Bláznivý život na volné noze

Brilantně vystavěný příběh o tom, jak se elegantně vypořádat s osudem. Olivie Plachá je autorkou dvou knižních bestsellerů a před rokem stála před zdánlivě lehkým úkolem – napsat třetí, neméně úspěšnou knihu. Kvůli tomu se Olivie se zbrklostí sobě vlastní zbavila prosperujícího zaměstnání a odešla na volnou nohu. Že se přitom zbavila i stálého příjmu, životního řádu, který právě ona tak nutně potřebuje, a nutnosti o sebe pečovat, jí došlo příliš pozdě – právě ve chvíli, kdy se ji rozhodl opustit manžel s mladou krásnou mrchou (jak jinak), která je navíc chytrá! Ovšem inspirace už skoro rok nepřichází, milenec vykazuje menší dospělost než Oliviin jedenáctiletý syn a kamarádka s milostnými problémy umí nabídnout maximálně rameno na vyplakání a lahev vína. Olivii dochází, že se musí něco změnit, nebo se utopí v slzách a alkoholu. A že začít bude muset především u sebe....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/440959/blaznivy-zivot-na-volne-noze-wjM-440959.jpg 2.73
Romány, Literatura česká
Vydáno, Cosmopolis

Kniha Bláznivý život na volné noze

alnahu

Tuto knihu hodnotím jako oddechovku,která vám v podstatě nic nedá.Příběh Olívie,která by se ráda stala spisovatelkou .Její život je jedna katastrofa,manžel se s ní chce rozvést,zbaví se svého prosperujícího zaměstnání ani její žívot na volné noze není to co si představovala - naštěstí si uvědomí ,že to chce změnu a začít musí sebou.Její historické knihy se mi líbily víc.

assaly

Olivie Plachá příliš nedělá čest svému jménu. Je to zbrklá, lehce praštěná spisovatelka. Tedy - napsala dva úspěšné romány, ale s třetím, kvůli kterému opustila zaměstnání, nějak nemůže hnout. Prokrastinace je její druhé jméno. Ovšem v okamžiku, kdy ji opustí manžel a zrcadlo jí neukazuje atraktivní, úspěšnou ženu, už musí začít konat. Ještě že má kamarádku a milence.
Vtipná, čtivá kniha, ve které můžeme zahlédnout i kousek svého života. Není třeba v každé knize hledat hluboká životní moudra.

Josh

Už z popisu „brilantně vystavěný příběh“ se mi dělají mžitky před očima! O názvu knihy nemluvě…. Nevím, zda má být člověk na volné noze po přečtení naštvaný nebo raději ignorant, aby autorce nevynadal tak, aby si poškodil zdraví. Chápu, že hrdinka musela mít důvod zůstat doma, protože na tom je to postavené, ale dojem o lidech na volné noze je přes míru!! Navíc tohle je osoba s múzou (víc bez ní) než normální pracující člověk na volné noze. Kdyby jí autorka přiřadila mateřskou dovolenou vidím ty fronty naštvaných matek, možná kdyby jí přiřadila nějakou vleklou nemoc, ne vážnou, to by hrdinka padla hned po dvou dnech s jejím charakterem…..

No, dost o zápletce. Takže – čte se to svižně, charaktery popsány tak detailně až přechází zrak, ale jinak nijak lákavé osobnosti. Nenáročná „čtecí rychlovka" do vlaku, na cestu nebo tak, žádné velké zážitky nelze očekávat.

Brusinky
Brusinky