Sloup do nebe

Svět ohrožuje pandemie sucha, raketový nárůst cen za suroviny, válka o vodu. Globální chaos je na spadnutí, ale rýsuje se možnost, jak mu zabránit. Studenti Gary Morgan a Eva Petrenková, jejich profesor Erich Rothenberg a excentrický miliardář Franklin Smith přicházejí s projektem tzv. Sloupu do nebe, který by umožnil využít cesty do vesmíru za zlomek původních nákladů a díky solárním panelům vyřešil energetickou krizi na Zemi. Ne všichni jsou tímto nápadem nadšeni – zejména ne ti, kdo profitují z prodeje ropy. Realizace projektu se navíc ukáže mimořádně nákladná a zdlouhavá a zhatit ji může sebemenší chyba. Nebo pečlivě naplánovaná zrada. Po Vteřině poté přichází William R. Forstchen s dalším výjimečným příběhem, jenž se opět odehrává v situaci, ke které má dnešní svět až nebezpečně blízko. Úspěšný a oceňovaný autor tentokrát přináší působivou a smělou vizi, jež by v budoucnu mohla zachránit lidstvo....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/259273/big_sloup-do-nebe-LlM-259273.jpg 3.578
Literatura světová, Romány, Sci-fi

Vydáno: , Knižní klub

Pillar to the Sky, 2014

Kniha Sloup do nebe

latanya34
16. listopadu

Obal a anotace této knihy mě sice zaujaly, ale po tom, co jsem si přečetla komentáře, jsem váhala. Teď ale jsem ráda, že jsem to riskla a nakonec ji přečetla. Sloup do nebe je poutavý příběh zabalený do fantastického konceptu. Kniha je fascinující tím, že poukazuje na to, jak by vesmírný výtah mohl vyřešit některé problémy, kterými dnes svět trpí. Na druhou stranu je to příběh o lidech, který dodává knize emoce.

elgin3
12. listopadu

I když mě většinou tento typ knih moc nebaví, musím uznat, že sloup do nebe je opravdu zajímavý.

dalya
08. listopadu

Velice zajímavé téma kterým se kniha zabývá. Líbí se mi vlastnosti postav, jejich vývoj a děj. Kniha mě dokonce nejednou rozbrečela a díky tomu se stává u mě historicky první knihou u které mi ukápla slza. Doporučuji si přečíst.

jahoda221

Úžasná kniha. Rozhodně nedoporučuji jednodušším čtenářům. Ti ať raději zavítají do romanticko-erotické sekce.

Veronika33

Tak túto knihu som nedala, šancu som jej dala cca 100 strán, ale táto suchopárna učebnica fyziky ma teda vôbec nebavila.

PavlaKohoutova

Prostě úžasné. Více slov netřeba.

Myllan

Zajímavé téma, ale místy velmi zdlouhavé až nezáživné

aspik83
22.05.2020

Tak já budu trochu oponentem posledních komentářů. Kniha mě nadchla a i když to není žádné akční sci-fi, čte se výborně a děj mi ubíhal jako o závod. Možná bych přivítal více technických vysvětlení, ale to je dle vkusu každého soudruha... Kéž by se tenhle příběh stal někdy realitou...