ManželéMannovi ManželéMannovi komentáře u knih

Od Slavkova po Waterloo: Octave Levavasseur pobočník maršála Neye Od Slavkova po Waterloo: Octave Levavasseur pobočník maršála Neye Jiří Kovařík

Naprosto skvělé - četl jsem mnoho pamětí z této doby od Marbota, přez Blaze až k Levavasseurovi a tyhle jsem prostě nejlepší.

30.07.2019 5 z 5

Druhý pokus, poté co jsou dceři necelé dva roky a za mě pořád stejná bída. Autor tlačí na pilu, ale odmyslím - li si určitou nadsázku, tak chlapeček je na výchovnou facku a tatínek podle líčení vypadá jako naprostý trouba.

16.07.2019 odpad!

Adolf Hitler a jeho cesta k moci Adolf Hitler a jeho cesta k moci Rainer Zitelmann

Splnilo, co jsem od knihy očekával

16.07.2019 4 z 5

Reportáž z 21. století Reportáž z 21. století Sergej Guščev

Některé představy jsou z dnešního pohledu komické, ale na druhou stranu některé reálné a pomalu se naplňují.

06.05.2019 3 z 5

Stalo se na hranicích Stalo se na hranicích KČP Klub českého pohraničí - autorská skupina

Naštěstí se objednat snad už nedá. Možná v nějaké knihovně tenhle klenot budou mít.

04.04.2019 odpad!

Zaklínač – komplet 8 knih Zaklínač – komplet 8 knih Andrzej Sapkowski

Ať se jde Tolkien bodnou. :) Sapkowski je naprosto jiný level. Násilí, intriky, politika, sex, prostě čtení pro dospělé.

22.02.2019 5 z 5

Paní jezera Paní jezera Andrzej Sapkowski

Celá sága přečtena po třetí v krátkém období a musím své předchozí hodnocení opravit. Sice Sapkowski nedostihl kvalitu Věže Vlaštovky, ale konec není tak špatnej.

22.02.2019 5 z 5

Sloup do nebe Sloup do nebe William R. Forstchen

No nevím, jsem z knihy trochu rozpačitej.

12.12.2018 3 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Čtu celou serii během jednoho roku 3x, a musím říct, že až nyní si to celé pořádně užívám i v návaznosti na herního zaklínače.

uživatelka Sedlmajerka mě docela pobavila, ale u všech knih se najde někdo kdo naprosto nepochopí celý záměr a směřování knihy.

12.12.2018 5 z 5

Waterloo: Deník z tažení Waterloo: Deník z tažení Alexander Cavalié Mercer

Za tu předmluvu by se měl editor stydět.

05.04.2018 4 z 5

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

Zaklínač je a bude moje srdcovka. Zaklínačský svět je úžasný. Čtu teď celou řadu knih po audioknihách od chlapíka s přezdívkou Eco, který bohužel nestihl načíst všechny, ale přesto mě k těmto knihám přivedl. Já mu tímto děkuji. Není nad knihu, jsou tam části, které v audionahrávce ne, ale přesto mě to, tak vtáhlo, že mě málem přejelo auto na přechodu. :)

Například o epilogu u Meče osudu jsem nevěděl.

30.10.2017

Seržant Bourgogne: Válka s ohněm a zimou Seržant Bourgogne: Válka s ohněm a zimou Jiří Kovařík

Marbot a jeho paměti jsou parádní, ale tato kniha je, co se týká pohledu na život v napoleonské armádě a tažení do Ruska dokonala. Popis všech strastí celého ústupu je opravdu neuvěřitelný a člověk si opravdu říká, jak to mohl on samotný přežít.

25.08.2017 5 z 5

Tma Tma Ondřej Neff

No, nic moc. Den Trifidů, ani Vteřinu poté, to nedožene. Jediné co je na knize zajímavé, je že se to odehrává u nás. Některé části mi přijdou hodně přitažené za vlasy.

16.08.2017 2 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Tak jsem opět vzal do ruky zaklínačskou sérii a Zaklínač mě prostě baví. Hodnocení jsou individuální, ale kam se hrabe Tolkien. Pán prstenů jsou pohádky pro děti od 8let. Zaklínač je jiný level. Legendy a pohádky převlečené do temného kabátu, sex, násilí a občas i filozofující postavy, nutící k zamyšlení. Nemyslím, že by první díl byl pouhými povídkami, bez provázanosti na další knihy. Pokud čtenář nezačne Posledním přáním, nepochopí dostatečně díly následující. Už se těším na nový seriál v americké produkci. Podílí se na tom i Sapkowski, tak snad bude lepší než jeho polský předchůdce. Pokud to vezmou správně do ruky, tak se můžeme dočkat nové Hry o trůny.

16.08.2017 5 z 5

Jitro kouzelníků Jitro kouzelníků Jacques Bergier

Knihu nebudu hodnotit, jelikož to nedokáži. Přečetl jsem ji, ale četla se mi těžko a v hlavě mi z ní nic nezůstalo.

01.08.2017

Lux Perpetua Lux Perpetua Andrzej Sapkowski

Za poslední díl hodnotím 4*, za celou sérii rovněž. Nebylo to špatné dozvěděl jsem se hodně věcí a přemýšlel více o husitském hnutí. Jinak jako románová trilogie mě to bavilo. Ne, jako Zaklínač, ale bavilo.

28.06.2017 4 z 5

Tábory v českých zemích 1945 - 1948 Tábory v českých zemích 1945 - 1948 Tomáš Staněk

Kniha poskytující informace o fungování internačních, sběrných a pracovních táborů. Pro omezenou skupinu lidí nedocenitelný pramen.

28.05.2017 5 z 5

Boží bojovníci Boží bojovníci Andrzej Sapkowski

Druhý díl husitské trilogie je o dost lepší než díl první. Více akce, krve a historie. Vždy jsem považoval husity za řezníky, kteří původní ideu přeměnili na prosté drancování. Nutno, ale dodat, že papeženci jim zdatně sekundovali. Sapkowski krásně skloubil svět magie, a reálného prostředí, jak skutečně mohlo vypadat. Pro lidi, kteří se nezajímají o historii a nemají základní povědomí o historických reáliích to asi bude trochu těžké čtení. Zaklínač to není a nikdy nebude, ale za mě 100%. Určitě stojí za přečtení.

23.05.2017 5 z 5

Kniha jedinečným a podrobným způsobem dokumentuje historické události v komunistickém Sovětském svazu a nacistickém Německu. Nejsou zde pouze strohá čísla o počtu zabitých a popravených, ale i opravdové příběhy lidského neštěstí a naděje. Před autorem, skládám hlubokou poklonu (zvláště když si uvědomíme, že knihu napsal americký historik, který nemusí mít evropské dějiny pod kůží). Krvavé země jsou výjimečným a komplexním historickým dílem.
Mannová

22.05.2017 5 z 5