ManželéMannovi ManželéMannovi komentáře u knih

Pojeď s námi! Pojeď s námi! Richard Neugebauer

Jako člověka pocházející ze Sudetoněmecké rodiny mě kniha velmi zajímala. Vyprávění zajímavé, jelikož jsem krátce předtím četl knihu od Jiřího Šulce - Zrádci, tak se mi některé informace propojovaly. Obě knihy jsou psány s jasnou obhajobou svého pohledu na věc. Ač se tomu autor brání do knihy dostal určitá klišé a nacionální myšlenky, i když zdůrazňuje snahu o prosté vyprávění.

Přes všechny mé námitky příjemné čtení, dal bych 4*, ale těch překlepů tam bylo opravdu dost.

10.04.2017 3 z 5

Potichu Potichu Jaroslav Rudiš

Kniha mě opravdu nebavila. Možná to bylo tím, že ji načetl Richard Krajčo, kterého fakt nemám rád.

28.03.2017 2 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Moje druhá kniha od tohoto autora. Po netopýrovi, který byl nic moc, mě tato kniha docela bavila. Ty fekální scény tam nemusely být, ale celkově to nebylo špatné. Z konce jsem byl trochu překvapený.

Mann.

28.03.2017 4 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Začátek knihy se mi líbil, mělo to spád. Ale postupně pro mě byly jednotlivé kapitoly dost předvídatelné. Kladně hodnotím snahu autorky proplétat osudy žen. Ale odmítám věřit, že současný český muž je hnusný nevěrník nebo úchylák (asi jsem hold naivní). Celkově hodnotím knihu jako průměrnou.

Mannová

23.03.2017 2 z 5

Zrádci Zrádci Jiří Šulc

O této knize jsem se doslechl před nedávnem a zajímala mě její kvalita. Pokud někde čtu komentáře, že by měla být povinnou četbou ve školách při výuce dějepisu, tak zpozorním.

Na toto období mám podobný názor jako, F. X. Šalda který to v roce 1935 vystihl naprosto přesně, když psal svou reportáž ze Sudet.

Špatně postavená Versailská smlouva, vznik ČSR, hospodářská krize z ní vyplývající vzestup A. Hitlera a nezájem ČSR řešit nezaměstnanost v Sudetech, která byla oproti vnitrozemí enormní. Nikdo se nemohl divit, že tolik sudetských Němců podlehlo kouzlu A. Hitlera, ČSR žádnou pořádnou alternativu nenabízela.

Ale to jsem odbočil. Knihu musím každopádně ohodnotit kladně. Přesto, že se jedná o román, dozvěděl jsem se hodně zajímavých historických reálií. O přípravě spiknutí v roce 1938 jsem například vůbec nevěděl.

Dal bych pět hvězd, ale z knihy je zřetelně cítit na které straně autor je. Pravda, jedná se o román, ale s jednostranným výkladem dějin bych byl opatrný.

80%

22.03.2017 4 z 5

Deník fejsbukové matky pokračuje Deník fejsbukové matky pokračuje Lucie Nachtigallová

Podruhé žasnu nad tím, jak je jednoduché udělat z ničeho knihu. Vytvořit "knihu" ze statusů na FB mi přijde hrozný. Mann

14.03.2017 odpad!

Narrenturm Narrenturm Andrzej Sapkowski

Zaklínač to není, ale příjemné čtení. Těším se na druhý díl. Nelituji, že jsem si knihu koupil. Sapkowski je prostě super spisovatel.

12.03.2017 4 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Slušné tři hvězdy. Příběh mě moc nezaujal. Asi nejsem detektivní typ.

07.03.2017 3 z 5

Poslední promítač ze Sudet Poslední promítač ze Sudet Dalibor Funda

Nenáročné čtení, rád jsem si knihu přečetl, ale že bych se k ní znovu vracel, to asi ne.

21.02.2017 3 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Kniha mě tak úplně nezaujala. Nevím jestli to bylo stylem psaní, možná ano. SF mám rád, ale asi patřím mezi tu hrstku lidí, kterým se kniha úplně nelíbila. Přesto tři hvězdy.

