Zahrada nových začátků

od:

Zahrada nových začátků

Lilian je už tři roky matkou samoživitelkou – od té doby, co při autonehodě přišla o manžela. Nebylo to pro ni jednoduché, ale o jedno zhroucení a několik depresivních večerů později se konečně začíná smiřovat se svou situací. Naštěstí ji baví její práce ilustrátorky učebnic, která přináší spoustu zajímavých zážitků – jako když Lilian její šéfová přihlásí do zahradnického kurzu. Vypadá to, že aby člověk mohl ilustrovat knihy o zelenině, musí si ušpinit ruce… doslova. Každé sobotní ráno tedy Lilian tráví na kurzu pěstování zeleniny, kam ji doprovází její dvě dcerky a sestra. Postupně i díky sympatickému instruktorovi a svérázné skupince studentů zjišťuje, že ať už chceme, nebo ne, po každém dešti nakonec vysvitne slunce....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/374308/zahrada-novych-zacatku-WGA-374308.jpg 429
Originální název:

The Garden of Small Beginnings (2017)

Žánr:
Romány, Pro ženy
Vydáno:, Motto
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (12)

Přidat komentář
alzbeta4340
10. srpna

Příjemné čtenářské překvapení. Příběh o tom, kolik stojí úsilí vrátit se po úmrtí partnera zpět do plnohodnotného života. Nic sentimentálního ani přeslazeného tady nenajdete. Pohodové čtení.

KatkaHutyrová
07. srpna

Krásná knížka! Čekala jsem lehce předvídatelnou romantiku a konec z červené knihovny, ale byla jsem vedle jak ta jedle. :-) Pokud hledáte milý a vtipný příběh, který je sice napsaný lehce, ale má svou hloubku, sáhněte po této knize. Je to odpočinkové čtení, které se ovšem bude líbit i náročnějším čtenářkám.
Knížka o bolesti, ztrátě a naději, že se dá vždycky začít znovu... chce to jen vytrvat a nic neuspěchat.

Ditules
31. července

Sympatická kniha ze série Srdcovky. Banda z kurzu pěstování zeleniny byla pestrá a zábavná.

alva1
29. července

Velmi milé a pohodové letní čtení.

katst
21. července

Uplně mi nevyhovoval autorčin styl psaní, což se odráží na celkovém dojmu z knihy. Moc mě nebavilo knihu číst. A také, očekávala jsem "klasickou" romanťárnu, letní pohodové čtení, ale jde spíš o příběh ženy, která se vzpamatovává ze smrti manžela. Romantika je zde okrajově...

Šánka
19. července

Báječná, lehce humorná letní pohodovka s troškou romantiky, ale vůbec ne přehnané, jak by se dalo očekávat od edice Srdcovky.
Vlastně je to další z řady knížek o uzdravování se ze ztráty milovaného člověka, podané velmi, opravdu velmi nenáročnou formou. Takže kapesníky potřebovat nebudete a navíc pro milovníky zahrádek i jen truhlíkových, inspirativní čtení, třeba k vodě :-).

maryberry06
16. července

Není to žádná slaďárna, naopak překvapivě dospělá romantika... skvělá oddychovka!

astra3
06. července

Tato kniha mě příliš neoslovila. Nejvíc se mi líbily vtipné vsuvky o pěstování zeleniny.

Slůník
20. června

Znáte ten pocit zkaženého čtenářského zážitku kvůli nedbalé práci redaktora/překladatele? Setkala jsem se sice už s mnohem horšími případy, ale tady mě to mrzí, protože autorčin nápad je moc pěkný a hrdinka a její peripetie zajímavá a uvěřitelná :)

ivousekk
03. června

Vyborna oddechovka. A i kdyz v ni tentokrat nejde tolik o ustredni dvojici a zda skonci spolu, jako spise o to, jak muze byt tezke vyrovnat se ztratou nekoho blizkeho a zacit znova zit, bude se vam libit. A vtipne navody k pestovani zeleniny jsou jako bonus :-)

JanaDor
01. června

Romantická linka je vedlejší, je spíše doplňující. Je to o procesu uzdravování se z truchlení. K tomu Lillian dopomáhá i práce na zahradě a Edward.
Lillian mi byla velmi sympatická. Ke své obraně používala často sarkasmus a mnohdy její poznámky a myšlenky byly vtipné. Román je čtivý a je zpestřen o trefné a humorné návody k zahradničení. Vždy je delší kapitola a pak je půl stránky věnováno zahradničení. Po přečtení knihy mám chuť jít do zahrádky a zasít aspoň nějaké kytky.

KIKI33
25. května

Jsem naprosto nadšená.. Ano, je to romantika, ale taková jiná..dospělá, nadčasová verze.. Vřele doporučuji, neváhejte. ;-)