Maragad Maragad komentáře u knih

Tlukot mého srdce Tlukot mého srdce Alf Kjetil Walgermo

Postavy i děj jsou zpočátku opravdu velmi jednoduché. Ovšem jak postupně vyplouvá na povrch Amandina nemoc, začíná kniha působit i na mě. Nejsem čtenář Greena, a tak mi možná stačí málo. Ale jako matka dvou dětí, jsem se dokonale dokázala ztotožnit s utrpením Amandiných rodičů. Nesplynula jsme tedy s hlavní hrdinkou jako takovou, ale i přesto jsem po celou dobu chápala její pocity a s jejím chováním souhlasila.

05.05.2015 3 z 5

Ostrov Lhářů Ostrov Lhářů E. Lockhart (p)

Ačkoliv je Ostrov Lhářů útlou knihou, jíž přečtete za jedno odpoledne, nejspíš mi dáte po dočtení za pravdu, že i tak jí bylo dost. Rozhodně to totiž není žádná kniha odpočinková. E. Lockhartová své čtenáře neustále udržuje ve střehu, a tak by vám větší počet stran akorát mohl přivodit žaludeční vředy. Každou pronesenou větu zkoumáte ze všech stran, různě ji překrucujete, protože co kdyby se za ní někde schovávalo rozřešení zápletky? A i když román spadá do ranku young adult, věřím, že je to ten typ knihy, který můžete číst nehledě na věk a pohlaví, jen si z ní v konečném důsledku každý nejspíš odnese něco jiného.

26.04.2015 4 z 5

Eden Eden Helen Douglas

Pokud si chcete přečíst čtivý příběh s jednoduchým dějem, kde zápletka není moc propracovaná a v konečném důsledku vlastně není ani tak důležitá a jde spíš o dobře vykreslenou romantickou linku, je Eden pro vás tou správnou volbou. Protože romantický vztah s veškerými dramaty, jež provází jeho počátek, autorka prostě popsat umí. Takže pokud hledáte oddechovou četbu na jedno odpoledne a nebude vám vadit, že si z knihy nic neodnesete, určitě se vám bude Eden líbit.

21.04.2015 3 z 5

Enderova hra Enderova hra Orson Scott Card

Enderova hra již od prvních stránek dokazuje, že je ve svém žánru knihou zcela výjimečnou. Nenaleznete v ní žádné zbytečné opisy prostředí ani vědecké pojmy, jejichž význam byste museli dohledávat na internetu. Naopak se čte román velmi lehce, a jak se jednou začtete, již ho nedáte z ruky až do samotného konce. Ale ani pak nebudete mít dost, kniha je totiž příliš krátká.

18.04.2015 5 z 5

Deset malých nadechnutí Deset malých nadechnutí K. A. Tucker

Deset malých nadechnutí je velmi emotivní kniha, kdy atmosféra příběhu je jako na horské dráze – chvíli se smějete, pak jste plní lítosti, nakonec začnete brečet, poté budete plní nenávisti a spolu s Kacey budete i zamilovaní. Ona sama si projde všemi fázemi posttraumatické stresové poruchy a vy si je projdete s ní. Předem říkám, že některé pasáže opravdu nejsou vůbec příjemné. Ale pokud dojdete až na konec, tak jako Kacey, dokážete se spolu s ní vyrovnat s tím velkým neštěstím. A třeba se najde i pár jedinců, kteří se nad sebou zamyslí a rozhodnou se, že už riskovat nebudou a příště si za volant pod vlivem alkoholu opravdu nesednou.

15.04.2015 4 z 5

Píseň krve Píseň krve Anthony Ryan

Román obsahuje vše, co se od tak obsáhlých knih dá očekávat – najdete v něm loajalitu, ve které je síla, přátelství až za hrob, zakázanou lásku, ale také spalující nenávist, palčivou touhu po pomstě a zradu dokonce i od těch nejbližších. Již od prvních stránek je čtenáři přiblížen velkolepý svět, v němž se děj odehrává a vážně, i když v něm žije spousta bestií, draky zde nenajdete. Knihu doporučuji všem milovníkům výpravné fantasy, kteří mají tento žánr v oblibě a všem těm, kteří se rádi přesunou do světa chrabrých rytířů, kterým je čest nade vše.

