Malíček Malíček komentáře u knih

Tahle knížka je tak milá a magická, plná dobrodružství, smíchu, přátelství i zrady a odpuštění. Příběh je velmi čtivý, autorka píše jaksi odlehčeně a narovinu, což je velmi příjemné. I když jsem nejsem úplně cílovka, tak se mi kniha opravdu hodně líbila a doporučila bych ji všem fanouškům fantasy, kteří se nebojí zkusit možná více dětské čtení? Autorka vykreslila velmi zajímavý svět, ve kterém bych určitě moc ráda pokračovala a těším se na pokračování. :)

28.05.2021 5 z 5

Spolu a každý zvlášť Spolu a každý zvlášť * antologie

Knihu hodnotím průměrně, spíš asi kladně, ale rozhodně to není něco, co bych potřebovala číst vícekrát.
Líbí se mi nápaditost příběhů a to, že je opravdu každý něčím jiný a zvláštní. Většina z nich je čtivá a zábavná, i když pár jich bylo nudných a ne moc zajímavých.
Kniha je typická oddechovka a věřím, že čtenáře vyloženě nezklame, pokud nemá vysoká očekávání. :)

26.05.2021 3 z 5

Dokonalá manželka Dokonalá manželka J. P. Delaney (p)

Kniha se mi líbila, protože byla překvapivá a konec jsem opravdu nečekala. Mám ráda styl psaní autora a zaujalo mě téma technologií a umělé inteligence, které je v knize skvěle podané. Doporučení!

23.05.2021 4 z 5

Ovšem Ovšem Karel Kovy Kovář (p)

Kniha se četla velmi dobře, styl psaní je nenáročný a kniha hezky plyne pod rukama. Na druhou stranu musím ale říct, že příběh je sice fajn, ale určitě jsem z něj nebyla nijak extrémně nadšená. Neurazí, nenadchne, možná lepší průměr?

23.05.2021 3 z 5

Život, na který metr nestačí Život, na který metr nestačí Karolina Mikšíková

Za mě průměrná kniha, která byla místy vtipná a zábavná, ale ne do takové míry, jak jsem si to při jejím pořizování představovala. Souhlasím s dalšími komentáři, že některé historky se mi ani nechtělo věřit, že se mohly opravdu přihodit. Oddechovka vhodná při čtení do metra nebo na volné odpoledne, ale určitě znám i lepší autorské počiny.

23.05.2021 3 z 5

Podzim, na který nezapomenu Podzim, na který nezapomenu Robin Constantine

Za mě bohužel ne. Poměrně velké NEdoporučení.
Kniha se hrozně táhla, hlavní postavy mi moc nesedly a celý příběh byl strašně "umělý" a předvídatelný, až to bolelo. Kniha ve mně nedokázala vyvolat prakticky žádné emoce ani mě nenutila číst dál a dál, jak to u young adult romantiky očekávám.

23.05.2021 1 z 5

Stopa v mém srdci Stopa v mém srdci Lenka Lanczová

Tak já jsem z téhle knihy poměrně rozpačitá, protože na to, jaká jsem měla očekávání, mě bohužel lehce zklamala. Se stylem psaní Lenky Lanczové jsem seznámena velmi dobře, jelikož jsem přečetla už pěknou řádku jejích knih, ale tahle mi z nějakého důvodu moc nesedla. Hlavní postava - Anna - byla podle mě svojí nevychovaností až otravná pro mě jako čtenáře. Celý příběh mě také neoslovil tak jako jiné, chybělo mi tam asi nějaké překvapení? I když s notnou dávkou předvídatelnosti se musí počítat.
No nevím, Lanczovou jakožto autorku vřele doporučuji, jen bych sáhla po jiném příběhu.

23.05.2021 2 z 5

Přidávám se k ostatním komentářům, když knihu hodnotím spíše kladně. Bylo to opravdu jednoduché a oddechové čtení, u kterého jsem se nejednou zasmála. Styl psaní obou autorů mi poměrně dobře seděl, takže kniha hezky plynula pod rukama. Za mě doporučení.

23.05.2021 4 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Neal Shusterman opět válí!
Musím se přiznat, že mi opravdu vyhovuje jeho styl psaní, protože píše čtivě, přesvědčivě a člověka dokáže do příběhu krásně vtáhnout. Bez šance je opravdu mrazivý příběh, který jsem přečetla jedním dechem. Další brilantní kniha s myšlenkou, která se ale zároveň stále drží cílové skupiny, pro kterou je určena.
Myslím, že ostatní komentáře jsou vystihující dostatečně, takže za mě už snad jen velké doporučení.

22.05.2021 5 z 5

Líbí se mi, jakým stylem autor píše, a jak člověka "donutí" se zamyslet. Nejsem člověk, který by rád četl hloubavé knihy, ale u této jsem byla velmi mile překvapena a rozhodně se chystám si od R. Fulghuma přečíst ještě něco dalšího.
Příběhy, které v knize popisuje, jsou často vtipné i smutné, jednoduché i náročné. Za mě velké doporučení.

