Krvavé dozvuky války : konec druhé světové války na českém území

Krvavé dozvuky války : konec druhé světové války na českém území

Kniha populárního autora literatury faktu poutavým způsobem a na základě dodnes málo známých anebo zcela neznámých faktů (a to včetně dobových černobílých fotografií) ukazuje čtenáři tehdejší dění, jež mu bylo a dodnes bohužel je často předkládáno ve zkreslené podobě. Publikace se kladně vymyká svým pojetím – důrazem na fakta, byť jsou někdy až příliš drsná, a objasňováním příčin a následků tehdejších dějů. Autor čtenářům nejprve představuje Ohnivou předehru osvobození, věnuje se málo známým koncentračním táborům na českém území, transportům a pochodům smrti a nevynechává ani takzvaný Masakr v Ústí, který se odehrál 31. 7. 1945....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/250761/krvave-dozvuky-valky-8JJ-250761.jpg 3.76
Literatura naučná, Historie
Vydáno:, Grada

ManželéMannovi
19. lednaodpad!

Knihy o historii bych nechal psát historiky. Četl jsem autorův článek na neviditelném psu. Fakt "výborný".

"Dnes pokračuje dezinformační kampaň na „vyšší úrovni“, téměř vědecké, třeba pány T. Stankem a A. von Arburgem, přestože i spojenecká komise uznala, že po vlně „divokého odsunu“ postupovaly čs. úřady, jakmile ovládly území celého státu, velice civilizovaně a slušně"

Pan Arburg a Staněk jsou historici vycházející z pramenů ABS a necucají si informace z prstu. O civilizovanosti a slušnosti bych moc nemluvil. Samozřejmě bylo to jiné než v červnu, kdy si mohli čeští vojáci v pohraničí dělat, co chtěli

Doporučil bych autorovi aby se věnoval krbům a kamnům a nehnal se do této problematiky.

Za mě naprostý odpad.

Mann