Zahrada nových začátků

od:


KoupitKoupit eknihu

Lilian je už tři roky matkou samoživitelkou – od té doby, co při autonehodě přišla o manžela. Nebylo to pro ni jednoduché, ale o jedno zhroucení a několik depresivních večerů později se konečně začíná smiřovat se svou situací. Naštěstí ji baví její práce ilustrátorky učebnic, která přináší spoustu zajímavých zážitků – jako když Lilian její šéfová přihlásí do zahradnického kurzu. Vypadá to, že aby člověk mohl ilustrovat knihy o zelenině, musí si ušpinit ruce… doslova. Každé sobotní ráno tedy Lilian tráví na kurzu pěstování zeleniny, kam ji doprovází její dvě dcerky a sestra. Postupně i díky sympatickému instruktorovi a svérázné skupince studentů zjišťuje, že ať už chceme, nebo ne, po každém dešti nakonec vysvitne slunce....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/374308/zahrada-novych-zacatku-WGA-374308.jpg 445
Orig. název:

The Garden of Small Beginnings (2017)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno:, Motto
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (18)

Přidat komentář
alnahu
13. listopadu

Příjemný román ze života. Příběh Lilian ,která se těžko vyrovnává se smrtí manžela ale musí se díky svým dvěma holčičkám vypořádat s touto skutečností a tak se věnuje zahradničení.Za každou kapitolou najdeme tip na to co a jak pěstovat na zahradě.

Kvetulina
24. října

To bylo tak hezké, milé, lehké čtení, taková dospělá romantika. Moc se mi to líbilo.

dulcinea
12. října

Příběh o tvrdé realitě života, jejíž hrot je jemně obrušován lehkým humorem paní spisovatelky. Příběh o životních ztrátách - nálezech, o vzpomínání - i touze zapomenout, o zklamání - o naději.
A příběh o jedné zahradě, kde se jednoho dne objeví lavička s nápisem: PRO MAMINKU. NEJLEPŠÍ MAMINKU NA SVĚTĚ. NA SEZENÍ. A nad touto větou jsem se konečně rozplakala.
Vstávej semínko, holala, bude z tebe fiala … a nebo kukuřice? :-)

Na jaře s prvními výhonky česneku se vytratí upíři ze sousedství... :-))
Šlahouny okurek máte postříkat cukrovou vodou, aby včely opylily více květů...

To jsem fakt nevěděla, ale možná je to tím, že pěstitelem zeleniny byl spíše můj manžel, já jenom zalévala :-)

pip11
01. října

Pěkné a příjemné čtení.

lusila
16. září

Tak toto ma bavilo.

Danago
04. září

Příběh citlivě popisuje jak se Lilian se dvěma malými dcerkami složitě a těžce vyrovnává s tragickou smrtí svého muže. Celý příběh protíná kurz pěstování zeleniny a celá parta z kurzu. Každou kapitolu provází vtipné vsuvky o pěstování zeleniny. Pěkně napsaná knížka , citlivě s nadsázkou i vtipem. Nečekejte žádné velké zvraty a napětí ani ne moc romantiky. Je to knížka o životě.

alzbeta4340
10. srpna

Příjemné čtenářské překvapení. Příběh o tom, kolik stojí úsilí vrátit se po úmrtí partnera zpět do plnohodnotného života. Nic sentimentálního ani přeslazeného tady nenajdete. Pohodové čtení.

KatkaHutyrová
07. srpna

Krásná knížka! Čekala jsem lehce předvídatelnou romantiku a konec z červené knihovny, ale byla jsem vedle jak ta jedle. :-) Pokud hledáte milý a vtipný příběh, který je sice napsaný lehce, ale má svou hloubku, sáhněte po této knize. Je to odpočinkové čtení, které se ovšem bude líbit i náročnějším čtenářkám.
Knížka o bolesti, ztrátě a naději, že se dá vždycky začít znovu... chce to jen vytrvat a nic neuspěchat.

Ditules
31. července

Sympatická kniha ze série Srdcovky. Banda z kurzu pěstování zeleniny byla pestrá a zábavná.

alva1
29. července

Velmi milé a pohodové letní čtení.

katst
21. července

Uplně mi nevyhovoval autorčin styl psaní, což se odráží na celkovém dojmu z knihy. Moc mě nebavilo knihu číst. A také, očekávala jsem "klasickou" romanťárnu, letní pohodové čtení, ale jde spíš o příběh ženy, která se vzpamatovává ze smrti manžela. Romantika je zde okrajově...

Šánka
19. července

Báječná, lehce humorná letní pohodovka s troškou romantiky, ale vůbec ne přehnané, jak by se dalo očekávat od edice Srdcovky.
Vlastně je to další z řady knížek o uzdravování se ze ztráty milovaného člověka, podané velmi, opravdu velmi nenáročnou formou. Takže kapesníky potřebovat nebudete a navíc pro milovníky zahrádek i jen truhlíkových, inspirativní čtení, třeba k vodě :-).

maryberry06
16. července

Není to žádná slaďárna, naopak překvapivě dospělá romantika... skvělá oddychovka!

astra3
06. července

Tato kniha mě příliš neoslovila. Nejvíc se mi líbily vtipné vsuvky o pěstování zeleniny.

Slůník
20. června

Znáte ten pocit zkaženého čtenářského zážitku kvůli nedbalé práci redaktora/překladatele? Setkala jsem se sice už s mnohem horšími případy, ale tady mě to mrzí, protože autorčin nápad je moc pěkný a hrdinka a její peripetie zajímavá a uvěřitelná :)

ivousekk
03. června

Vyborna oddechovka. A i kdyz v ni tentokrat nejde tolik o ustredni dvojici a zda skonci spolu, jako spise o to, jak muze byt tezke vyrovnat se ztratou nekoho blizkeho a zacit znova zit, bude se vam libit. A vtipne navody k pestovani zeleniny jsou jako bonus :-)

JanaDor
01. června

Romantická linka je vedlejší, je spíše doplňující. Je to o procesu uzdravování se z truchlení. K tomu Lillian dopomáhá i práce na zahradě a Edward.
Lillian mi byla velmi sympatická. Ke své obraně používala často sarkasmus a mnohdy její poznámky a myšlenky byly vtipné. Román je čtivý a je zpestřen o trefné a humorné návody k zahradničení. Vždy je delší kapitola a pak je půl stránky věnováno zahradničení. Po přečtení knihy mám chuť jít do zahrádky a zasít aspoň nějaké kytky.

KIKI33
25. května

Jsem naprosto nadšená.. Ano, je to romantika, ale taková jiná..dospělá, nadčasová verze.. Vřele doporučuji, neváhejte. ;-)