Orosené vzpomínky nestárnou aneb byli jsme ochránci státních hranic Československa https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/169301/orosene-vzpominky-nestarnou-aneb-byli-jsme-ochranci-statnich-hranic-ceskoslovenska-169301.jpg 3 3 2

Od vzniku Československa nebylo na jeho státních hranicích období, které by pro svoji výbušnost nepřitahovalo pozornost vlády, obyvatel země, potažmo Evropy. Nebyly to vždy jen problémy spojené se stanovením státních hranic a následnou jejich správou, ale i důvody, pro které bylo nutností, aby vedle Sboru finanční stráže ochraňovaly státní hranice také jednotky Československé armády. Vracíme-li se formou úvah, vzpomínek a vyprávění do historie ochrany republiky, realizovanou od jejího vzniku až do jejího konce, nečiníme tak z čistě nostalgických důvodů, jak by se mohlo zdát, spíše naopak, naším cílem je přispět k pochopení historické pravdy, dokázat, že také systém střežení státních hranic v éře socialismu odpovídal vývoji světa a Československa, že byl objektivní nutností.... celý text

ondrej.b
08.07.2018 3 z 5

Docela zajímavé příběhy a informace o pohraničnících, státní hranici a věcech s tím souvisejících. Tuto tématiku mám rád a rád čtu povídky či knihy s tématem PS.

ManželéMannovi
09.08.2016 odpad!

Pro soudruhy z Klubu českého pohraničí asi dobrý.

Mann