Stopa v mém srdci

Stopa v mém srdci https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/2159/stopa-v-mem-srdci.jpg 4 352 29

Román o mindrácích, vzepětích i úletech spojených s dospíváním hrdinky knihy, patnáctileté Anny, ne nadarmo přezdívané Miss šoking, a zejména o dívčině urputném hledání rovnováhy po traumatickém zážitku neúspěšného přijímacího řízení na vysněnou konzervatoř. Anna se snaží svérázným prázdninovým programem opepřit život sobě i svému okolí ve snobském hotelu Mlýn a usiluje přijít na kloub tomu, o čem všichni mluví - totiž lásce. V partě kluků ze zámku se jí to rychle daří.... celý text

Lucie21352
16.12.2021 3 z 5

Ze začátku mě příběh moc nezaujal... nevychovaná puberťačka Anna, která se neustále předvádí... Ale musím říct, že čím jsem se dostávala dál do příběhu, tím jsem víc pronikala pod povrch a hlavně do nitra Aniny duše. Nakonec ani ta Anna není tak špatná... Doporučuji všem, kteří hledají odpočinkovou literaturu. Skvělé na dovolenou.

Malíček
23.05.2021 2 z 5

Tak já jsem z téhle knihy poměrně rozpačitá, protože na to, jaká jsem měla očekávání, mě bohužel lehce zklamala. Se stylem psaní Lenky Lanczové jsem seznámena velmi dobře, jelikož jsem přečetla už pěknou řádku jejích knih, ale tahle mi z nějakého důvodu moc nesedla. Hlavní postava - Anna - byla podle mě svojí nevychovaností až otravná pro mě jako čtenáře. Celý příběh mě také neoslovil tak jako jiné, chybělo mi tam asi nějaké překvapení? I když s notnou dávkou předvídatelnosti se musí počítat.
No nevím, Lanczovou jakožto autorku vřele doporučuji, jen bych sáhla po jiném příběhu.

Legendre
04.04.2021 4 z 5

Na soukromé prohlídce v jaroměřickém zámku mimo prohlídkovou trasu s vyprávěním o všech místních legend, na jejímž základě má matka tuhle knihu vlastně napsala, jsem s ní tehdy byl. I proto je to z nostalgie moje nejoblíbenější knížka, kterou kdy napsala. Plus dokonalá letní atmosféra, který nechybí snad nic.

Amneris
17.03.2021 4 z 5

Jako náctiletá mě tato kniha od Lenky minula a díky výzvě jsem se do ní ráda začetla. Ačkoliv byla Anna na začátku s prominutím "na přes ústa", tak nakonec se z ní stala celkem fajn holka, která si uvědomila, o čem vlastně život je. Bylo fajn se znovu vrátit v čase a být zase praštěnou puberťačkou :-)

Bara_Pavlaskova
24.01.2021

Knihu mi zkazila hlavní postava Anny, která byla dost rozmazlená. Byly v ní i dobře myšlenky.

nikikostadinova
31.10.2020 3 z 5

No, tak Anička byla sice nevychovaný spratek (pardon my french), ale kniha upozorňuje na některé zajímavé myšlenky, pro mladé dívky může být prospěšné

mira399
14.07.2020 4 z 5

Jé,tak mi zase na chvíli bylo patnáct se vším všudy,telecí roky,vzdory,dospěláci pitomý až hrůza. Po čtyřícítce super pocit :-) Jednou za čas po Lanczové sáhnu a skočím si v čase.

Terez25
29.04.2020 3 z 5

Knihy Lenky Lanczové jsem četla coby patnáctiletá holka a tehdy se mi líbily.
Dnes, téměř ve třiceti, už pro mě asi takové kouzlo nemají, nicméně jsem se chtěla odreagovat něčím nenáročným, a to Stopa v mém srdci splnila.

ValentynaSamko
29.10.2019 5 z 5

Nádherný příběh ❤️

Aknel26
21.08.2019 1 z 5

Opět jedna z těch, ke kterým se nevracím. Kdyby výstřední puberťačka Anna dostala facku pokaždé, kdy byla na někoho hubatá, asi by jí ještě do čtvrtiny knihy upadla hlava. To se nicméně nestalo a příběh dospěl ke smírnému konci.

Knihomolka97
12.03.2019 3 z 5

Hezký příběh. Asi snad nejvtipnější knížka od autorky co jsem četla. Upřímně jsem ale s hodnocením na vážkách...Anna mi byla strašně nesympatická a musela jsem knížku na chvilku odložit, abych prodýchala to co zrovna udělala, nebo co řekla babi. Vážně jsem měla chuť ji proplesknout ať se vzpamatuje. Ale zase jsem ráda, že nenaletěla jednomu nejmenovanému blbci. Aspoň nějaký rozum v hlavně má, hurá. :-D

JancaMia
30.12.2018 2 z 5

Jak dopadne když je rozjívená patnáctka dopálená že musí jet na hotel s maminkou a babičkou a co všechno dokáže na místě provést .. a v závětru se objeví i ten srdcovej kluk jako třešinka na dortu ...

Ana72154
20.11.2018 4 z 5

Anna je správně ujetá, někdy až moc. Bylo mi hned od začátku jasné, že rodinka Markovických se jen snaží tvářit jako slušná rodina a Josefína jako vychovaná a spořádaná dívka....
Zajímalo by mě jak by to dopadlo, kdyby kniha měla pokračování

Lucissia
11.07.2018 4 z 5

To aby, když si člověk chce vzít Lanczovou třeba do čekárny k zubaři, si knihu balil do papíru. Bo se tak trošku stydím, že ve čtyřiceti čtu takové "blbosti". Ale svůj účel kniha splnila, odpočinula jsem si, zasmála se a to i přes to, že mi hlavní hrdinka nebyla moc sympatická. :-)

KSarlota
23.06.2017 5 z 5

Moje srdcovka :-)

EvikU.
07.04.2017 5 z 5

Skvělá pubertální kniha. Nedá se tomu vytknout zhola nic. Četla jsem ji jako trochu starší puberťačka. Teď se k těmto knihám vrátím, neboť začínám mít doma také puberťačky a někdy můžu vyletět z kůže.

Ann98
28.06.2016 5 z 5

Jedna z mých oblíbených knížek. Moc jsem se u ní nasmála. Anna byla taková svá, byla správně ujetá a výstřední. Zpočátku mě zaráželo Annino chování k rodičům a babičce, divila jsem se, že jí to všechno procházelo. Ale ... zajímalo by mě, jestli se s Leškem potom ještě setkali?

MíšaK.
05.06.2016 4 z 5

Knížka mě hodně nadchla vsuvkou s historií zámku a záhadnými situacemi. Jinak to byl klasický román, který se dobře a rychle čte. Aniny výstřelky se mi hodně líbily a pobavily.

Kubejka
28.01.2016 5 z 5

Jedna z mých vážně oblíbených knih :)

DK197
09.09.2015 4 z 5

Četla jsem to kvůli kamarádce a místo identifikace s hrdinkou jsem si říkala: "Ježíš, to mít doma a vychovávat to... " Stárnu. Za sebe 3*, ale být mladší... tak ty čtyři zasloužené! :-)

Hlavně zpočátku vtipné, z části srašidelné a tak neskutečně pubertálně typické... :-D A líbí se mi ta postupná změna. :-)