Sloup do nebe

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Svět ohrožuje pandemie sucha, raketový nárůst cen za suroviny, válka o vodu. Globální chaos je na spadnutí, ale rýsuje se možnost, jak mu zabránit. Studenti Gary Morgan a Eva Petrenková, jejich profesor Erich Rothenberg a excentrický miliardář Franklin Smith přicházejí s projektem tzv. Sloupu do nebe, který by umožnil využít cesty do vesmíru za zlomek původních nákladů a díky solárním panelům vyřešil energetickou krizi na Zemi. Ne všichni jsou tímto nápadem nadšeni – zejména ne ti, kdo profitují z prodeje ropy. Realizace projektu se navíc ukáže mimořádně nákladná a zdlouhavá a zhatit ji může sebemenší chyba. Nebo pečlivě naplánovaná zrada. Po Vteřině poté přichází William R. Forstchen s dalším výjimečným příběhem, jenž se opět odehrává v situaci, ke které má dnešní svět až nebezpečně blízko. Úspěšný a oceňovaný autor tentokrát přináší působivou a smělou vizi, jež by v budoucnu mohla zachránit lidstvo....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/259273/big_sloup-do-nebe-LlM-259273.jpg 3.590
Žánr:
Literatura světová, Romány, Sci-fi

Vydáno: , Knižní klub
Originální název:

Pillar to the Sky, 2014


více info...
Nahrávám...

Komentáře (28)

Kniha Sloup do nebe

boruf
14.04.2022

Kniha je napsána netradičním způsobem, který jí ale vůbec neubírá na čtivosti. Celé to nejvíc připomíná zprávu z průběhu výstavby, a to od nápadu až po konečnou realizaci stavby. No, ona to vlastně zpráva z průběhu výstavby je. Musím ale říct, že to byla ta opravdu nejpoutavěji napsaná zpráva z výstavby, kterou jsem kdy četl. Po všech detektivkách a thrilerech se všemi těmi úchylnými sériovými vrahy, které mi v poslední době prošli rukama, to bylo velice osvěžující. Z knihy jsem velmi nadšen a nejednou mi i ukápla slza.

elleigh01
14.12.2021

Kniha, která zaujme a neomrzí. Když jsem knihu dostala, tak mě obsah knihy moc nezaujal, ale samotný děj knihy jsem hltala.


latanya34
16.11.2021

Obal a anotace této knihy mě sice zaujaly, ale po tom, co jsem si přečetla komentáře, jsem váhala. Teď ale jsem ráda, že jsem to riskla a nakonec ji přečetla. Sloup do nebe je poutavý příběh zabalený do fantastického konceptu. Kniha je fascinující tím, že poukazuje na to, jak by vesmírný výtah mohl vyřešit některé problémy, kterými dnes svět trpí. Na druhou stranu je to příběh o lidech, který dodává knize emoce.

elgin3
12.11.2021

I když mě většinou tento typ knih moc nebaví, musím uznat, že sloup do nebe je opravdu zajímavý.

dalya
08.11.2021

Velice zajímavé téma kterým se kniha zabývá. Líbí se mi vlastnosti postav, jejich vývoj a děj. Kniha mě dokonce nejednou rozbrečela a díky tomu se stává u mě historicky první knihou u které mi ukápla slza. Doporučuji si přečíst.

jahoda221
08.09.2021

Úžasná kniha. Rozhodně nedoporučuji jednodušším čtenářům. Ti ať raději zavítají do romanticko-erotické sekce.

Veronika33
04.09.2021

Tak túto knihu som nedala, šancu som jej dala cca 100 strán, ale táto suchopárna učebnica fyziky ma teda vôbec nebavila.

PavlaKohoutova
26.08.2021

Prostě úžasné. Více slov netřeba.

1