ManželéMannovi ManželéMannovi komentáře u knih

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Výborný. Všichni jsme si rovný, ale někdo je si rovnější. To vždy bylo a vždy bude a kdo říká opak je utopista.

15.09.2016 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Výborná kniha. Někdy hodně depresivní, ale proč ne. Popis totalitních režimů je dokonalý. Ale nedělejme si iluze o tom, že sledování není běžnou věcí. Amerika a její bezpečnostní úřady, fungují dávno jako velký bratr. Když jste jednou v nějaké evidenci nikdy se z ní už nedostanete. Ani v Evropě příliš nezaostáváme. Díky bezpečnostní situaci bude v tomto ohledu přituhovat. Co kupujete, na co se po večerech díváte, co prohlížíte na internetu, kde máte uzavřené pojistné smlouvy, kam nejčastěji chodíte, kolik máte na učtu peněz, s kým si telefonujete, co mu říkáte atd. atd., se dnes díky technologiím dá velmi dobře sledovat. Kamery jsou dnes na každém rohu, v obytných domech, ulicích, obchoďácích. A díky chytrým telefonů, kterým se zatím úspěšně vyhýbám se to ještě zhoršuje. Velký bratr nás sleduje na každém kroku.

15.09.2016 5 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Super kniha

12.09.2016 5 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Výborná a nadčasová kniha.

08.09.2016 5 z 5

Evropa na rozcestí Evropa na rozcestí Stanislav Komárek

Pěkná knížka. Pro mě trochu těžké čtení, četl jsem to déle než jiné knihy, ale dá se to.

25.08.2016 4 z 5

Deník fejsbukové matky Deník fejsbukové matky Lucie Nachtigallová

Jak je tohle možný. Udělat knihu ze statusů na facebooku. Prolétl jsem v knihkupectví a otočil, aby si tohoto skvostu moc lidí nevšimlo. Když jsou ale lidi schopní číst a hlavně hodnotit např. Deníček moderního fotra pěti hvězdami, tak určitě utratí peníze i za tento skvost. Ještě by ji mohli zvolit za knihu roku. Škoda, že tenhle typ papíru špatně hoří.

24.08.2016 odpad!

S devatenáctkou do Bernu S devatenáctkou do Bernu Lubomír Man

Moje nejoblíbenější dětská knížka.

Přemyslovské Čechy Přemyslovské Čechy Zdeněk Fiala

Pěkná kniha - první ze které jsem čerpal na referát na VŠ, takže trochu nostalgie.

Heraldika Heraldika Karel VI. Schwarzenberg

Výborná kniha pro studenty historie

21.08.2016 5 z 5

Dějiny správy v českých zemích od počátků státu po současnost Dějiny správy v českých zemích od počátků státu po současnost Zdeňka Hledíková

Základní práce pro dějiny správy

Emil Hácha (1938-1945) Emil Hácha (1938-1945) Tomáš Pasák

Výborná kniha o nedoceněném muži československé historie.

11.08.2016 5 z 5

Orosené vzpomínky nestárnou aneb byli jsme ochránci státních hranic Československa Orosené vzpomínky nestárnou aneb byli jsme ochránci státních hranic Československa Stanislav Kábele

Pro soudruhy z Klubu českého pohraničí asi dobrý.

09.08.2016 odpad!

Vaříme s Láďou Hruškou Vaříme s Láďou Hruškou Ladislav Hruška

Prolétl jsem v knihkupectví a děkuju to fakt ne. Každý jsme ale jinej, já zůstanu u kuchařek skutečných kuchařů.

09.08.2016 odpad!

Město naděje Město naděje Pavel Bárta

Hezky napsaná kniha o těžkém období jednoho kvalitního hokejového obránce.

08.08.2016 5 z 5

Chytám svůj život Chytám svůj život Robert Záruba

Čtivá knížka. Ačkoliv Dominika Haška moc nemusím, tak knihu jsem si přečetl a nelitoval.

08.08.2016 4 z 5

Manžel knihu ohodnotil, jako naprostý odpad a škoda papíru, tak jsem se chtěla přesvědčit jestli je kniha opravdu tak hrozná. Musím říct, že opravdu je. Humor, který není vůbec vtipný a často až trapný. Někomu se kniha bude jistě líbit, ale já mezi ně nepatřím.

Mannová

01.08.2016 odpad!

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Úžasná nadčasová kniha. Když si člověk odmyslí Trifidy, tak je kniha výborný návod k tomu, co dělat až se něco podobného stane. Viz. kniha Vteřinu poté. Kniha mě po celou dobu nenudila a opravdu stojí za přečtení.

31.07.2016 5 z 5

Čarodějky na cestách Čarodějky na cestách Terry Pratchett

Moc pěkná kniha.

28.07.2016 5 z 5

Jménem krále Jménem krále Vlastimil Vondruška

Nemám moc rád historické romány, ale po shlédnutí filmu jsem se rozhodl si knihu přečíst a nebyl jsem zklamán. Doporučuji

27.07.2016 3 z 5

Válka s Mloky Válka s Mloky Karel Čapek

Doporučuji a naprosto souhlasím s TATSUME.

´Mann

27.07.2016 5 z 5