21.02.2017 3 z 5

Už je tady zas Už je tady zas Timur Vermes

Výborný. Nejdřív mě kniha nebavila, ale postupně jsem se do ní zaposlouchal a při některých hláškách jsem se fakt zasmál. Asi to bylo umocněné tím, že jsem knihu poslouchal, jako audioknihu namluvenou Ivo Táborským. Pohled na současné Německo a jeho politiky byl výborný. Merkelová, Kohl, Gabriel atd., fakt super. Za originální nápad a odvahu napsat takovou knihu dávám 100%.

Když se nad tím člověk zamyslí, tak si uvědomí, že není vůbec těžké nějakého nového Hitlera stvořit. S dnešní technologií se dělá propaganda sama. Historie se pořád a pořád opakuje.

17.02.2017 5 z 5

Pavel Srniček - Vlastními slovy Pavel Srniček - Vlastními slovy Pavel Srniček

Na knihu jsem se těšil, ale bohužel mě vůbec nezaujala. Měl jsem problém ji dočíst. 50%

19.01.2017 2 z 5

Krvavé dozvuky války: Konec druhé světové války na českém území Krvavé dozvuky války: Konec druhé světové války na českém území Václav Vlk

Knihy o historii bych nechal psát historiky. Četl jsem autorův článek na neviditelném psu. Fakt "výborný".

"Dnes pokračuje dezinformační kampaň na „vyšší úrovni“, téměř vědecké, třeba pány T. Stankem a A. von Arburgem, přestože i spojenecká komise uznala, že po vlně „divokého odsunu“ postupovaly čs. úřady, jakmile ovládly území celého státu, velice civilizovaně a slušně"

Pan Arburg a Staněk jsou historici vycházející z pramenů ABS a necucají si informace z prstu. O civilizovanosti a slušnosti bych moc nemluvil. Samozřejmě bylo to jiné než v červnu, kdy si mohli čeští vojáci v pohraničí dělat, co chtěli

Doporučil bych autorovi aby se věnoval krbům a kamnům a nehnal se do této problematiky.

Za mě naprostý odpad.

19.01.2017 odpad!

Země Lhostejnost Země Lhostejnost Karel Kryl

Moc dobrá kniha. Minulý týden jsem viděl česko-polský dokument o něm a doporučuji všem.

21.11.2016 5 z 5

Tato země je naše – 25 rozhovorů s prezidentem Milošem Zemanem Tato země je naše – 25 rozhovorů s prezidentem Milošem Zemanem Radim Panenka

Fanoušci čtveráčka a jeho pána, budou nadšení. Pokud tedy umí číst, o čemž občas pochybuji. Prolistoval jsem v knihkupectví a začetl se do jedné kapitoly a musím říct, že "kvalitní" kniha.

21.11.2016 odpad!

Mikulášovy patálie Mikulášovy patálie René Goscinny

Kniha super, film se myslím taky povedl a divadelní představení od divadla v Celetné vynikající.

08.11.2016 5 z 5

Příběhy z olivového ostrova aneb Když na Korfu kvetou mandloně Příběhy z olivového ostrova aneb Když na Korfu kvetou mandloně Pavla Smetanová

Pěkná letní knížka, která mi vždy trochu vylepšila den. Život na Korfu je tak jiný než tady u nás. Jsem ráda, že jsem si knížku přečetla a o trošku si prodloužila letní atmosféru.

28.09.2016 5 z 5

Češi v srdci temnoty Češi v srdci temnoty Petr Zídek

Velmi dobrá profesionální knížka, hodně kapitol připomíná velké špionážní příběhy o kterých jsem neměla tušení. To, že se v komunistickém Československu nacházelo mnoho divných lidí z celého světa jsem věděla, ale že tu probíhala taková profesionální špionážní školení. V knize je vidět velká práce a úsilí autora (např. při vyhledávání a získávání rozhovorů od pamětníků).

28.09.2016 5 z 5

Nonstop Nonstop Brian Wilson Aldiss

Moc pěkná kniha - základ pro fanouška SF.

27.09.2016 5 z 5

Krakatit Krakatit Karel Čapek

Zatím první kniha od Karla Čapka, co mě moc nebavila.

27.09.2016 3 z 5