Makii Makii komentáře u knih

Sentimentální román Sentimentální román Bianca Bellová

Kniha se mi líbila. Nastartovala mě po hodně dlouhé době, kdy jsem na čtení neměla pomyšlení. Trochu depka, ale to je život.

17.02.2021 4 z 5

Do tmy Do tmy Anna Bolavá (p)

Mně se to líbilo, jako proč ne.. Ale nechápu, jak to někdo může srovnávat s Houbařkou, která má děj, příběh a dialogy. Tohle je v podstatě jen sběr. Samozřejmě že jsem ten příběh a vše okolo vnímala a pochopila, ale... Na mě moc náznaků a jinotajů.

26.10.2020 3 z 5

Baletky Baletky Miřenka Čechová

Naprosto skvělá! Tenhle styl psaní prostě můžu. A jestli byla autobiografická alespoň desetina z toho, tak.. uuuf. Neskutečný. Doporučuju.

11.09.2020 5 z 5

Zločin na Starém Městě pražském Zločin na Starém Městě pražském Daniela Krolupperová

Moc pěkná, líbila se mi. Schikaneder je můj velmi oblíbený malíř, takže kniha byla jasná volba :) Spíš pro starší děti, skoro ani středoškolákům by neublížila.

02.09.2020 5 z 5

Mrtví ptáci nezpívají Mrtví ptáci nezpívají Alan Bradley

Upřímně musím říct, že tenhle příběh mě moc nebavil :( Ale i tak byla Flavie samozřejmě skvělá. Tuhle sérii miluju :) Jen mi tu trochu chybělo vyšetřování, vlastně i vražda... Nejsem moc nadšená, že nové příběhy se budou pravděpodobně ubírat špionážním směrem. Ráda se budu mýlit.

31.08.2020 4 z 5

Vražda pro zlatého muže Vražda pro zlatého muže Václav Erben

Líbila se mi :) Doporučuju, je to inteligentní, pěkné čtení.

07.08.2020 4 z 5

Na dosah ruky Na dosah ruky Václav Erben

Moje první setkání s panem Erbenem (tedy knižně). Nedávno jsem slyšela na rozhlase "Poklad byzantského kupce", a i když jsem si myslela, že to samozřejmě znám (v TV je to 5x do roka), tak opak byl pravdou. Nadchlo mě to, pustila jsem se proto do čtení. A kniha se mi velice líbila! Nějak jsem nepátrala po souvislostech, ale přesto se mi nechce věřit, že by kniha mohla vyjít v roce 1971?? Nebo třeba nějak cenzurovaná? Pokud už tehdy vyšla v tomto znění, tak mě to o to více těší :) Doporučuji.

29.07.2020 5 z 5

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

Eliška mi byla krajně nesympatická. Chápu a toleruju, že spousta lidí má psychické problémy, ale tady snad nebyla postava, která by je neměla :) Postupem čtení jsem si říkala, ta holka je snad magor, a na konci si říkám "aha..." :-D Ale četlo se mi to dobře (až teda na pasáže o mrtvých dětech). Pocity mám ale nějaké rozporuplné..

29.06.2020 4 z 5

Vytěženej kraj Vytěženej kraj Veronika Bendová

Neurazí.. Ale moc mě to nenadchlo. Takový "cestopis" po Sudetech, kdo se trochu zajímá, není tím krajem překvapen. Jakási lovestory přemoudřelého Huga, idola všech dívek a žen, a Ireny, která vedle něj působí trochu hloupě, a mezi obyvateli severu zase jako snob.

08.06.2020 3 z 5

DNA DNA Yrsa Sigurðardóttir

No to snad... Tohle je Yrsa? Nějak nevím, co si o tom myslet. Ten závěr mi teda asi trochu objasnil tu totální absenci vyšetřování.. Co se v té knize vlastně dělo? Řekla bych, že na cca 390 stranách vůbec nic. Pak zbývá nějakých 10, kde se to "vyřeší". To chování vyšetřovatelů při výslechu malého dítěte byl snad vtip? Takhle se nechová ani největší idiot... Fakt nevím. Taky mi vadilo, že postavy nejsou vůbec popsané, že má Freyja blond vlasy jsem vydedukovala v půlce knihy, ale třeba kolik těm lidem asi může být let..? To nemám ráda, když nevím, o koho jde. Je to za 2,5 hvězdy jen za to, že to mělo docela pěkný sloh a žádné gramatické chyby (to už je dnes taky vzácnost). Jsem na sebe fakt naštvaná, že jsem si koupila i druhý díl.

19.05.2020 3 z 5

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Velice krásná kniha. Hlavní hrdinka je přesně ve věku mé mámy, musím jí to hned doporučit. Ale i pro mě to byl jakoby návrat do dětství, vyrostla jsem na vsi. Pasáže z minulosti se mi líbily hrozně moc, například popis práce "na kravíně" byl úplně top, vůbec všechno jsem viděla jasně před sebou. Dojíždění na zábavy v okolí, práce kolem chalupy... Za mě super a doporučuju.

