Maragad Maragad komentáře u knih

Cesta pustinou Cesta pustinou Emmy Laybourne

Pokud vás série zaujala a vy jste došly až k jejímu závěrečnému dílu, můžete zpozorovat, jak velkou Emmy Laybourne ušla cestu. Již v prvním díle jste mohli vidět, jak velký má autorka talent na popis charakterů, na dramatický opis krajiny, jenž čtenáře nenudí a na akční scény, jež zvládá přímo bravurně. Řekla bych, že tento díl je ze všech nejbrutálnější a celkově nejodvážnější. Na děti opět čekají bezvýchodné situace, ale vždycky se najde nějaká naděje, díky které si uvědomí, že stojí za to žít…

19.12.2014 5 z 5

Švéd Švéd Robert Karjel

Švéd je pobuřující dílo napsané velmi poutavým stylem, knihu prostě nelze odložit, dokud nezjistíte, jak to vše dopadlo a i poté si ji ještě dlouhou dobu nosíte s sebou v hlavě a dumáte nad ní. Robert Karjel ťal do živého. Pro moderní zhýčkanou společnost je nepředstavitelné, že by zacházení s vězni bylo takto zpátečnické a „barbarské“. Vždyť jen trest smrti a povolení eutanazie vyvolalo řadu debat a hlavně nevole, a poté si přijde Robert Karjel a předhodí světu Švéda. Jsou to fakta nebo fikce?

16.12.2014 5 z 5

Tajemství katakomb Tajemství katakomb Tom Egeland

Tajemství katakomb je kniha, v níž se snoubí hned několik žánrů. Ač je to kniha určená mladším čtenářům, kromě akce, nebezpečí, dramatu a záhad, v ní nalezneme i prvky thrilleru a místy dokonce i hororu. I když její kvality jistě ocení i starší čtenáři, kteří příběhu také mohou přijít na chuť, nejvíce se zalíbí právě těm mladším. Tom Egeland dokázal nenásilnou formou vsunout do příběhu i Robertovy poznatky, které čtenářům vysvětlují význam pojmů, jako například co to jsou mýty a legendy, informace o hexagramu a vysvětlení, kdo to byl mučedník. Mladší čtenáři si tajemný a napínavý příběh zamilují a ještě se navíc něčemu přiučí.

13.12.2014 4 z 5

Čtyřka: Divergentní povídky Čtyřka: Divergentní povídky Veronica Roth

Čtyřka: Divergentní povídky jsou knihou, jež za přečtení rozhodně stojí. Dozvídáme se spoustu informací o Tobiasovi a lépe se tak do něj dokážeme vcítit. Dokonce se může i stát, že zpětně zjistíme, že jsme mu při některých jeho činech dokonce křivdili a jeho jednání pochopili úplně jinak. Tobias je velmi zajímavá a záhadná postava, a tak v povídkách bylo co rozebírat. Ovšem jeden kámen úrazu zde je. Občas se čtenář může trochu ztrácet v čase a některé úseky mu s Divergencí úplně tak nesouhlasí. Pokud ovšem máte knihu přečtenou, nebude vám chronologie dělat takový problém. A pokud jste ji ještě nečetli, radím vám, Čtyřku ještě odložte.

12.12.2014 4 z 5

Noční rozkoše Noční rozkoše Sherrilyn Kenyon

Pokud máte rádi autorky jako je J. R. Ward a její Bratrstvo černé dýky nebo Alexandra Ivy a její Strážci věčnosti, tak jsou pro vás Temní lovci jasnou volbou. Čeká vás strhující příběh nabitý napětím a erotikou, ale nejde zde jen o samotný akt, který se v knize zase tak často nevyskytuje, jde o nenaplněnou touhu, jenž na vás dýchá z každé stránky. Noční lovce si zamilujete a jistě se budete těšit na další díl, jenž právě vyšel pod názvem Objetí noci.

09.12.2014 3 z 5

Vzdor Vzdor Sarah Crossan

Vzdor doporučuji všem milovníkům dystopií, sci-fi literatury, ale i těm, kteří mají rádi filozofování na téma, jak se lidstvo zachová, až jednou nějaká ta katastrofa přijde. Lidé jsou velmi předvídatelní a Sarah Crossanová vše popsala velmi reálně a bez skrupulí. Navíc si tentokrát užijeme i více akce.

