Evropa na rozcestí

To, co bývá zvykem chápat jako krizi ekonomickou, respektive finanční, je ve skutečnosti celkovou krizí západních společností. Co je vlastně žitým náboženstvím dneška – ekonomie a vzývání Růstu? Neleží jedna z obtíží dneška v potlačené religiozitě? Krize není víc než konec jedné dějinné epochy a začátek jiné. Jak se projevuje současný individualismus a k čemu spěje? Je stát největším dobrem nebo základním prokletím? Je náš osud nějak podobný osudu domácích zvířat, chovaných jako hýčkaní mazlíčkové i brutálně využívaný živý „materiál“? Lze se z chodu dějin poučit, jak historický proces vlastně vzniká? Jak by mohla Evropa vypadat za několik dekád?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/269299/evropa-na-rozcesti-269299.jpg 4.523
Literatura naučná, Politologie, mezinárodní vztahy, Sociologie
Vydáno:, Academia

Kniha Evropa na rozcestí

Pablo7
29.12.2018

Tak jsem konečně dočetl. Nečte se to vůbec dobře, což je dáno jednak autorovým jazykem a také spoustou citací typu více v kapitole xy, viz. autor xy. Určitě je tam spousta zajímavých myšlenek a informací, ale přijde mi to, že autor semlel dohromady vše, co ho zrovna napadlo. Knize by prospěl nějaký redaktor, který by autora usměrnil směrem k větší srozumitelnosti.

Zdá se, že hlavní problém je pro autora nízká porodnost Evropy. Stačí se víc množit a vše bude asi OK. Strašení tím, jak Evropu čeká socialismus (když už i Putin prohlašuje, že návrat do času socialismu není možný) mi přijde už dost mimo. Stejně jako představa, jak se z Evropy díky migraci či konvertitům stane brzy muslimský kontinent. Vůbec žádná zmínka např. o nacionalismu, či jak Evropu funkčně uspořádat, jen prvoplánová kritika bruselské byrokracie.

xxtom
18.01.2018

Pan Komárek má neuvěřitelný přehlad o historii, současnosti, politice, prostě o všem. Jeho názory dávají smysl.

sioux
01.05.2017

Intelektuální paráda. Komárek má úžasný rozsah znalostí, jak historických tak současných, je mistrem kontrastů, má odvahu psát se zdravým rozumem o tématech, které jsou v Evropě v mnohém tabu.
Vůbec jsem nevěděl, že člověk takovéhoto formátu v Česku existuje. Podívám se i na jeho další knížky. Jen tak dál, pane Komárek. S úctou Sioux

LordSnape
15.01.2017

Kniha, která se dotýká mnoha témat současné Evropské problematiky. Bohužel je plná různého balastu v podobě citací a poznámek pod čarou. Komárek se nevyhne snad ničemu, co má jakýsi ten palčivý podtón, ale bohužel nenabízí žádné řešení, ale jen nahou pravdu viděnou svojí optikou. Čtení je to dobré, protože podněcuje k zamyšlení a diskuzi, ale není to žádná další bomba jako Střet civilizací.

vajglik
08.11.2016

Opět vynikající Komárek.

ManželéMannovi
25.08.2016

Pěkná knížka. Pro mě trochu těžké čtení, četl jsem to déle než jiné knihy, ale dá se to.

Mann