Makii Makii komentáře u knih

Znamení lyry Znamení lyry Václav Erben

Další exnerovka do "sbírky" :-D A opět nezklamala! Moc se mi líbila, pobavila jsem se, líbilo se mi víc dějových linek, většinu jmen a hodností jsem s klidem vypustila. Po přečtení recenzí zde jsem věděla, že to není důležité, takže v pohodě. A i tak - když nevím, otočím pár stránek zpět, ne? :-) Těším se na další. Jo a navíc - očividně Doupov. Líbí se mi, když se Erben takhle inspiruje realitou.

15.07.2022 5 z 5

Děti nade vše Děti nade vše Delphine de Vigan

Naprosto skvělé. Děsivé, rozhodně velmi reálné. Vydělávat na dětech tímhle způsobem... Pro mě hodně nových informací, toto téma mě samozřejmě zajímá, vím o něm, ale netušila jsem vlastně, co všechno to obnáší, kolik se v tom točí financí apod. Kniha mě hodně obohatila, můžu jen doporučit.

15.07.2022 5 z 5

Přípravy na všechno Přípravy na všechno Elsa Aids

Dost ze života. K zamyšlení, za mě dobrý.

01.07.2022 3 z 5

Denár v dívčí dlani Denár v dívčí dlani Václav Erben

Další z perfektních případů kapitána Exnera. Na léto či dovolenou úplně ideální. Opět setkání s již známými archeology z předchozích dílů. Hodně jsem se i pobavila, je to vtipné. Vraha není úplně těžké odhadnout, ale to tomu neubírá. Líbilo se mi.

21.06.2022 5 z 5

Smrt talentovaného ševce Smrt talentovaného ševce Václav Erben

Poslouchala jsem na rozhlase a super. Mám ráda detektivky s kapitánem Exnerem :) Baví mě prostředí archeologů nebo v tomhle případě známého zámku.

15.06.2022 5 z 5

Ruce houslisty Ruce houslisty Alena Ježková

Smutné čtení. Téměř celé dvacáté století vykreslené na osudech jedné rodiny. Moc mě to dojalo. Tyhle příběhy mě vždy úplně "sejmou", nečtu je proto často. Moc všem doporučuju, klidně i jako doporučenou četbu studentům.

15.06.2022 5 z 5

Prameny Vltavy Prameny Vltavy Petra Klabouchová

Za mě hodně zajímavá věc... Zůstane mi v paměti. Dobrá a hodně znepokojivá detektivka. Líbil se mi i styl, jazyk. Ten cynismus z toho úplně kape. Ale jako dobře. Doporučuju.

21.05.2022 5 z 5

Srdcerváči. Kniha 1 Srdcerváči. Kniha 1 Alice Oseman

Komiksy běžně nečtu, ale tento jsem zkusmo otevřela a za hodinu bylo hotovo :) A jako.. Proč ne? Je to milé, zamilované, něžné. Člověk si na chvíli vzpomene, jak sám prožíval lásku ve 14.

06.05.2022 3 z 5

Na odstřel Na odstřel Lucie Lomová

Mně se to líbilo :) Taková pohodovka do vlaku. Klidně bych si přečetla i další dobrodružství s Oulibskými.

02.02.2022 4 z 5

Asi takhle.. Nebavilo mě to :D I konec mě zklamal. Ale zas Murakami, že jo, takže dobrý zářez :)

28.01.2022 3 z 5

Milostná píseň pro kočku Milostná píseň pro kočku Nikola Tachecí

Poslouchala jsem na Vltavě. Doufám, že ani špetku z toho autorka nemyslela vážně. Brala jsem to jako recesi a v tom případě myslím, že dobré. Takže za tři hvězdy :)

07.12.2021 3 z 5

Pochovejte mě pod podlahu Pochovejte mě pod podlahu Pavel Vladimirovič Sanajev

Dobře, tak jsem asi divná, ale mně to vtipné přišlo. Byly momenty, kdy jsem se fakt smála. Samozřejmě se mnohem častěji střídaly se zděšením. Ale je to román, aspoň doufám, že je to prostě psané s nadsázkou. Ano, babička je vážně magor, to nepopírám. Ale některé scénky.. Hned třeba to koupání, mě i pobavily. Poslouchala jsem audio verzi na ČRo a pan Meduna to podal prostě úžasně.

29.10.2021 4 z 5

Plechový bubínek Plechový bubínek Günter Grass

Poslouchala jsem jako četbu na rozhlase. A byla jsem.. překvapená? Vlastně jsem nevěděla, do čeho jdu :) Ale je to hodně zvláštní román. Nemůžu zapomenout na tu koňskou hlavu. Ani na šumák, to bylo tak zvláštní, ale fakt vzrušující. Každopádně jsem ráda, že jsem si zase trochu rozšířila literární obzor.

18.10.2021 4 z 5

Dlouhá trať Dlouhá trať Viktorie Hanišová

Je to dobré. Vážně jo. Některé povídky se mi líbily více, jiné méně. Ale jako celek velmi dobré.

18.10.2021 4 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Další perfektní detektivka! Klevisová mě vlastně ještě nezklamala. Tohle jsem dala jedním dechem. Kniha je napínavá, rozuzlení pro mě překvapivé. Opravdu doporučuji!

29.09.2021 5 z 5

Zločin slečnám nesluší Zločin slečnám nesluší Robin Stevens

Bohužel, mně se to vůbec nelíbilo :/ Chtěla jsem inteligentní detektivku ve stylu Flavie de Luce. Tak tohle to není ani náhodou. Nejvíc mě ale zaráží "přátelství" hlavních hrdinek - nádherná, úžasná, chytrá Daisy je protivná a sobecká a ponižovaná Hazel bez názoru je z ní bůhví proč paf. Tohle mě vážně neoslovilo. Třeba jsou další díly lepší, ale kupovat si je už určitě nebudu.

15.09.2021 2 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Nedočetla jsem, moc mě to nezaujalo... :( Ale tak nějak teď nemám čtecí období.

02.08.2021 3 z 5

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Další super detektivka od paní Klevisové. Jen bych se asi opakovala, její knihy se mi prostě líbí :)

14.05.2021 5 z 5

Mezipřistání Mezipřistání Matěj Hořava (p)

Krásná, moc. Sice mi to trvalo, četla jsem vždy jen tak jednu kapitolu, ale byla jsem nadšená. Dozvěděla jsem se zase spoustu nových informací. Pálenka mi přišla trochu lyričtější, ale obě knihy jsou opravdu úžasné. Díky za to.

21.04.2021 5 z 5

Smrtholka Smrtholka Lucie Faulerová

Naprosto skvělá věc! Já jsem nadšená. Tohle je můj šálek čaje. Dost smutný, trochu morbidní, hodně vtipný.. Moc se mi to líbilo, doporučuju. .. A na zelenou pastelku se už nikdy nebude dívat stejně.

23.03.2021 5 z 5