Benátský proces: Návrat porodní báby

Pět let po událostech předchozího dílu se musí Hanna vrátit zpět do Benátek, z kterých kdysi s nasazením života uprchla. Její milovaný adoptivní syn Matteo byl totiž unesen. Ve hře je totiž stále dědictví rodiny di Padovani. V honosných palácích stejně jako v zbídačeném židovském ghettu však na Hannu nečekají pouze noví nepřátelé, ale především osudové následky jejích dávných činů…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345967/big_benatsky-proces-navrat-porodni-baby-dQw-345967.jpg 4.240

Porodní bába 3.

Vydáno: , Knižní klub

A Trial in Venice, 2017

Kniha Benátský proces: Návrat porodní báby

1_mako
07.12.2021

Cteno na zaklade docela pozitivniho hodnoceni tady na databaziknih. Tato kniha je velmi chuda na jakoukoliv zapletku. Jsou zde jen dve dejove linie. Zadne napeti - vlastne i ten pribeh je znacne jednoduchy. Rozhovory prazdne, naivni a tezko uveritelne. Rozvlacneny popis ve mne evokuje spise snahu o “napsani co nejvice stran”. Bez neho by se kniha scvrkla tak na tretinu. Cele mi to pripomina snahu o nejaky pokus o svetovou romanci, ale je to tak maximalne kniha pro nactilete. I kdyz i pro ne bych doporucovala daleko lepsi tituly. Pokud jsi ctenar, ktery chce kvalitni ctivo - tohle urcite necti. Muj tip na knihu s zidovskou tematikou: Zidovka z Toleda.

malýčtenář
06.05.2021

První dva díly bych považovala za lepší. Nevím, ale tento díl mě tolik nezaujal. Zdálo se mi, že zde není tolik děje, ale dost popisování. Až ke konci se trochu rozjel a byl napinavější.

Jája92
04.12.2020

Ke knize jsem se dostala náhodou, aniž bych tušila, že se jedná o třetí díl, tudíž mi ze začátku unikaly některé souvislosti, ale to mi nebránilo v porozumění děje. Jednotlivé kapitoly se četly dobře, i když občas jsem si nebyla jistá, zdali mám Hannu obdivovat za její vytrvalost a přesvědčení nebo odsuzovat za její tvrdohlavost. Dozvěděla jsem se spoustu zajímavostí ze života Židů a tehdejšího těžkého života v ghettech a nepochopitelné nenávisti křesťanů vůči Židům. Stejně tak podrobnosti o porodech dětí, které v době, ve které se kniha odehrává, bylo nesmírně riskantní.

marli58
06.06.2020

Pokračování pěkného příběhu. Jako v každém dílu, tak i v tomto Hanna hodně riskuje kvůli Matteovi, ale jinak by to nebylo tak napínavé... Líbilo se mně syrové vykreslení židovského ghetta v Benátkách. Popřemýšlela jsem nad nenávistí křesťanů k Židům (Proč?) A nebo jak mohla Hanna přežít pobyt ve vězení v Benátkách. Zase hezky strávený čas s knihou.

Aaloha
09.07.2018

Tento díl je slabší než dva předešlé.

Ivanule
28.03.2018

Opet skvela napsana kniha od autorky,a moc me mrzi,ze serie skoncila.Predchozi dily jsem cetla pekne po sobe,tento novy jsem objevila az ted,musela jsem si nejdrive trochu vzpomenout na dej druheho dilu (napr.kdo je Jessica),ale pak uz to pekne slo:)Pribeh začíná ve vezeni,ale postupne zjistujeme,co vse se Hanne prihodilo,ze tam byla uveznena.Tentokrat kniha nebyla moc o porodech,jak bylo v minulych dilech vice zvykem,ale i tady jsme na dva mohli narazit,za to se dozvidame co vse se Hanne prihodilo,proc a za jakeho stavu se hlavni hrdinka musela vratit do Benátek,az na konec,ktery prece jen dopadl podle ocekavani.Krasne zavrseni trilogie!

alexis818
09.03.2018

Třetí díl série a musím říct,že nezklamal.Předchozí díly jsem četla před časem,ale hned se mi děj vybavil a lehce sjem zapadla do příběhu.Líbila se mi celá série.

milunka21
31.12.2017

Tuhle sérii zbožňuji.Autorka zase nezklamala. :-)