Zahrada nových začátků

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Lilian je už tři roky matkou samoživitelkou – od té doby, co při autonehodě přišla o manžela. Nebylo to pro ni jednoduché, ale o jedno zhroucení a několik depresivních večerů později se konečně začíná smiřovat se svou situací. Naštěstí ji baví její práce ilustrátorky učebnic, která přináší spoustu zajímavých zážitků – jako když Lilian její šéfová přihlásí do zahradnického kurzu. Vypadá to, že aby člověk mohl ilustrovat knihy o zelenině, musí si ušpinit ruce… doslova. Každé sobotní ráno tedy Lilian tráví na kurzu pěstování zeleniny, kam ji doprovází její dvě dcerky a sestra. Postupně i díky sympatickému instruktorovi a svérázné skupince studentů zjišťuje, že ať už chceme, nebo ne, po každém dešti nakonec vysvitne slunce....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/374308/zahrada-novych-zacatku-WGA-374308.jpg 3.7102
Žánr
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno, Motto
Orig. název

The Garden of Small Beginnings, 2017

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (31)

Kniha Zahrada nových začátků

Přidat komentář
Tesset
18. září

Tahle byla super. Žádná přeslazená romanťárna, naopak bych i ocenila, kdyby tam byl ten vztah více rozvedený. Nejvíc mi sedl ten styl humoru. Za mě paráda.

FairyD.
03. května

Osobne ma kniha veľmi neoslovila, aj napriek niektorým dobrým a vtipným častiam. Vyčkávala som nejakú tu romantiku ale nejako sa k nej nedostali, mali plné ruky práce s pestovaním. Čakala som od toho viac.


lucakuca
14. března

Čtivé, zábavné i motivační (už mám nakoupená semínka). Nikdy jsem netušila, že návody na pěstování zeleniny můžou být tak vtipné :-) "Od pohledu poznáte, kdy váš salát potřebuje zalít. Kdy je povadlý a unavený, dejte mu kapku napít, hned se vzpamatuje. Ledaže je vážně v depresi, v tom případě u něj poseďte, dokud se nebude cítit lépe."

Zomy
01. března

Mě to zklamalo. Sice se to hezky čte, vedlejší postavy jsou příjemné, ale u hlavní hrdinky úplně ten posun k novým začátkům nevidím. Celou dobu nechce nic měnit, bojí se (což je pochopitelné) a nedělá nic pro to, aby něco opravdu změnilo.
Role Edwarda je naprosto vedlejší, vyskytuje se tam jen proto, aby byl po ruce pan Dokonalý a aby čtenářky věděly, že to dobře dopadne. Ale vztah Lily a Edwarda tu není nijak popisován, nevyvíjí se, chybí mi tu ta pravá romantika, ve kterou jsem doufala. Upřímně nevidím jediný důvod, proč se Edward do Lili zamiloval.

Nelička
18.12.2019

Super, super super. Knížka mě moc bavila, přesně tenhle styl psaní i vyprávění mám ráda. Několik lidských životů (dva - tři hlavní) se potká na kurzu zahradničení. Každý jen tam z jiného důvodu a přitom všichni ze stejného. Jasně, dalo se předvídat, jak asi hlavní postavy "skončí", ale o to víc musím pochválit malé napínavé drama během houpavého celkem jasného konce....

nani_nka
22.10.2019

Toto je jedna z tých kníh od ktorej veľa nečakáte a ona vás prekvapí. Knižku som si vybrala len na základe tej krásnej žltej obálky (slovenská verzia) i keď ma anotácia veľmi neohúrila. Veľmi neobľubujem knihy s tragickým či smutným dejom, ktorý som očakávala, keď som si prečítala, že hlavná hrdinka je čerstvá mladá vdova s dvoma deťmi. Ale niekedy netreba dať na prvý dojem, lebo Lilian bola vtipná, mierne sarkastická hrdinka, ktorej príbeh hovorí o tom ako sa ilustrátorka novej knihy o zelenine musí zúčastniť záhradkárskeho kurzu. A nie je to len Lilian, ktorú si obľúbite, ale aj všetky zvyšné postavy, ktoré sa mihnú v príbehu. Či už ide o jej ešte viac sarkastickú sestru, novú lásku - lektora kurzu či zvyšných účastníkov, nehovoriac o jej rozkošných dcérach.

Denčaa
05.09.2019

Jakožto první titul z edice srdcovky, sliboval hezký příběh, kde se samozřejmě zrodí nová láska - s kým jiným, než s učitelem kurzu. Zápletka vypadala velice lákavě, ale skutečnost byla trošku jiná. Autorka se mermomocí snažila být vtipná, ale jestli jsem se za celou knihu zasmála jednou...? Spisovatelka vystavěla podivné charaktery osob, které mi úplně nesedly a Lily bych za kámošku určitě nechtěla. Jako nenáročná letní oddechovka je tato kniha to pravé ořechové, ale byť je zde zpravováno vážnější téma, nic mi tahle kniha nepředala.

aydam
09.08.2019

Příjemná letní oddechovka, ve které vše nenásilně plyne od počátku do konce.
Liliiny dcery slušně perlily.
"...Pořád potřebuješ výživu. To nás učili ve škole. Jinak dostaneš kurvěje..."

"...Annabel se zamračila: ,,Hmm, budeme muset prodat dům?"
Odkdy se sedmileté holky strachují o tyhle věci? Když si dvě holčičky hrají s panenkami, debatují ve skutečnosti o úpadku trhu s nemovitostmi? Hrozilo panence Barbie, že přijde o dům na pláži v Malibu? Zabavovali jí exekutoři džíp?..."

1

Doporučujeme

PS: Miluju tě
PS: Miluju tě
Poslední výkřik
Poslední výkřik
Spoutaný
Spoutaný
Už nejsem vaše dcera
Už nejsem vaše dcera

Autor a jeho další knihy

Abbi Waxman
americká, 1970

Podobné knihy

všech 6 podobných

Kniha Zahrada nových začátků je v

Právě čtených1x
Přečtených121x
Čtenářské výzvě10x
Doporučených2x
Knihotéce112x
Chystám se číst85x
Chci si koupit22x
dalších seznamech1x