Tajemství katakomb

Tajemství katakomb https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/218252/mid_tajemstvi-katakomb-iDp-218252.jpg 4 77 22

V temných katakombách hluboko pod povrchem římských ulic bloudí čtrnáctiletý Robert a hledá cestu ven. Avšak všechny chodby jsou si podobné, pokryté malbami lebek a záhadnými symboly. Vtom Robert narazí na čerstvé lidské stopy. A nejsou to jeho vlastní… Prastaré mýty a jejich záhadné souvislosti, římské legendy propojené s vikinskými dějinami, archeologické objevy s osudovými následky – Robert se často ocitá ve smrtelném nebezpečí, a to nejen v Itálii, ale i po návratu do Norska, pronásledován skupinou fanatických kněží… Napínavý mysteriózní thriller od norského autora bestsellerů Konec kruhu, Strážce úmluvy, Luciferovo evangelium a Nostradamova závěť.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Katakombens hemmelighet , 2013

Helianthus
20.08.2020 3 z 5

Kniha určena pro jinou věkovou kategorii a to myslím bylo dost znát. Dle mého mohla být kniha propracovanější a konec trochu méně zběsilý.
Co hodnotím kladně jsou poznámky hlavního hrdiny, které dost polopatě vysvětlují některé pojmy.

Šnek86
24.02.2020 3 z 5

Krátký, svižný a nenáročný příběh o katakombách, symbolech a s trochou nadpřirozena.Konec mohl být propracovanější, ale alespoň neubral příběhu na tempu. Oddechovka pro čtenáře v Robertově věku.

evickakyticka
22.09.2019

Z počátku to tak nevapadalo, ale nakonec se z toho vyvinula šílená slátanina. Nedočteno.

kaplička
20.05.2018 3 z 5

V porovnání s ostatními knihami tohoto autora trošku slabší kousek, opravdu spíš pro ty teenagery. Děj vcelku předvídatelný, ale jsem určitě ovlivněná tím, že mi chyběl můj oblíbenec Bjorn Belto :-)

pipa36
09.05.2018 4 z 5

Od knihy jsem očekávala něco jiného - nakonec se z toho vyjevila kniha pro mládež. Nicméně i tak se mi kniha líbila - příjemné oddechové čtení, které nijak neurazí. Takže knihu nehodnotím jako dospělý čtenář, ale z pohledu 10-12 letého dítěte - napětí, tajemno, historie... Dávám 4 hvězdy.

darbujan8924
26.08.2017 3 z 5

Jak tu už bylo psáno,kniha je spíše pro děti. Ale to neznamená ,že si jí nemůže přečíst dospělí čtenář. Doporučuji je to taková oddechová četba.

trudoš
18.06.2017 2 z 5

Chybou bylo, že jsem k Tajemství katakomb přistupoval stejně, jako k ostatním románům Toma Egelanda. Jenže ono ejhle, tvůrce tentokrát zacílil na úplně novou skupinu čtenářů. Na puberťáky. Což není primárně špatně, naneštěstí výsledek jeho práce je na můj vkus dost podprůměrný, nesoucí se v duchu knižní řady Mladý Indiana Jones. A co se týče řemeslné kvality, v ničem si s ní nezadá.
Uznávám, že mé hodnocení není z věkového hlediska úplně adekvátní a jako dobrodružný úvod do světa archeologie, symbologie či historie funguje román v rámci adolescentů poměrně slušně. I když autorovo nutkání dělat z dospělých za každou cenu idioty a z mládežníků malé génie, mi moc nepřidalo. Ovšem ta zápletka... Že je hodně primitivní, by ani nevadilo, nebýt finále à la deus ex machina, což bytostně nesnáším. Světu hrozí zkáza a Bůh ho zachrání, no paráda.
Výhodou je, že celé to čtení je skutečně hodně krátké, navíc rozkouskováno množstvím ještě kratších kapitol. Jinak ale na úrovni tvorby Thomase Breziny.

pichova.veru
10.05.2017 4 z 5

Kniha se hezky četla, příběh byl poutavý a zajímavý .) Rozhodně doporučuji i dospělým čtenářům :)

michaella03
07.02.2017 5 z 5

Příjemné, oddechové čtení, skvělá zápletka :)

stepanka000
29.01.2017 4 z 5

Hezká kniha vhodná pro starší děti. Mě se také líbila: )

babicka_amalka
26.01.2017 5 z 5

příjemné čtení nejen pro děti ;-)

Macek58
29.12.2016 3 z 5

Dobrá kniha pro mládež. Taková oddechovka po jeho ostaních knihách.

Majdule
29.12.2016 3 z 5

Tak tahle knížka to je doslova jednohubka. Spíše než thiller je to young adult. Čte se lehounce jako peříčko, baví, ale stopy nezanechá. Plusem jsou pro mě vysvětlivky hlavního hrdiny, které pomohou doplnit chybějící znalosti. Líbilo by se mi to ve 14? Už to neumím odhadnout. 70 %

Dodee
17.08.2016 4 z 5

Přečteno jedním dechem, děj příjemně plynul, nic navíc, nic zdlouhavého, nic nudného. Odpočinkové čtení jednoho pracovního dne :). Ano, kniha je skutečně asi určena spíše pro dospívající čtenáře, ale mě se líbila i když jsem dospělá. Autor pěkně popisoval určité věci, měl vše pěkně promyšlené. Nemám k tomu co vytknout. Možná... malé mínus za to, že je to trochu fantasy, pro mě realistu dost těžce stravitelné :)), to je ovšem má chyba. Díky za pěkné počtení

JessyPitt
10.07.2016 3 z 5

Knížka je autorova prvotina, a je určen a pro mladší čtenáře. Za me příjemné pocteni, taková lehká nenáročná literatura. Nedá se srovnávat se složitou zápletku jako používá daň brown. Ale kniha se stylu dana b. Podoba svým zanrem.

Elea
27.06.2016 3 z 5

Nepříliš originální zápletka, předvidatelný děj, celou dobu jsem se nemohla rozhodnout, jestli je kniha určena pro dospělé nebo pro mládež a bojovala jsem s pocitem, že čtu něco, co je určeno pro jinou věkovou kategorii.

PonížilováA
19.04.2016 3 z 5

Tohle dobrodružství je asi určeno pro pubertální čtenáře (omlouvám se starším), ale mě tahle kniha oslovila i když už jsem plnoletá.. Mám ráda záhadologické uvažování spolu s vžitím se do role hlavní postavy.. Tuhle knihu bych doporučila čtenářům, kteří mají rádi dobrodružství a záhady.. Byla jsem docela zvědavá jak to skončí.. Nebyla to nejhorší knížka, kterou jsem četla, ale ani zdaleka ta nejlepší.. Proto 3 hvězdičky

spaceblood
06.02.2016 5 z 5

Nemám co vytknout . Zajímavý námět , napsáno čtivě , bez zbytečného protahování a hlavně skvělá zápletka . Ideální čtení na pohodové odpoledne.

Thebookman
12.11.2015 5 z 5

Velice milé tajemné počtení. Tom Egeland nesklamal, Tajemství katakomb je skvělá knížka. Žádné zbytečné detaily, vše popsáno jednoduše, přesto poutavě a výstižně. Dokreslení děje obrázky a poznatky Roberta nemělo chybu. Četlo se to moc pěkně, stránky jen letěly. Byl by podle toho i zajímavý film. :-)
Kdo má rád tajemno a mystiku jedině mohu doporučit. :-)

stolbice
09.04.2015 4 z 5

Příjemná napínavá oddechovka na dopoledne :-)

Tom Egeland
norská, 1959