Marcik7 Marcik7 komentáře u knih

Zátiší Zátiší Louise Penny

Pennyová umí popsat jak lidské charaktery i prostředí tak poutavě, že jsem tuto knihu přečetla za jeden den. Žádná zbytečná krutost, klasická detektivka - doporučuji.

23.10.2019 4 z 5

Krev není voda Krev není voda Dominik Dán

Opět skvělá ukázka policejní práce v praxi, kdy se několik případů postupně propojilo a spojilo. Nechyběl leckdy tvrdý a černý humor party detektivů a jejich chápavého a vždy nápomocného velitele a nejedna sklenka tvrdého alkoholu. Parádní čtení, které nenechá čtenáře knihu odložit.

16.06.2024 5 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Tak tenhle pachatel byl opravdu zvrácený, zažil v dětství něco strašného a to ho poznamenalo. Hunter ve skvělé formě jako detektiv i psycholog a zdatně mu přihrává parťák Garcia. Opět nadmíru napínavé - aby ne, když skoro každá kapitola končí “přejel ji mráz po celém těle “ nebo “uviděl to a zkoprněl nebo nějak podobně. Těšte se, je to jízda.

18.05.2024 5 z 5

Popel všechny zarovná Popel všechny zarovná Dominik Dán

Je pravda, že jsem čekala víc, bylo to zdlouhavé kruté sexistické nicméně i napínavé zajímavé až neuvěřitelné. Tak nevím, jestli mám doporučit právě tuto knihu pana Dána, ty starší se mi líbily víc (Moucha, Mucholapka).

19.01.2024 4 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Ráda jsem si zopakovala četbu téhle půvabné knihy a opět jsem obdivovala odvahu mladé ženy z města, která se se svým novomanželem pustila do farmaření v zapadlém koutě Ameriky. Její zážitky jsou svým způsobem strašlivé, ale nekonečně zábavné. Tato kniha patří k mým oblíbeným.

26.10.2023 5 z 5

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

To byla tááááková romantika...líbila se mi, četla se lehce a příjemně.

15.07.2023 4 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Postavy tohoto románu (a že jich není málo) prožívají situace, o kterých nemám ani tušení, jak bych se v nich zachovala. Násilná smrt dítěte, nevěra manžela, zrada nejlepší přítelkyně, nepřiznaná vina, invalidita dítěte...jsou to silné okamžiky několika životů, popsané velmi čtivě. Pořád mě mátly ty Velikonoce na podzim - ale vždyť se to odehrává v Austrálii!

23.06.2023 5 z 5

Houpačky Houpačky Lucie Konečná

Opravdu jsem se bavila, a jelikož jsem věku hrdinek této knihy docela blízko, nalilo mi to optimismus do žil. Je třeba vychutnávat každý den, užít si ho.

01.05.2021 5 z 5

Smrt staré posluhovačky Smrt staré posluhovačky Agatha Christie

Ani jsem nečekala, že se tahle stará knížka bude tak skvěle číst, potřebovala jsem ji do Výzvy, ale v žádném případě nelituji. Roztomilý pan Poirot s jeho jazykovými karamboly a další výborně popsané postavy, které jsem přímo viděla před očima, starosvětský anglický venkov a dvě vraždy k tomu - co víc si přát!

18.06.2020 5 z 5

Pojízdný krámek snů Pojízdný krámek snů Jenny Colgan

Možná je to tím, že jsem také knihovnice a milovnice knížek, ale mně se to
Iíbilo moc. Bylo to milé a romantické a popisy skotské přírody nádherné. No a ti skotští farmáři …

13.06.2024 5 z 5

Mlýn Mlýn Michal Vaněček

Příběh dvou bratrů a jejich mlýna na pozadí událostí naši nedávné historie měla by to být součást doporučené četby pro ty, kteří to nezažili a snad nezažijí už nikdy. Přitom psáno lehce, čtivě a dokonce s dávkou humoru.

19.02.2024 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Kniha plná pocitů, tři ženy a každá řeší nějaký problém. Trochu pomalejší rozjezd, ale o to působivější závěr. Doporučuji určitě k přečtení a ráda bych viděla i zmiňovaný film.

17.12.2023 5 z 5

Čas odejít Čas odejít Jodi Picoult

Tak to bylo velké překvápko nakonec...ale nechci nic prozrazovat. Hodně zajímavostí o citovém životě slonů, o jejich nelehkém boji o existenci. Doporučuji.

17.11.2023 5 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Jak moc se může změnit člověk za deset let? Až tak, že nepoznává sám sebe...zajímavý námět i osudy různých postav románu, který určitě stojí za přečtení.

30.05.2023 5 z 5

Volavka Volavka Sharon J. Bolton

Velmi napínavé, Lacey se mi vážně líbí a má odvahu, holka. Těším se na další případ i na pokračování jejího vztahu s Markem. Jinak zde popisovaný zločin mohl napadnout opravdu jen vyšinutého psychopata a jemu podobné - kdo jste nečetli, hurá do toho!

29.01.2023 5 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Jediné, co mi trochu vadilo, byl krkolomný název místa děje :) jinak paráda, jako prozatím vždy.

16.07.2022 5 z 5

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Princ Ládík u mě opět zabodoval. Díky němu jsem se dostala do míst, které sice nejsou příliš vzdálené od našich hranic, ale noha Čecha na ně nevstupuje asi příliš často. Ovšem ne všude bych se odvážila, proto pana Ziburu obdivuji. Kam se vydá příště?

02.06.2022 5 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Příběh velké lásky, čtivý a trochu napínavý s dobrým koncem. Novinářka Ellie má také nepříliš šťastný soukromý život a proto se jí velice dotkne hloubka citu, vyjádřeného neznámým mužem neznámé ženě v jí nalezeném dopise, starém 40 let. Nakonec se jí nejen podaří najít adresátku, ale i pisatele, a svést je konečně dohromady.

14.05.2022 5 z 5

Komu straší ve věži Komu straší ve věži Marie Rejfová

Tahle paní učitelka mě vážně baví, čte se to samo a zápletka byla zajímavá. Rozhodně doporučuji a chystám se na další díl.

01.05.2022 5 z 5

Už mě vidíš? Už mě vidíš? Sharon J. Bolton

Sériový vrah, napodobitel slavného Jacka Rozparovače a řada náznaků vedoucích k osobě mladé vyšetřovatelky Lacey...a překvapivé rozuzlení: za vším hledej ženu! Bavila jsem se a příběh měl spád i napětí po celou dobu.

23.02.2021 5 z 5