malýčtenář malýčtenář komentáře u knih

Matka v trapu Matka v trapu Uljana Donátová

Konečně kniha psaná životem. Stručný a jasný obsah,žádné zdlouhavé popisování. Občas se mi zdálo, že zná naši rodinu. Dávám plný počet bodů. Těším se na nějakou další knihu od spisovatelky.

17.07.2021 5 z 5

Vzpomínky na tebe Vzpomínky na tebe Jamie Beck

Takový lehký ženský román. Už dopředu člověk tuší, jak asi dopadne. Odpočinkové a nicméně nenáročné čtení.

16.07.2021 2 z 5

Poslední let Poslední let Julie Clark

Po přečtení jsem byla trochu zklamaná. Sice námět byl zajímavý, ale první polovina mi dala zabrat,abych se dostala dále. Nakonec jsem knihu přečetla. Čekala jsem asi více.

16.07.2021 3 z 5

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

Četla jsem už několik knih od spisovatelky, které byly úžasné, ale tato kniha mě bohužel nezaujala. Už jsem byla asi ve třetině a pořád nic. Tak jsem to vzdala. Možná někdy jindy.

09.07.2021

Zakázaná píseň Zakázaná píseň Laura Walden

Jako vždy spisovatelka nezklamala a jeji pohodové a romantické čtení člověka naladí na dobrou strunu. Odpočine si od starostí a s napětím sleduje osudy hrdinů a doufá v dobrý konec. Jak jinak u této spisovatelky.

07.07.2021 4 z 5

Vepsáno krví vlastního srdce Vepsáno krví vlastního srdce Diana Gabaldon

Souhlasím, že tato kniha mě až tolik neupoutala. Popis bitev a vojenské záležitosti mi přijde zdlouhavý a nezaživný, aspoň pro mne. Přivítala bych více ze života hlavních postav. Ale zdá se mi už nemožné vymyslel další osudy. Doufám, že to už byl poslední díl. Nevadí mi obsáhlé knihy, pokud je děj napínavý a má spád.

07.07.2021 2 z 5

Hráč Hráč František Niedl

Po přečtení prvního dílu, jsem už věděla,co můžu očekávat. Opět sledujeme neuvěřitelné dobrodružství hlavního hrdiny Pavla Vencla. Zdálo by se,že už není čím překvapit, ale spisovatel má neuvěřitelnou představivost. Znovu se kniha čte s napětím a nevím, jestli ještě nebude další pokračování. Konec je takový otevřený.

17.06.2021 5 z 5

Hořkost probuzení Hořkost probuzení Anna Vlčková

Sledujeme další nelehké osudy Kateřiny a její neradostný život. Přečteno za jeden den. No uvidíme, co přinese další díl.

10.06.2021 2 z 5

Krása na prodej Krása na prodej Anna Vlčková

Oddechové čtení, jednoduchý děj a samozřejmě zápletka s nešťastnou láskou. Neurazí, ale nenadchne. Přesto se pustím do dalšího dílu, abych se dozvěděla, zda bude zlo potrestán a dobro zvítězí.

09.06.2021 2 z 5

Horečka Horečka Deon Meyer

Po počátečním váhání jsem se začetla. Řekla bych, že číst tuto knihu v dnešní době, je celkem odvážné. Nechci domyslet, kdyby to byla skutečnost. Nejsme k tomu daleko. Obsah knihy nás přivede na různé myšlenky a úvahy. Uf, teď se odreaguji nějakou odpočinkovou knížkou. Bylo to náročné.

08.06.2021 4 z 5

Spřízněné duše Spřízněné duše John Marrs

Zajímavé téma a krátké kapitoly. To vše je pro napínavou knihu důležité. Čtenář musí číst dál a dál. S napětím sledujeme osudy různých lidí. Mistrně popsané úvahy psychopata. Kniha mě zaujala hned od počátku. Nemohla jsem se dočkat, jak vše dopadne. Trochu mě konec zaskočil , ale dávám dost hvězdiček.

04.06.2021 4 z 5

Útěk do pekel Útěk do pekel František Niedl

Napínavá kniha hned od začátku. Čte se velice dobře a čtenář s napětím sleduje osudy hlavního hrdiny. Někdy snad až neskutečné. Přestože má kniha dost stránek, je možné ji zvládnout poměrně brzy.

02.06.2021 4 z 5

Krok do jiného času - To nejlepší z Barbary Erskinové Krok do jiného času - To nejlepší z Barbary Erskinové Barbara Erskine

I když knihy této spisovatelky miluji, tak tato knížka mě trochu zklamala. Sice některé povídky mají nádech tajemna,jak jsme zvyklí od této autorky, ale některé jakoby od ní ani nebyly. Proto nedávám plný počet hvězdiček.

27.05.2021 3 z 5

Štvanice Štvanice František Niedl

I když se knížka četla dobře, přece jen nedávám plný počet hvězdiček. Vice se mi líbily jeho historické příběhy. Některé popisy se mi zdály být až moc podrobné . Ale jako průvodce po známém Chorvatsku je dobrý.

21.05.2021 4 z 5

Vzpurná Vzpurná Iny Lorentz

Opět jsem se těšila na další knížku od Lorentzové, ale musím říci, že mě trochu zklamala. Děj byl napínavý , ale popis bojů a politických machinací se mi zdál trochu zdlouhavý . Proto hodnotím o něco méně než ostatní knihy.

18.05.2021 3 z 5

Tajný deník královny Kunhuty Tajný deník královny Kunhuty Anna Březinová (p)

Jak mám ráda historii, tak jsem byla trochu zklamaná. Sice jsem knihu přečetla za den,ale moc mi neřekla. Plno jmen a děj tak nějak promlouvá časem. Bylo by zajímavé, kdyby se opravdu deník našel a co by obsahoval.

13.05.2021 3 z 5

Sestřičky a jejich tajná přání Sestřičky a jejich tajná přání Donna Douglas

Opět kniha nezklamala. Setkáváme se se známými sestřička I s novými hrdiny. Knihu jsem přečetla opět jedním dechem. Nemůžu se dočkat dalšího dílu. Už teď se těším na další pokračování tohoto úžasného díla.

12.05.2021 5 z 5

Tajemství sedmého syna Tajemství sedmého syna Glenn Cooper

Chvíli mi trvalo,než jsem se začetla a zorientovala v postavách a ději. Potom už byla kniha dost napínavá. Nechci domyslet, kdyby to všechno mělo být pravda. Spisovatel si zde popustil uzdu fantazie až neskutečně. Nevím ,jestli budu číst i další díl.

10.05.2021 3 z 5

Nehodná dcera rodu Smiřických Nehodná dcera rodu Smiřických Anna Březinová (p)

Lehká oddechová kniha. Neurazí, ani nenadchne, ale k pohodě přispěje I když je celkově děj smutný. Na pozadí se nám objevuje císařský dvůr Rudolfa Habsburského. Ale pro historii bych asi zvolila jiného autora

09.05.2021 2 z 5

Benátský proces: Návrat porodní báby Benátský proces: Návrat porodní báby Roberta Rich

První dva díly bych považovala za lepší. Nevím, ale tento díl mě tolik nezaujal. Zdálo se mi, že zde není tolik děje, ale dost popisování. Až ke konci se trochu rozjel a byl napinavější.

06.05.2021 2 z 5