Makii Makii komentáře u knih

Bereme, co je Bereme, co je Věra Nosková

Poslouchala jsem na rozhlase a docela se mi to líbilo. V knihovně jsem vždy tuto autorku tak nějak obcházela obloukem, myslela jsem, že jde čistě o ženský román. Knize nenapomáhá ani příšerná obálka. Ale ono ne, je to celkem pěkný a zajímavý román. Líbilo se mi to. I když v audio verzi se občas celkem podivně přeskakovalo v čase... Nevím, zda to tak je i v psané verzi.

05.08.2023 4 z 5

Mrtvola v komíně Mrtvola v komíně Alan Bradley

Tohle bylo trochu zamotané :) Ale opět úplný balzám pro duši - moc se mi líbí, jakým jazykem, stylem jsou knihy v této sérii napsány. Tomu samozřejmě napomáhá super překlad. Flavie je srdcovka.

05.08.2023 4 z 5

Krycí jméno Studentka Krycí jméno Studentka Milena Štráfeldová

Vhodné např. jako četba pro deváťáky, prváky. Nic převratného, napsáno velmi jednoduchým způsobem. Pokud se vám nechce moc přemýšlet, je to dobré jako četba na dovolenou, do vlaku.

27.07.2023 3 z 5

13 hodin 13 hodin Deon Meyer

Skvělá kniha, velmi napínavá, moc se mi líbila. Po dlouhé době jsem se nemohla od příběhu odtrhnout. Vše do sebe pěkně zapadlo. Líbí se mi i africké reálie a pro mě různé nové informace z tohoto koutu Země. Určitě si přečtu i další detektivky v této sérii.

29.06.2023 5 z 5

Vítr se zvedá Vítr se zvedá Timothée de Fombelle

Kniha je to krásná, cožpak o to... Ale je to hrozné téma. Nějak vlastně ani nevím, zda to chci číst. Přesto se do dalších dílů samozřejmě pustím, už jen pro to, abych věděla, jestli se to trochu "rozjede". Jsem zvědavá.

19.06.2023 4 z 5

Prolhaný život dospělých Prolhaný život dospělých Elena Ferrante

Slyšela jsem na rozhlase. Podle mě dívčí román, nebo román pro mládež. Dvakrát mě to nenadchlo, žádné drama se nekonalo, řekla bych, že skoro chybí i ty lži. Nejvíce mě vlastně asi zaujalo, že děti samy jezdí v klidu přes celou Itálii :)

15.06.2023 3 z 5

Wilsonov Wilsonov Michal Hvorecký

Slyšela jsem na rozhlase... A je to doufám nějaká recese, že jo?? :-D Pořád jsem marně čekala, až se něco stane. Měla to být detektivka? Jestli jo, tak špatná. Nestalo se tam totiž za celou dobu nic. Možná jsem to jen nepochopila.

02.06.2023 2 z 5

Tyranie: 20 lekcí z 20. století Tyranie: 20 lekcí z 20. století Timothy Snyder

Za mě skvělá a znepokojivá kniha, líbila se mi moc. Doporučuji všem.

12.05.2023 5 z 5

Úplně nevím, co si o tom myslet.. Dialogy Hadžimeho a Šimamoto pro mě byly utrpením. Vlastně víceméně všechny dialogy v knize :-D Od Murakamiho se mi holt víc líbí asi fantasy romány - Kafku prostě nic nepřekoná. Ale i tohle mělo něco do sebe, ne že ne...

10.04.2023 3 z 5

Kdo seje vítr Kdo seje vítr Hans Rosenfeldt (p)

Skvělá!! Jsem ráda za další díl z této série, moc se mi líbil. Aspoň někdo si ještě drží jakš takš úroveň, ptž Kepler i Adler-Olssen jsou zhruba od čtvrtého dílu jedno velké zklamání. Knihu mohu jen doporučit, výborná detektivka. I Sebastian je celkem normální :)

29.03.2023 5 z 5

Winterbergova poslední cesta Winterbergova poslední cesta Jaroslav Rudiš

Věděla jsem, že je to zrovna k dispozici v aplikaci Můj rozhlas. Ale knihu jsem si chtěla už dlouho přečíst, tak jsem si ji vypůjčila. Ale selhala jsem. Dala jsem jen 25 stran a když jsem asi po padesáté sedmé četla "Hradec Králové", knihu jsem zaklapla. To se mi nestává, ovlivnila mě možnost té audioverze :) Tak jsem si to "jen" poslechla. A líbilo se mi to. Takže kdo ví, možná dám v budoucnu knize ještě šanci.