14.04.2015 5 z 5

Pád noci Pád noci Alexander Stainforth (p)

Pád noci je paranormální romance, jež láká své čtenáře zajímavou anotací a velmi povedenou obálkou. Pravdou ovšem je, že počátek knihy se nese spíš na vlnách romantiky. Sice si hned na prvních stranách můžete přečíst o únosu hlavní hrdinky, ze kterého vás jistě zamrazí, ale hned poté jde hlavně o Rachel a Charlieho. A i když díky Rachelině nedůvěřivosti si příběh zachovává špetku tajemna, ten akcí a děsem nabitý děj přichází až později.

Ovšem i přes pár nedostatků je Pád noci zajímavou knihou a já už jsem moc zvědavá, co si pro nás autor připraví v dalším díle.

14.04.2015 3 z 5

Procitnutí Procitnutí Kai Meyer

Celkový nápad s arkádskými dynastiemi je velmi povedený a skvěle propracovaný. Jak o dynastiích, tak i o samotné mafii se má čtenář možnost dozvědět něco víc takovým způsobem, že ho to bude vážně zajímat, díky tomuto faktu je Procitnutí vhodné i pro chlapce, nejen pro dívky. Navíc neustálé jiskření mezi hlavními hrdiny, hlavní hrdinka chytrá a vtipná a nemusí jí pořád někdo zachraňovat a hlavní hrdina je sexy a rád se pro svou vyvolenou obětuje. No komu by se to nelíbilo?

12.04.2015 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Selekce je příběh o dívce z nižší společenské vrstvy, která dokáže i přes svůj původ, zaujmout někoho tak vybíravého, jako je samotný princ. Myslíte si, že to není nic nového? Tak to se velmi pletete. Kouzelný román, jenž svádí k přirovnání s naší známou Popelkou, je vložen do dystopického světa, který je dobře propracovaný a Kiera Cassová dokázala výborně využít většinu jeho potenciálu. Dokonce i přirovnání ke známé a úspěšné sérii Hunger Games je scestné, jistá podobnost se sice nalézt dá, ale kdyby se měly srovnávat všechny knihy tohoto žánru, budeme zde sedět do rána.

11.04.2015 5 z 5

Muzeum prazvláštních věcí Muzeum prazvláštních věcí Alice Hoffman

Muzeum prazvláštních věcí je velmi neobvyklou a těžko zařaditelnou knihou, která svým způsobem opravdu působí jako pohádka pro dospělé. Jen se dá těžko posoudit, zda konec je šťastný, protože i po dočtení budete pociťovat depresivní až melancholickou náladu a neubráníte se přemítání nad tím, co to vlastně znamená být svobodný.

08.04.2015 4 z 5

Já nejsem neviditelná Já nejsem neviditelná Marcus Sedgwick

Já nejsem neviditelná je tedy velmi těžko zařaditelnou knihou, která nesedne úplně každému, ale i přesto si své čtenáře jistě najde. Je to jiný pohled na svět, který je fascinující a pokud se vám přeci jen kniha líbit nebude, jistě máte ve svém okolí nějakého mladšího čtenáře, kterého příběh určitě nadchne.

05.04.2015 2 z 5

Svět bez princů Svět bez princů Soman Chainani

Svět bez princů doporučuji všem čtenářům - mladým i starým, ženám i mužům, prostě všem těm, kteří si v sobě zachovali aspoň něco málo z dětské duše a rádi se vrací ke starým dobrým pohádkám, kde by dobro mělo zvítězit nad zlem a kniha končí slovy: A žili spolu šťastně až na věky. Jen tentokrát to není dobro proti zlu, ale dívky proti klukům. A jaký bude konec? Na to už si musíte přijít sami.

03.04.2015 4 z 5

Pán ohně Pán ohně Peter May

Pán ohně je střet dvou světů, dvou kultur a dvou rozumů. Margaret i Li Jen jsou odlišní a pochází z různých podmínek, každý uznává jiné hodnoty a teď musí spolupracovat. Některé jejich konfrontace jsou až filozofické a protikladem jim je humorná stránka příběhu, která přináší jisté odlehčení. Ovšem nesmíme opomínat ani zápletku, která je promyšlená a nejeden čtenář se jistě podiví nad dokonalým popisem pitvy, která působí velmi reálně.