03.12.2014 4 z 5

Úklony a úklady Úklony a úklady Gail Carriger (p)

Úklony a úklady je kniha nejen více nabitá city, ale dočkali jsme se i větší akce. Gail Carrigerová čtenáře již nemusela seznamovat s novým světem, a tak zbylo více místa pro samotný příběh, který byl nejen vtipný, ale hlavně hravý a kouzelný. Je to kniha, která rozhodně stojí za přečtení a ačkoliv je díl ukončený, stejně máte potřebu se vynadávat nad tím, že po ruce hned nemáte třetí a závěrečný díl Vesty a ozbrojení, na jehož vydání si ještě budeme muset chvíli počkat.

02.12.2014 5 z 5

Etiketa & špionáž Etiketa & špionáž Gail Carriger (p)

Etiketa a špionáž je velmi povedeným prvním dílem série, jež čtenáře vtipně seznamuje se žánrem steampunk. Mladé čtenáře jistě nadchne spousta dobrodružství, které Sofronie se svými přáteli zažije, ale i starší čtenáři by si v knize přišli na své. Gail Carrigerová píše velmi poutavým stylem, a tak je možné, že po dočtení zjistíte, že jste pročetli celou noc a chcete ihned další díl, jenž vyšel pod názvem Úklony a úklady.

01.12.2014 5 z 5

Evangelium podle Jidáše Evangelium podle Jidáše Simon Mawer

Evangelium podle Jidáše je velmi zdařilým dílem, ale nic menšího bychom ani od Simona Mawera nečekali. Ovšem ani tak kniha přeci jen není úplně pro každého. I když jde o honbu za přeložením svitku a o ověřování pravosti artefaktů, Simon Manwer se zaměřuje převážně na etickou část. Co dělat s tajemstvím, které jeden člověk sám neunese. Rozhodně se tedy nejedná o dobrodružnou četbu, kterou by si pod románem Evangelium podle Jidáše mohl leckdo představit.

01.12.2014 3 z 5

Nesmrtelná koruna Nesmrtelná koruna Richelle Mead

Znova se ocitáme v zemi RUNA, jenž je ovládána technologií a náboženství jsou nejen zatracována, ale jakákoliv snaha o jejich obnovení je zcela bez kompromisu zmařena. Doktor Justin March je odborníkem přes náboženství a spolu se svou strážkyní Mae Koskinenovou, jež je elitní strážkyní své vlasti, už vědí, že přeci jen jsou věci mezi nebem a zemí, které jdou vysvětlit jediným možným způsobem – bohové existují a čím více je lidé uctívají, tím více bohové sílí.

Když si představíme vedle sebe členění uměle vytvořeného světa, neubráníme se srovnání s tím naším. Život Arkádů řídí náboženství a svému bohu jsou zcela oddáni. Ženy musí chodit zahalené a nemají žádná práva. Nepřipomíná vám to něco?

Věk X2: Nesmrtelná koruna rozhodně nedopadne jako spousta prokletých druhých dílů. Je totiž velmi povedeným pokračováním a jeho konec v nás zanechá nejen šok, ale i spoustu nezodpovězených otázek. Třetí díl si jistě nikdo ujít nenechá.

26.11.2014 5 z 5

Nevinná krev Nevinná krev James Rollins (p)

Autoři se skvěle doplňují a pokud jste již měli tu čest, něco si z jejich tvorby přečíst, jistě mi dáte za pravdu, že společné psaní jim jde opravdu bravurně. Díky tomu žádný z žánrů za ostatními nepokulhává. Postavy jsou v příběhu velmi vrtkavé. Když už si zvyknete na jejich charakterové vlastnosti, čeká vás návrat do minulosti, kde zjistíte, že daná postava dříve byla úplně jiná. Díky tomu se přistihnete, že každou chvíli máte jiné oblíbence. Nevinná krev je román, jenž je sestaven ze směsi hned několika žánrů. Ovšem nebojte se, že by působil přeplácaně, naopak se po celou dobu budete bavit. Na necelých 400 stranách napěchovaných akcí a dobrodružstvím nevznikají žádná hluchá místa.

24.11.2014 4 z 5

Psí zima Psí zima Petra Neomillnerová

Pokud s českou autorkou právě začínáte, Lota je pro vás tou správnou volbou. Ovšem nečekejte, že příběh bude stejně sladký jako sága Stmívání, žádný Edward ani Bella se nekoná. Naopak nás čeká tvrdý středověk, kdy je vaše čest jediné co máte a většinou ji rychle zaprodáte za možnost zachovat si svůj život, anebo za přání zemřít rychle. Ani Lota není žádnou krasavicí, zaklínači jsou poseti jizvami z bitev a těmto ozdobám se nevyhnul dokonce ani jejich obličej. Ovšem vampýři, to je dokonalost sama. Vybrané chování, pitoreskní tvář a načančané obleky.