16.05.2021 5 z 5

Koláčky a spiklenci Koláčky a spiklenci Theo Addair (p)

Autor hezky navazuje na předchozí knihu, takže i Koláčky a spiklenci se krásně četli, bylo to příjemné a oddechové čtení, které svižně plyne.
Musím říct, že jsem po přečtení tohoto dílu nebyla zklamaná, ale trochu si myslím, že byl zbytečný. Klidně bych zůstala jen u knihy Muffin a čaj. Na autora rozhodně nezanevřu a těším se na jeho další knihy. :)

16.05.2021 4 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Kniha byla miloučká, hezky se četla, příběh byl svižný a byla to jedna z mých prvních knih s tematikou LGBT a rozhodně mě nezklamala. Obě hlavní postavy - Daniel i Kit - mi byli sympatické a ráda jsem si s nimi prožila jejich příběh.
Knihu mohu doporučit. :)

16.05.2021 4 z 5

Šlehačková oblaka Šlehačková oblaka Tereza Salte

Mám z knihy poměrně smíšené pocity a upřímně nevím, jestli se někdy pustím do Karamelové džungle, kterou autorka nedávno vydala.
Šlehačková oblaka se četla poměrně dobře, styl psaní mi asi úplně nesedl, ale zároveň mi ani nevadil. Od knihy jsem ale po tak velkém boomu čekala víc. Příběh mi nic extra nedal, dozvěděla jsem se sice nějaké novinky o autorce, které jsem do té doby nevěděla, ale nepřijde mi, že tahle kniha je něco, co by si člověk musel přečíst. Asi fajn pro autorčiny sledovatele na sociálních sítích, ale jinak nevím. Neurazí, nenadchne.

15.05.2021 3 z 5

Koupili jsme ZOO Koupili jsme ZOO Benjamin Mee

Od knihy jsem čekala bohužel víc. Nesedl mi styl psaní autora a kniha mě dost nudila, jelikož to byl jeden velký popis situace a prostředí.
Vyprávění bylo opravdu částmi zdlouhavé a místy chaotické na zorientování se. Nevím, jestli to bylo tím, že jsem jako první viděla film, ale knihu bych si znovu určitě nepřečetla a doporučit mohu jen film, ten za zhlédnutí určitě stojí! Protože příběh je to vskutku nestandartní a zajímavý, jen knižní pojetí mi bohužel nesedlo.

15.05.2021 2 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Kniha se mi velice líbila a rozhodně předčila všechna má očekávání. Hlavní postavy byly sympatické a styl psaní mi sedl. Kniha se četla lehce, i když pojednává o poměrně náročném tématu. Příběh mě nutil se zamyslet a na jednu stranu jsem nechtěla, aby skončil, ale na druhou jsem byla neskutečně napnutá, abych zjistila jak autorka pojme konec.
Rozhodně mohu doporučit i autorčiny ostatní knihy, které se čtou se stejnou lehkostí, člověk u nich vypne, ponoří se do příběhu a s postavami prožívá chvíle veselé i smutné (kterých je tady asi víc).

15.05.2021 5 z 5

Hvězdy nad Berlínem Hvězdy nad Berlínem Sarah Matthias

Nemůžu jinak, než dát plný počet hvězdiček. Kniha mě nadchla a rozhodně ji mohu doporučit dál.
Líbilo se mi, že příběh byl pojat z trochu jiného úhlu, než je to u knih s tematikou války běžné. Oceňuji netradiční zapojení cirkusu, tohle spojení pro mě bylo opravdu zajímavé. Hlavní postavy mi byly sympatické a celý příběh jsem s nimi opravdu prožívala, i slzička ukápla, tak doporučuju ke čtení kapesníček. (:D)

14.05.2021 5 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Já to naprosto miluju! Nechápu, jak někdo může vymyslet takhle zajímavý a neotřelý svět. Neal Shusterman je za mě jeden z nejlepších autorů dystopií a nemůžu se dočkat, až si přečtu třetí díl Smrtky.
Nimbus byl neskutečně pohlcující, zajímavý, napínavý, vtipný a k hlavním postavám jsem si utvořila zase o něco hlubší pouto.
Myslím, že tahle kniha nepotřebuje nic víc než OBROVSKÉ DOPORUČENÍ!

14.05.2021 5 z 5

Tak já nevím, co si o téhle útlé knížečce myslet. Styl psaní mi sedl, četla se hezky a svižně, ale přišlo mi, že tomu něco chybí. Byla to jednohubka, oddychovka, ale znovu bych se do ní nepustila. Nepřišla mi bohužel ani tak vtipná, jak jsem od ní očekávala, ani tak zajímavá.
Za mě zkrátka jednou stačilo a myslím, že máme na trhu lepší čtení.

14.05.2021 3 z 5

Tma mezi hvězdami Tma mezi hvězdami Atticus (p)

Na poezii moc nejsem a skoro ji nečtu, ale tohle jsem si nemohla nechat ujít, protože jednu dobu byl Atticuse plný Instagram.
Zklamaná jsem určitě nebyla, miluju grafickou stránku této sbírky. Na druhou stranu mi kniha nic moc nepředala a nedokázala se mě dotknout tak, jak bych čekala. Takže boom kolem téhle knihy moc nechápu, ale myslím, že je fajn ji mít doma, přečíst si ji a třeba se k ní někdy vrátit.

14.05.2021 3 z 5

Johana Johana Pavla Horáková

Souhlasím s ostatními, že kniha je nenáročná a krásně ubíhá pod rukama. Je to opravdu taková jednohubka na volné odpoledne, i když jsem si v knize našla i pasáže, u kterých bylo fajn se zamyslet.
Příběh mi přišel fajn, nic podobného jsem zatím nečetla a oceňuji, že jsem nepoznala, že na knize spolupracovaly tři české autorky. Za mě doporučení!

14.05.2021 4 z 5