malýčtenář malýčtenář komentáře u knih

Kat Mydlář: Jak utišit bolest lásky? Kat Mydlář: Jak utišit bolest lásky? Jaroslava Černá

Stručně, jasně a výstižně je popsán život nejznámějšího pražského kata. Kniha se čte lehce a krátké kapitoly nutí číst dál a dál. Přirovnala bych autorku k Haně Whitton, která píše stejným stylem o našich známých historických osobnostech.

19.10.2021 5 z 5

Poslední láska císaře Karla Poslední láska císaře Karla Hana Parkánová-Whitton

Opět další povedená kniha od autorky, která snad nikdy nezklamala. Na podkladě snad historických faktů, vypráví o krásné ,ale trochu smutné lásce. Velmi čtivý příběh.

10.10.2021 5 z 5

Labyrint tajností Labyrint tajností Linda Castillo

Moje první kniha od této autorky a musím říci, že jsem se nemohla odtrhnout od čtení. Napínavý děj již od začátku. Má spád a netypické prostředí zaujme. Těším se na další knihy od autorky.

06.10.2021 5 z 5

Žena ve fialové sukni Žena ve fialové sukni Nacuko Imamura

Je těžké se vyjádřit k této knize. Svým způsobem zaujme, ale hodnotit se jí neodvážím I když pár hvězdiček dám. Asi to není pro mne to pravé počtení. Ale donutí člověka k zamyšlení nad zvyky, pro nás dosti exotické země. Čtení tak na jedno odpoledne.

30.09.2021 3 z 5

Bláznivý život na volné noze Bláznivý život na volné noze Oldřiška Ciprová

Sice jsem od autorky četla zatím jen historické knihy, ale musím říct, že mě tato kniha pobavila. Četla se lehce,krátké kapitoly měly spád. Trochu jiného žánru není na závadu. Zkrátka takové rychlé oddechové čtení.

30.09.2021 4 z 5

Sága rodu Reissových Sága rodu Reissových Hana Whitton (p)

Opět kniha od autorky, která nikdy nezklame. I když toto časové období mě moc nebaví, děj byl podán velmi čtivě. Jako vždy dávám plný počet hvězdiček. Jen ještě více knih od této autorky.

28.09.2021 5 z 5

Na hraně noci Na hraně noci Olivia Hawker

(SPOILER) Knihy o válce nečtu, ale ani nevím, co mě přimělo tuto knihu číst. Byla jsem mile překvapená. Již od začátku zaujala. Je napsaná citlivě a čtivě. Sledujeme těžký život na malé německé vesnici. Jsem ráda,že vše dobře dopadlo I když je podle skutečnosti, což v životě moc často nebývá.

25.09.2021 4 z 5

Vražda v hotelu Sacher Vražda v hotelu Sacher Beate Maxian

Trvalo mi,než jsem se začetla. Příliš mnoho postav mi komplikovalo se zorientovat. Některé pasáže mi přišli až neskutečné. Přesto jsem knihu nakonec přečetla a konec prekvapil.

19.09.2021 3 z 5

Nevěsta železného krále: Cesta za láskou Kunhuty Uherské Nevěsta železného krále: Cesta za láskou Kunhuty Uherské Oldřiška Ciprová

Jako vždy autorka nezklamala. Čtivý příběh z naší minulosti. Člověku se chce věřit, že skutečně asi takto probíhaly dějiny. Škoda, že pravda asi bude jiná.

18.09.2021 4 z 5

V bílém plášti V bílém plášti * antologie

Pár povídek,přečteno za chvíli. Oddechové čtení, neurazí ani nenadchne. Ukázka, že i lékaři mají svůj život a své starosti.

18.09.2021 3 z 5

Mizející země Mizející země Julia Phillips

Stále jsem čekala, jak se příběh rozvine. Vydržela jsem asi do poloviny knihy,ale opravdu nic mě neupoutalo. Bohužel jsem četbu vzdala.

18.09.2021 1 z 5

Žena v temnotě Žena v temnotě Vanessa Savage

Z počátku jsem se nemohla dostat do děje. Postupně ale ďěj začínal nabírat na napinavosti, až od druhé poloviny se opravdu stala velmi napínavou. Musela jsem rychle dočíst a dobrat se konce. Nakonec snad mohu doporučit.

01.09.2021 3 z 5

Večer a jitro Večer a jitro Ken Follett

Opět velmi čtivý román od Foleta. Mistrně zkombinovat osudy tří hlavní postav. Nevadí, že je kniha dosti obsáhlá. Čte se jedním dechem. Škoda, že se více podobá pohádce, než aby to byla pravda. Přesto se velmi dobře čte a není nad šťastný konec.

27.08.2021 5 z 5

Malá lhářka Malá lhářka Lisa Ballantyne

Psychologický a velmi smutný příběh, ale napínavý až do nečekaného konce. Co všechno může způsobit lež jedné nešťastné dívky,která nerozumí ani sama sobě? Jak převrátí život další rodině? Velmi čtivý příběh.

21.08.2021 5 z 5

Není úniku Není úniku Cara Hunter

Opět detektivka plná napětí a nečekaného konce. Sice se mi kniha líbila, ale místy se mi zdála až moc zamotaná a ztrácela jsem v postavách přehled. Ale proč ne. Asi teď sáhnu po nějaké historii, detektivek už stačilo. Jinak opět doporučuji.

14.08.2021 5 z 5

Pravda o případu Harryho Queberta Pravda o případu Harryho Queberta Joël Dicker

Mistrně napsaná a zcela nově pojatá detektivka. Začínat např. 23 kapitolou,kdo to kdy slyšel. Emotivně vyprávěný příběh o velké lásce, ale co všechno tomu předchází, nebudu prozrazovat. Nechybí zde napětí a překvapení a závěr zcela šokuje. Po právu zasluhuje plný počet hvězdiček. Jen více takový knih. Těším se na další od autora.

08.08.2021 5 z 5

Beze svědků Beze svědků Lisa Jewell

Kniha velmi napínavá, nuti čtenáře stále číst,aby se dozvěděl konec. I když některé události mně připadají nereálné, dávám plný počet hvězdiček. Mohu jedině doporučit. Určitě stojí za přečtení. Těším se na další knihy od spisovatelky.

08.08.2021 5 z 5

V temnotě V temnotě Cara Hunter

Je to druhá kniha, kterou jsem od autorky četla. Děj je napínavý, ale ke konci jsem už ztrácela přehled kdo je kdo. Nečekané rozuzlení, skoro nemožné, ale kdoví, co všechno je možné. Doporučuji.

07.08.2021 4 z 5

Za pět let Za pět let Rebecca Serle

Jak každý píše, kniha už zaujme svou obálkou. Ale k obsahu nevím co dodat. Ano, přátelství až za hrob,to sedí. Ale láska, kde ta zůstává?Hrdinka žije jenom prací a nevím,zda uznává I další hodnoty. Po osmiletém vztahu si stále není jistá. To mě trochu zaráží. Ale jinak se dá číst. Snad i doporučuji.

22.07.2021 4 z 5

Někdo blízký Někdo blízký Cara Hunter

Kniha se čte velmi dobře. Sice chování některých postav je nepochopitelné, ale může být. Proč ne. Konec je více než překvapivý. Ale vysvětlení, jak k němu došlo, není . Ale stejně doporučuji.

21.07.2021 4 z 5