Marcik7 Marcik7 komentáře u knih

Popravčí Popravčí Chris Carter

Každý z nás má z něčeho strach, větší či menší. Sériový vrah z tohoto příběhu využíval strach svých oběti k ještě krutějšímu umírání brilantní a napínavý, rozhodně doporučuji k přečtení .

05.01.2024 5 z 5

Na zabití Na zabití Peter Swanson

Nebylo to vůbec špatně, ale trochu tomu chyběl spád, takže za to ubírám hvězdičku.

01.01.2024 4 z 5

Šťastné a veselé Šťastné a veselé James Patterson

Mělo to spád jako vždy, krátké kapitoly, brilantní závěry Alexe Crosse a jeho pohotovost při řešení problémů se mi líbí. Ovšem chudáci jeho blízcí...

26.12.2023 4 z 5

Zahrada nových začátků Zahrada nových začátků Abbi Waxman

Kniha, která vás trochu poučí o zahradničení, je i o tom, jak se vyrovnat se ztrátou blízké osoby i o vztazích mezi sourozenci, rodiči a dětmi, muži a ženami různých věkových kategorií, prostě o životě .

23.12.2023 4 z 5

Tiché šlapací království Tiché šlapací království Zdeněk Svěrák

Milý a moudrý humor pana Svěráka vždy potěší , paralela s realitou totality se opravdu nabízí . Přečteno na jeden nádech .

22.12.2023 4 z 5

Vražda za oponou Vražda za oponou Antonín Jirotka (p)

Tak to ani nebyla moc detektivka, spíš takové letní čtení k vodě .

22.12.2023 3 z 5

Kolotoč přání Kolotoč přání Nora Roberts

Obrovská romantika s trochou duchařiny, velmi dobře se to četlo , ale z té jejich pracovitosti by měl člověk mindrák

19.12.2023 4 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Kniha plná pocitů, tři ženy a každá řeší nějaký problém. Trochu pomalejší rozjezd, ale o to působivější závěr. Doporučuji určitě k přečtení a ráda bych viděla i zmiňovaný film.

17.12.2023 5 z 5

Než milenec na střeše… lepší manžel v hrsti Než milenec na střeše… lepší manžel v hrsti Alena Jakoubková

Taková pohádka to bylačtivé, s přidanou hodnotou jako průvodce Itálii .

09.12.2023 2 z 5

Ostrov s vůní čerstvého chleba Ostrov s vůní čerstvého chleba Jenny Colgan

Kniha ve stylu Caplinové, velmi dobře se četla . Odvaha začít od piky v jiné profesi a prostředí mi byla velmi sympatická .

08.12.2023 4 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Příběh jednoho obrazu, odehrávající se ve dvou časových obdobích, počínaje rokem 1916 a pak současností. Otřesné zážitky obyvatel během obou světových válek, nekončící naděje ve shledání a naprosto nečekaný závěr...určitě doporučuji k přečtení.

04.12.2023 5 z 5

Od hospody k hospodě Od hospody k hospodě Jaroslav Sapík

Zajímavý rozhovor se zajímavým člověkem, jak jsem zjistila. Jeho obrovské životní zkušenosti, elán, chuť pouštět se do nových věcí a láska k řemeslu jsou obdivuhodné a ze srdce souhlasím i s jeho názory. Je to člověk se zdravým selským rozumem a otevřeností, která se asi ne každému bude líbit, ale mně je velmi sympatická.

01.12.2023 5 z 5

Smrt z minulosti Smrt z minulosti Stanislav Češka

Detektivka trošičku upovidaná ale příjemně. Dobře se četla.

27.11.2023 3 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Kniha naprosto splnila má očekávání, je lehká, vtipná, zamilovaná a navíc jsem si já zamilovala Dány a Kodaň. Začala jsem tuto sérii a těším se na další díly.

23.11.2023 5 z 5

Stezka Českem Stezka Českem Martin Úbl

Páni, škoda, že už mi nohy příliš neslouží, ta kniha je úžasná a velmi inspirující a já fandím všem tvůrcům i chodcům. U nás v Česku je přece tak krásně.

18.11.2023 5 z 5

Čas odejít Čas odejít Jodi Picoult

Tak to bylo velké překvápko nakonec...ale nechci nic prozrazovat. Hodně zajímavostí o citovém životě slonů, o jejich nelehkém boji o existenci. Doporučuji.

17.11.2023 5 z 5

Učitelka angličtiny Učitelka angličtiny Magda Váňová

Kniha je doslova napěchovaná, stránky potištěné od okraje k okraji. Je v ní hodně postav, každá má nějaké problémy, špatné zkušenosti, podivné neřesti, zážitky. Navíc se dočteme spoustu nepotřebných fakt o tai-či, druzích čaje a čokolády, soustu rad do života, prostě je toho zbytečně moc. Už jsem chtěla knihu odložit, ale dočetla jsem, i když to stálo trochu přemáhání a přeskakování řádek. Škoda, tvorbu paní Váňové mám jinak ráda.

10.11.2023 3 z 5

Každý den je nový: Komiksový deník Každý den je nový: Komiksový deník Lucie Lomová

Miluju komiksy, hlavně ty dětské - Čtyřlístek a podobné. Anča a Pepík se mi taky moc líbili, a proto jsem tuto knihu brala do ruky se zvědavostí. A ona nezklamala!
Musím autorku obdivovat v jejím rozhodnutí každý den celý rok kreslit a psát si deník, navíc vtipně, lidsky a komiksově.

06.11.2023 5 z 5

S chutí po Česku S chutí po Česku Michaela Bugrisová

Nedočetla jsem, protože stačí si jen listovat a člověk se chce okamžitě na spoustu těch míst vypravit, projít si je a ochutnat nějakou tu dobrotu. Měla jsem knížku půjčenou z knihovny, ale už ji mám objednanou a musím si ji koupit, budou se podle ní skvěle plánovat výlety po naší krásné a chutné vlasti.

05.11.2023 5 z 5

Vražda za zásluhy Vražda za zásluhy Petra Tomášková

Napětí téměř nulové, milostné avantýry kriminalisty Navrátila tu převažovaly a řešily nejvíc. Zápletka by se dala zpracovat mnohem lépe, škoda.

04.11.2023 odpad!