama nezdravě závislá na svém vzhledu. Je to inspirativní příběh vlastně pro každého v tom smyslu, že je důležité, aby byl každý v pohodě hlavně sám se sebou, se svým vzhledem i svými názory.

30.10.2023 4 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Obrovské množství balastu téměř utopilo ty napínavé okamžiky, které se sporadicky objevily. Linhartová je na kriminalistku až příliš nejistá, citově rozháraná, nesoustředěná. Nevím jak to říct, asi mi prostě nesedly - autorka ani hlavní hrdinka.

04.10.2023 3 z 5

Promlčení Promlčení Jiří Březina

Tomáš Volf řeší případ dvou vražd, které si původně nikdo nespojil, a které sahají až do doby odsunu Němců z pohraničí po skončení druhé světové války.
Asi mám nového oblíbeného českého autora!

18.09.2023 5 z 5

Kdo maže, ten jede Kdo maže, ten jede Marie Rejfová

Paní Rejfová píše svižně, vtipně, čtivě. Tentokrát zabydlela příběh velkým množstvím postav, možná až zbytečně moc velkým. Přesto se to četlo dobře a míním pokračovat dalším dílem a doufám, že se Josefína s Tvrdíkem udobří.

27.06.2023 4 z 5

Ďábel v zrcadle Ďábel v zrcadle Juraj Červenák

Tahle doba nebyla vůbec jednoduchá, nechtěla bych tam žít...boj proti vyznavačům luteránské víry nebo prostě jiné než katolické, spíš jejich genocida. Politické intriky jsou už samozřejmostí. Váhám, jestli mám nejradši Barbariče, Steina nebo Jaroše - skvěle se doplňují.

24.03.2023 4 z 5

Na kopci Na kopci Jiří Březina

Mohlo to být o trošku kratší, ale jinak docela dobře zpracované téma se sondou do psychologie obětí znásilnění. Líbila se mi postava bývalé policistky Heleny, která od základů změnila způsob života a řešila tak své psychické problémy, následky své práce - vyšetřování kriminálních případů páchaných na dětech.

06.01.2022 4 z 5

Diář je perfektní, určitě ho budu používat po celý příští rok jako diář, zápisník, inspiromat. Díky!

15.12.2021

Katova dcera Katova dcera Oliver Pötzsch

Tak napínavou knihu jsem už dlouho neměla v ruce (ty současné thrillery mě zatím míjejí) a určitě si přečtu všechna pokračování. Příběh pozoruhodného kata ze Schongau, jeho půvabné dcery, porodní báby - bylinkářky podezírané z čarodějnictví, tehdejšího "lékaře" a jeho syna medika a samozřejmě místní honorace v čele s radními města. Určitě doporučuji!

12.02.2021 5 z 5

Vražedný chlad Vražedný chlad Louise Penny

Detektivka klasická, poetická, vtipná, napínavá, prostě vážně skvělá.

10.01.2020 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Kniha se četla velmi dobře, napínavá až do konce.

08.10.2019 5 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

To se tak dobře četlo, že jsem skoro nemohla přestat. Příběh matky samoživitelky, kterou stíhá jeden malér za druhým a ona přesto neztrácí optimismus a viru v dobrý konec. Přitom se snaží správně vychovávat své děti navzdory tomu, že jsou trochu odlišné od ostatních a jedno z nich vlastně ani není její vlastní. Můj oblíbený happy end byl třešničkou na dortu.

11.03.2024 5 z 5

Ostrov Entry Ostrov Entry Peter May

Těžké životní podmínky obyvatel Skotské vysočiny v 19. století, divoká příroda a do toho vzpomínky na minulost a přítomná vražda. Simon stále řeší rozpad svého manželství a zároveň ho přitahuje žena podezřelá z vraždy.

12.01.2024 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Knihou jsem se prokousávala velice ztěžka, ve většině případů jsem nevěděla o čem je řeč - tolik fyziky, chemie, matematiky a dalších věd jsem nestačila pobrat. Jako jiskřička probleskoval humor, který se mi líbil velmi - asi bych měla zkusit film...

29.09.2023 3 z 5

Modlitba za mlčení Modlitba za mlčení Linda Castillo

Vyvraždění sedmičlenné rodiny amišů bylo tedy silné kafe. Trochu mi vadilo časté opakování některých faktů z minulosti Kate, malinko přehnané popisování jejích záchvatů vzteku (vím, je to jen člověk) i odtažitost od Tomassiho (přece s ním spala), prostě toho bylo malinko víc než bylo třeba. Ale jinak zápletka i řešení případu paráda.

01.09.2023 4 z 5

Když to tam není, tak to tam nehledej Když to tam není, tak to tam nehledej Ivana Chřibková

Útlá malá knížečka akorát do kabelky a četla se vážně skvěle, po dlouhé době jsem se smála nahlas a od srdce.

08.07.2023 5 z 5

Suchý hadr na dně mořském Suchý hadr na dně mořském Ivana Chřibková

Ani nevím, jak jsem k ní přišla, ale velmi trefný popis problémů s dospíváním, s rodiči, studentským životem i začleněním do pracovního procesu mi byl blízký a pobavil mě až nečekaně. Rozhodně si přečtu pokračování.

13.06.2023 5 z 5

Moje máma Jana Brejchová Moje máma Jana Brejchová Tereza Brodská

I když nejsem velkým fanouškem právě Jany Brejchové, tato kniha psaná její dcerou mě velmi zaujala. Je psaná čtivě, jsou v ní zajímavé informace nejen ze života Brejchové, ale i o jiných hercích, režisérech a umělcích vůbec. Zažila v životě leccos, její start do života nebyl rozhodně ideální a dokázala se vypracovat na evropskou úroveň. V knize je navíc spousta obrazového materiálu, který oživuje text a ten není ani zbytečně rozvláčný.

01.12.2022 5 z 5