02.05.2020 5 z 5

Prašina Prašina Vojtěch Matocha

(SPOILER) Možný SPOILER !!!
Vážně se mi to líbilo. Ale.. Opravdu to muselo být tak neuvěřitelné? :-/ Neberu ten nápad jako takový - Prašina, stroj atd, to bylo krásné, bezvadné! Myslím to, co všechno se fyzicky dělo dětem. Nic proti, ale vážně by vydržely asi 50 hodin nespat, dostávat každou půl hodinu nakládačku, pořád utíkat v dešti, topit se... Za mě toho bylo v tomto ohledu až moc. Ale druhý díl si přečtu ;)

14.04.2020 3 z 5

Skočný příliv Skočný příliv Rolf Börjlind

Jednoduchá detektivka, která neurazí. Nemám moc ráda natahování textu tím, že se napíše jedna věta na řádek. Kniha mohla mít o 100 stran méně. Ale nelze upřít, že námět byl zajímavý a vše do sebe nakonec dobře zapadlo. "Odhalení" úplně na konci bylo poněkud trapné a navíc.

07.04.2020 3 z 5

Probudím se na Šibuji Probudím se na Šibuji Anna Cima

Heej, tohle bylo dobrý!! :-) Přesně takovou knihu jsem teď chtěla číst. Bylo to bezvadný, moc se mi líbila. Sice trochu teenage, ale vůbec mi to neva. Hrozně čtivý, vlastně si přečtete několik děl najednou :) Ale nutně potřebuju ještě tak 20 stran příběhu, to přece nejde takhle to utnout!! :-D Úplně mě to vcuclo, prostě skvělý nápad. Díky za nové poznatky o japonské literatuře a Japonsku vůbec. Je to zábavné, rozhodně doporučuju na současnou trudomyslnost.

25.03.2020 5 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Perfektní. Opravdu. Skvěle jsem se bavila, mohu doporučit. Jak to bylo s Ann-Solveig lze sice odvodit poměrně jednoduše, ale zbytek příběhu super a pro mě překvapivé a dobře vypracované rozuzlení.

24.03.2020 5 z 5

Psychiatr Psychiatr Caleb Carr

Konečně. Už jsem myslela, že to nikdy nedočtu. Knihy odkládám nedočtené fakt výjimečně. Ale tohle byla příšerná nuda. Nebyla to detektivka, thriller, prostě jen popis, jak se před 120 lety chytal sériový vrah. Alespoň že ve zhruba třetině knihy už přestala být každá strana jen popisem toho, kudy jede drožka. Ztrácela jsem se v postavách a všech těch jménech, to byla ale spíš moje chyba, nic mě nenutilo číst knihu pozorněji. Také se mi už po několikáté potvrdilo, že američtí autoři si poměrně zbytečni libují v brutalitě. To mi vadí. Přátelům bych tuhle knihu nedoporučila. A to jsem dostala k Vánocům druhý díl :-(

07.03.2020 3 z 5

Plaváček Plaváček Martin Goffa

Na úplný závěr trošku vzrůšo, jinak poměrně nuda. Ale dá se to, pohodová oddychovka do vlaku.

24.01.2020 3 z 5

Vyšší spravedlnost Vyšší spravedlnost Hans Rosenfeldt (p)

Výborná, jako vždy. Jedna z mála sérií, která si drží kvalitu. Ale tentokrát jsem byla na konci už vážně naštvaná a znechucená Sebastianem. Skoro se ukazuje, že největší psychopat je vždy on.. Nechápu, proč Vanje neřekl, jak to bylo. Že mu zrovna tohle zatajit stojí za to. Přece nemůže úplně jistě vědět, že se nic nestalo. No prostě magor. A z kriminálky není jediný. Určitě si přečtu i pokračování.

18.01.2020 5 z 5

36. týden 36. týden Sofie Sarenbrant

Je to krátké a mohlo být ještě kratší, podle toho, jak se v knize nic nedělo :-D Kdo a proč je pachatelem si lze snadno domyslet už skoro na samém začátku. Pár kapitol mi přišlo úplně mimo mísu a přišlo mi, že byly v knize, jen aby se nějak zaplnily strany (*spoiler* - např. z ničeho nic se objeví nevlastní bratr?? Proč??). Také překlad mi přišel slabší. Ale proč ne, prostě ne úplně top detektivka, ale své čtenáře si najde.

11.01.2020 3 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Tahle byla poslední, která mi od Mornštajnové chyběla. Dobrý příběh, líbila se mi. Ale takhle komplet musím uznat, že všechny knihy od této autorky jsou si velmi podobné - tzn. na jedno brdo. Minimálně tím, jak je příběh vystavěný a odvyprávěný, jsou v podstatě totožné. Nu což, když se to líbí. Ale pár let teď žádnou nevyhledám.

06.01.2020 4 z 5