malýčtenář malýčtenář komentáře u knih

Purpurové stíny Purpurové stíny Philipp Vandenberg

Až na pár nejasností, je knížka napínavá. Nechybí napětí, láska, neobvyklé prostředí a samozřejmě vraždy. Doporučuji, kdo má rád napětí, tajemno a dobré konce.

06.03.2021 4 z 5

Holčička, kterou tam nechali Holčička, kterou tam nechali Roxanne Veletzos

Zajímavý příběh, který se odehrává ke konci války a dalších letech v Rumunsku. Přibližuje nám život v této nelehké době.

26.02.2021 4 z 5

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Neskutečně poutavě napsaná knížka. Veselá, smutná, ale líbivá. Jako majitelka psa jsem ji přečetla jedním dechem. Více takových odpočinkových knih a svět je hned hezčí.

26.02.2021 5 z 5

Ja a on Ja a on Táňa Keleová-Vasilková

Příběh,který začíná v roce 1981 a končí 2001. Seznamujeme se s mladou dvojici, která má celý život před sebou. Spolu s nimi prožíváme jejich radosti a starosti. Žijí svůj život. Četla jsem I jiné knihy od spisovatelky, které se mi líbily více. Hodnotím pouze průměrně.

21.02.2021 2 z 5

Drahomíra: Důstojná sokyně kněžny Ludmily Drahomíra: Důstojná sokyně kněžny Ludmily Oldřiška Ciprová

Není co dodat. Jako vždy velice čtivý příběh, který nám přibližuje naše dějiny. Opět spisovatelka dokázala zaujmout poutavým vyprávěním . Vřele doporučuji.

17.02.2021 5 z 5

Zapomenutá legie Zapomenutá legie Ben Kane

Po začátečním váhání , zda knížku číst nebo ne, jsem vydržela a vyplatilo se. Děj se rozběhl a dostal spád. Sice na můj vkus bylo mnoho mrtvých, ale takové jsou dějiny. Snad budu číst i další díly.

17.02.2021 3 z 5

Proroctví o apokalypse Proroctví o apokalypse Scott Mariani

Opět nás šokuje nepřekonatelný hrdina Ben Hope. Příběh je místy až neskutečný, ale proč ne. Kniha se čte jedním dechem, rychle se chceme dobrat konce, protože určitě nesmrtelný Hope zvítězí. Nebo snad tentokrát ne?????

08.02.2021 5 z 5

Lovkyně štěstěny Lovkyně štěstěny Daisy Goodwin

Tato knížka mě moc nenadchla, ale řekla bych oddechové počteničko, bez velkých zápletek a samozřejmě šťastný konec. Tak jak má být romantika pro ženy.

08.02.2021 2 z 5

Zátiší s vránami Zátiší s vránami Lincoln Child

Nevím, zda knížku označit jako thriller nebo horor. V každém případě se četla jedním dechem . Závěr sice trochu nepravděpodobný, ale nic neubírá na dramatičnosti. Vřele doporučuji.

26.01.2021 5 z 5

Alchymistovo tajemství Alchymistovo tajemství Scott Mariani

Moje první kniha od tohoto autora. Od počátku napínavá, děj se stále více stává záhadnější a napinavější. Člověka knížka nuti stále číst. Určitě si přečtu i další knížky.

21.01.2021 5 z 5

Cesty rytířů Cesty rytířů František Niedl

Opět se ponoříme do historie a skoro bez dechu sledujeme další osudy hrdinů. Člověk se těší na tyto chvíle strávené s vynikající knížkou. Bohužel je konec. Zlo potrestán. Co bude dál. Doufám, že spisovatel určitě ještě má něco v plánu.

18.01.2021 5 z 5

Já, rytíř Já, rytíř František Niedl

O jednu hvězdičku méně, neboť sledujeme spíše dějiny než vlastní osudy hrdinů. Ale budiž, stále je to zajímavé a čtivé. Wolfram stále obhajuje post dokonalého rytíře, snad až neskutečného. Už se těším na další díl. Bohužel v knihovně stále není k mání. Ještě , že existuje internet.

16.01.2021 4 z 5

Stopy v krvi Stopy v krvi Steve Robinson

Po začátečním váhání, zda pokračovat ve čtení , jsem vydržela a nelitovala. S napětím jsem sledovala děj a nemohla se dočkat , až se opět budu moci začíst do knížky. Vřele doporučuji.

13.01.2021 5 z 5

Vykoupená Vykoupená Jill Jones

Tajemný a napínavý příběh, kde se prolíná minulost s přítomnosti. Dobře napsaný román, kde nechybí dokonalý hrdina a krásná tajemná dívka. Dobrý konec, tak jak má být.

09.01.2021 4 z 5

Neplakej, vrátím se pro tebe Neplakej, vrátím se pro tebe Jaroslava Černá

Příběh, který se zdá, že ani nemůže být pravdivý. Ale osudy jsou různé. Kdoví, co je všechno možné. Čtivé vyprávění jako vždy od autorky. Nikdy mě zatím nezklamala. Doporučuji.

09.01.2021 4 z 5

Kunhuta Přemyslovna: Vynucený sňatek českého a polského království Kunhuta Přemyslovna: Vynucený sňatek českého a polského království Hana Parkánová-Whitton

Opět autorka nezklamala a s radostí jsem se ponořila do děje knížky. Prožívala jsem s hrdiny jejich život. Ráda bych věřila, že právě takto se odvíjel osud hlavní hrdinky a hlavně jeji šťastný konec.

09.01.2021 5 z 5

David: král Izraele David: král Izraele India Edghill

Čtivý při příběh nás vtáhne do života dávné minulosti. Nikdo neví, zda se dějiny opravdu nějak podobně odvíjely, ale kniha se opravdu četla velmi dobře. Člověk by chtěl věřit, že vše bylo autentické. Doporučuji k přečtení.

09.01.2021 5 z 5

Paměť kostí Paměť kostí Diana Gabaldon

Sledujeme další osudy hlavních hrdinů. Po náročném zvládnutí první poloviny, kde člověk se pořádně nemohl zorientovat, následuje už zajímavé pokračování. Otevřený konec mě dosti zaskočil. Budu se těšit na další díl. Doufám, že bude zajímavější.

09.01.2021 1 z 5

Schwarzenbergové Schwarzenbergové Pavel Juřík

I když mám ráda historii, byla pro mne tato kniha dosti obsáhlá a musela jsem ji číst souběžně s další knížkou, abych dokázala vstřebat tolik jmen a faktu. Nevím , kolik si toho zapamatuj, ale určitý přehled snad ano.

29.11.2020 2 z 5

To mi zaplatíš To mi zaplatíš Lisa Jackson

Zpočátku jsem byla na základě recenzí na rozpacích, ale vydržela jsem a celkem se mi kniha líbila. S napětím jsem čekala rozuzlení. O překvapení nebyla nouze. Celkem doporučuji.

29.11.2020 4 z 5