Poslední pád Mistra Materny

Herec Boris Materny se často - v televizi i na prknech divadelního jeviště - stával obětí zločinu. Tentokrát však bohužel nešlo o divadelní či televizní roli. Mistr Materna byl zavražděn...

Kniha byla přeložena do němčiny pod názvem Maternas letzte Rolle, vyšla v roce 1991 v nakladatelství Das Neue Berlin.

https://www.databazeknih.cz/img/books/98_/9827/posledni-pad-mistra-materny-9827.jpg 4.4102

Kniha Poslední pád Mistra Materny

Damato

Detektivky moc nečtu, protože jsem velice netrpělivý člověk a nikdy nevydržím čekat na vyřešení zápletky. Kniha mě hodně zaujala svým názvem a tak jsem se musela dozvědět, jak to s tímhle tím Maternou skončí. Detektivka s napětím i humorem. Jo, to je to co mám ráda...krom jiného. Doporučuji

Vesmich

Takže v tomto příběhu vystřídal kapitán 4 - 5 obleků a zrovna tolik žen! Je to holkař a manekýn :). To bylo napínavý! A tý krve co vyteklo! Některé ty kulturní postavy člověk úplně viděl před sebou.To se Václavu Erbenovi hodně povedlo! Už mi ovšem jeho knihy došly, musím se vypravit zase do nějakých těch knihovniček po ulicích, tam to vždycky najdu, protože v antikvariátu u paní Taussigové mají kulový.

Ava365
23.08.2020

Pěkná česká detektivka.

georginaa
07.07.2020

V tomto podivném příběhu jsem chvíli ztrácela ponětí o postavách. Než mi to nějak secvaklo a pomotané se rozmotalo. Nu což vše nemůže být jednoduše řečeno. I smrt může být složitá, dokud ji nevypátrá náš oblíbený Kapitán Exner.

milan3144
16.03.2020

Měl jsem obavy, po přečtení hodnocení ostatních čtenářů, že budu mít v postavách, tak jak v detektivkách dost často, chaos. A ono ejhle, neměl. Dokonce se musím pochlubit, že můj tip na pachatele, vydedukovaný zhruba po dvou třetinách knihy, byl úspěšný. A to aniž by detektivka i po té ztratila napětí a švih. Prostě styl vyšetřování hlavního protagonisty a jeho kolegů s dávkou humoru se mi líbil.
Pět hvězd.

ArwenAragorn
14.06.2019

Hodně zamotané, ale dobré.

ondrej.b
31.01.2019

Tak tohle byla pro mě asi nejobtížnější Exnerovka, tedy co se týče četby. Hodně postav z uměleckého prostředí a vůbec celá problematika kolem těch vražd, navíc tím zvláštním způsobem. A taky pěkně zamotané to tedy bylo:-). Ale pořád to má spád a švih, vtip a hlavně sympaťáka jménem Michal Exner. No a Vlčka s Beránkem počítám rovněž.

Blanchidlo
19.12.2018

Další skvělá Exnerovka, klasika, která nikdy nezklame a pohladí na duši :) Pokud máte rádi klasické detektivky, vřele doporučuju.