Nevěsta železného krále: Cesta za láskou Kunhuty Uherské

Po bezdětném manželství se zestárlou chotí Markétou pomýšlí král Přemysl Otakar na právoplatného dědice českého trůnu. Na první pohled se zamiluje do dcery uherského krále a vyrazí se slavnostním průvodem na hrad Děvín žádat o její ruku. Odměřená kráska ho stejně jako předešlé nápadníky odmítne a králi nezbude než hledat jinde. Z Děvína však s prázdnou přece neodjede......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/48_/48854/nevesta-zelezneho-krale-cesta-za-laskou-kunhuty-uherske-48854.jpg 3.924
Romány, Literatura česká, Historie
Vydáno:, Alpress

Kniha Nevěsta železného krále: Cesta za láskou Kunhuty Uherské

jaja1989
17.06.2015

Miluju příběhy o Přemyslu Otakorovi II, stejně jako u Vondrušky se zde objevuje romantika a i záhada prostě dokonale, ikdyž v realu by se to asi stát nemohlo:(

vitek.sk
16.11.2014

Upřímně řečeno uznávám, že tato kniha je možná béčková a braková. Ano, ale sympatická je mi už jen tím, že se na rozdíl od spousty jiných dle mého názoru brakových knih nesnaží hrát něco jiného ani nám nikde nejsou vnucovány její kvality. Čili když to srovnám například s knihami Browna, Coelha nebo Rowlingové, tak se mi tahle knížka zdá superkvalitní. Člověk jako já, který čte obvykle odborné vědecké věci potřebuje občas odpočinkové čtení. A co se týče středověku, tak období Přemyslovců je jedno z mála které mi něco říká. Historické nepřesnosti neřeším, není to učebnice. Ve výsledku tedy dávám za 4 hvězdičky.

cecilka2
31.10.2014

Odpočinkové čtení

irousek9
17.09.2013

Přečetla jsem dosud tři knihy od této autorky,ale tato se mi zdá nejlsabší,spíše by se hodila do Červené knihovny. Romány s historickou tématikou si vybírám proto,že miluji historii,a většinou mi přinesou čtivě napsanou knihu,ale založenou na skutečném historickém příběhu dané osoby nebo osob. Nesnáším proto slaďáky a imaginární příběhy.které nejsou pravda. Kdo má ovšem rád pěkné romantické počtení,v tomto případě,proč ne,tato kniha je jinak napsaná v tomto duchu pěkně...

Sarah01
02.04.2013

No, nevím, co si o knížce mám myslet.....sice jsem ji přečetla během jednoho večera, protože rozuzlení bylo až na konci, ale vzhledem k tomu, že mě spíš zajímají opravdu historické souvislosti, tak knížku odhaduju spíše pro náctileté.

Joudinka
15.03.2012

Velmi pěkné odpočinkové čtení

jitkanovacova
18.08.2011

Zatím nejlepší knížka mojí oblíbené autorky. Četla jsem od ní čtyři knížky a tahle mě prostě nadchla. vřele všem doporučuji, nejedná se jen o prostoduchou červenou knihovnu, i když milovníci romantiky si přijdou hodně na své ;)