20.11.2014 4 z 5

Smrtící duchové Smrtící duchové Stacia Kane

Kniha je doslova nabitá akcí, většinu pojmů Stacia Kane vysvětluje až během děje,a to způsobuje, že se z počátku můžete v pojmech a v době trochu ztrácet. Ovšem jakmile vše pochopíte, již ji nedáte z ruky. Příběh je strhující a nechybí ani sem tam pořádná dávka děsu. Smrtící duchové jsou velmi povedeným úvodem do nové série a dokonce si troufnu říct, že surovost a do detailů popsané děsivé příšery i zbytky, co po nich zbyly, bych mohla přirovnat k prvním dílům Anity Blake od autorky Laurell K. Hamilton.

18.11.2014 4 z 5

Šachovnice bohů Šachovnice bohů Richelle Mead

Kromě zajímavého světa a dobře vykreslených postav určitě ještě stojí za zmínku výborné zakomponování božského tématu do příběhu. Díky tomu v Šachovnici bohů narazíme na kouzla, tajemné bytosti, ale i souboj dobra se zlem. Tedy pokud se vám podaří přijít na to, kdo je opravdu zlý. Protože tento díl, ačkoliv je celkem zakončený, v nás zanechává ještě spoustu nezodpovězených pojmů a otázek.

13.11.2014 5 z 5

Otrokyně citů Otrokyně citů Nalini Singh

Když pomineme zajímavé spojení zcela protichůdných světů, zůstane nám příběh jak z Romea a Julie s tou výjimkou, že tento je okořeněný dobrým sexem. Postavy jsou vykreslené dobře, ale jejich chování je lehce předvídatelné. Krvavý boj, zde také nečekejte, kromě pár menších konfrontací, na žádný boj nedojde. A proto knihu doporučím spíše ženám.

11.11.2014 3 z 5

Dítě Skály Dítě Skály Petra Neomillnerová

Petra Neomillnerová napsala knihu velmi čtivým stylem, nejsou zde zbytečné opisy a příběh je plný napětí. Zajímavé a různorodé charaktery postav nás neustále udržují v pozoru, nevíme kdo je přítel a kdo zrádce. Ovšem kniha plná realistického a brutálního sexu, mučení a drancování nemusí sednout úplně každému.

10.11.2014 3 z 5

Dny krve a hvězdného třpytu Dny krve a hvězdného třpytu Laini Taylor

Úspěšný první díl nasadil pomyslnou laťku velmi vysoko a na Dny krve a hvězdného třpytu bohužel padlo prokletí méně úspěšných druhých dílů. Děj stagnuje a kniha je plná debat kolem války. Není to poprvé, kdy autor prostřednictvím knihy chce sdělit svým čtenářům poselství, ovšem v knize Dny krve a hvězdného třpytu najdeme spoustu až filozofických úvah, a to může některé čtenáře nudit. Ovšem když pomineme první polovinu knihy, dostaneme se do části, jež je plná politikaření a pletichaření. Děj dostává spád a závěr čtenáři slibuje dobrý základ pro další díl.

09.11.2014 3 z 5

Do Poklidné modři Do Poklidné modři Veronica Rossi

Kniha Do Poklidné modři je opravdu skvělým a výjimečným dílem. Autorka dokázala přenést na papír smyšlený svět a i přes řadu pojmů se v něm čtenář neztrácí.

05.11.2014 5 z 5

Zářijová světla Zářijová světla Carlos Ruiz Zafón

Carlos R. Zafón opět nezklamal, jeho tvorba je jedinečná a nezapomenutelná. K jeho knihám se jistě budete rádi vracet a po dočtení Zářijových světel budete jistě ještě dlouho přemýšlet nad tím, komu svěříte své srdce a jestli je váš stín tam, kde má být.

04.11.2014 5 z 5

Políbená měsícem Políbená měsícem Amy Plum

Kniha Políbená měsícem je opět překvapivým dílem, které klade důraz na romantickou linku a právě proto bych knihu spíše doporučila čtenářkám. Oproti prvnímu dílu nás tentokrát nečeká uzavřený konec, právě naopak, budete Amy Plum proklínat a doufat, že poslední díl vyjde co nejdříve.

01.11.2014 3 z 5