Pán ohně je knihou, která za přečtení stojí a Peter May tím dokazuje, že vypravěčský talent měl již od svých spisovatelských začátků. Jeho tvorba je poutavá a čtivá a snad se čeští čtenáři dočkají dalšího dílu ze série Čínské thrillery co nejdříve.

31.03.2015 3 z 5

Splynutí Splynutí Julianna Baggott

Splynutí je opět velmi neobvyklou knihou s originálním a šokujícím příběhem, který by dokázal probudit emoce snad i v kusu ledu. Chvílemi si čtenář může připadat jak na horské dráze, kdy lásku hned střídá pocit nenávisti a naději pocit bezmoci. Ani konec všechny otázky nezodpoví a pro většinu jistě bude k vzteku, protože zůstává otevřený. Nezbývá než doufat, že závěrečný díl Oheň vydá nakladatelství Jota co nejdříve.

28.03.2015 5 z 5

Dvojí kousnutí Dvojí kousnutí Chloe Neill

Dalo by se říct, že ačkoliv je Dvojí kousnutí relativně útlou knihou, Chloe Neill toho do ní zvládla vtěsnat opravdu mnoho. Ale i když je příběh dobře propracovaný a není postavený jen na milostné lince, i přesto jsou Upíři z Chicaga spíše čtením pro ženy.

24.03.2015 4 z 5

Nebe je všude Nebe je všude Jandy Nelson

Nebe je všude je citlivý román o ztrátě, lásce a o naději. Každá kapitola je doplněna o různé básničky a rozhovory, které píše Lennie při vzpomínkách na svou sestru. Je to originální nápad, ovšem vše je opět tak smutně podáno, že je vám po přečtení vzkazů ještě více úzko. Protikladem je rodící se mladá láska, jež příběh odlehčuje a ubírá mu na depresivnosti.

20.03.2015 4 z 5

Tři tváře Tři tváře Brandon Sanderson

Tři novely ukazují autorův široký záběr a také jeho vypravěčské mistrovství. V povídkách naleznete směsici hned několika žánrů a po přečtení musíte dát za pravdu, že poutavě, zajímavě, ale i lehce šíleně psát Brandon Sanderson umí. Tři tváře doporučuji i začínajícím čtenářům tohoto autora, kteří si nevědí rady s tím, kterou jeho knihou začít.

18.03.2015 4 z 5

Svůdné nebezpečí Svůdné nebezpečí Wendy Higgins

Postavy jsou tím největším tahounem knihy. Anna je vtipná a zajímavá a spolu s Kaidanem jsou dokonalí, a to se v knize promítá. Příběh sám o sobě je sice zajímavý, ale bohužel se vám může zdát první polovina knihy jako zbytečné natahování děje. Ovšem i přes jisté nedostatky, je Svůdné nebezpečí knihou, kterou si jednou ráda přečtu znova. Text jsem hltala ve velkém a nemohla knihu odložit. Kaidan je prostě dokonalý a i kdyby autorka jinak celou dobu psala o hřebíkách, kvůli němu to přejdu a budu číst dál.

12.03.2015 4 z 5

Zom-B Zom-B Darren Shan (p)

Jelikož jde o mé první setkání s tvorbou Darrena Shana, jsem trochu na rozpacích. Dosti mě překvapilo, jak se autor dokázal vcítit do pocitů rozpolcené adolescentky a také jak moc do knihy ZOM–B vsunul problémy etnických menšin a emigrantů. Rozhodně nemohu říci, že by kniha byla špatná. Je plná filozofických úvah o rasismu a také myšlenek dívky, jež hledá sama sebe a rozhoduje se, co je správné, co je lidské a čemu má věřit. Ovšem jen ty zombie jsou v příběhu jen okrajově, a to je škoda. Každopádně jsem zvědavá, jak bude příběh pokračovat..

12.03.2015 4 z 5

Lovec Lovec Lisa Jane Smith

Zakázaná Hra: Lovec je knihou s originálním námětem, kde na čtenáře čeká skvěle promyšlený svět s děsivou atmosférou. Děj má spád a nepostrádá ani napětí, a tak budete rychle přetáčet každou stranu a čekat se zatajeným dechem, jak to vše nakonec dopadne. A jelikož jde o velmi malou a útlou knihu, lze ji přečíst již během pár hodin. Ani tentokrát tomu není jinak a L.J.Smith si opět připravila věčný souboj dobra se zlem.

11.03.2015 3 z 5