18.03.2023 3 z 5

Venuša zo zátoky Venuša zo zátoky Dominik Dán

Poslouchala jsem na rozhlase. Nebylo to špatné, ale přišlo mi tam dost dějových linek, všechno se sice rozpletlo..., ale.. Nijak mě to nenalákalo si od tohoto autora něco ještě přečíst.

18.03.2023 3 z 5

Gloria Gloria Timothée de Fombelle

Přečtete to za pár minut, ale nikdy nezapomenete. Nádherná věc, velmi mě to dojalo.

03.03.2023 5 z 5

Šeptuchy Šeptuchy Alena Sabuchová

Poslouchala jsem na rozhlase a strašně se mi to líbilo. Opravdu hrozně moc. Říkala jsem si, kdo ví, zda bych to dočetla? Protože to na mě působilo jako "těžký text". Ale jako poslech krása. Miluju, když mě dobrá kniha "donutí" hledat si nové informace - o krajích, lidech, zvycích... Je to ohromně zajímavé, syrové, možná kruté, ale hlavně pravdivé. Poplakala jsem si. Rozhodně doporučuji.

03.03.2023 5 z 5

Plachetnice na vinětách Plachetnice na vinětách Jiří Hájíček

Co to mělo být..? Žádný děj, žádné rozuzlení, kostrbaté dialogy..? Naprosto nesnesitelné postavy (mít takovou sestru, tak to potěš teda). Velmi mě to nudilo. Škoda, jiné knihy pana Hájíčka mě bavily.

21.02.2023 2 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Nebudu dávat hvězdičky, ať nekazím průměr. Tohle byla totiž moje chyba, už jsem po Lovci králíků nechtěla Keplera číst... Ale stála jsem bezradně v knihovně a udělala tuto osudovou chybu :-D Je to příšerný, vážně. Od repliky ... "Joona na zemi rozšlapal hlaveň brokovnice..." jsem se smála už fakt nahlas. Do tý doby jen tak v duchu.. :-D Za mě rozhodně ne.

11.02.2023

Lapači prachu Lapači prachu Lucie Faulerová

Výborná. Skvělá věc, opravdu. Jako první jsem četla Smrtholku. A před tímto debutem smekám. Moc se mi líbila. Mně přijde prostě ze života. Tak to je, občas.

30.01.2023 4 z 5

Poslední pád Mistra Materny Poslední pád Mistra Materny Václav Erben

Opět skvělá. Kapitán Exner mě prostě baví :)

15.01.2023 4 z 5

Líbilo se mi. I když ze začátku jsem si říkala, že to je vyprávěné jako pohádka.. Na ten styl jsem si musela zvyknout. Taky mi neseděly ty vsuvky "ta druhá". Ale jsem nakonec ráda za spoustu zajímavých informací o mé milované avantgardě.

08.01.2023 3 z 5

Potřeba hladu Potřeba hladu Roman Vojkůvka

Příběh dobrý, zajímavý, ze života. Chápu, že tohle chce udělat nejspíš spousta lidí, jen minimum najde skutečně odvahu. Ale ten koncept mě hodně zaujal. Takové rozhodnutí bych neodsuzovala.
Hvězdu dolů ubírám ale za naprosto příšerné korektury. Jako viděla jsem už hodně, ale tohle byl unikát. Autorovi doporučuji nechat si to kontrolovat někým jiným. Hodně to té knize jako celku ubralo. Hrubky, nesmyslné čárky, podivná skladba vět.. Je to škoda :-/

18.07.2022 3 z 5