Poslední pád Mistra Materny

Poslední pád Mistra Materny https://www.databazeknih.cz/img/books/98_/9827/posledni-pad-mistra-materny-9827.jpg 4 150 29

Kapitán Exner série

Herec Boris Materny se často - v televizi i na prknech divadelního jeviště - stával obětí zločinu. Tentokrát však bohužel nešlo o divadelní či televizní roli. Mistr Materna byl zavražděn... Kniha byla přeložena do němčiny pod názvem Maternas letzte Rolle, vyšla v roce 1991 v nakladatelství Das Neue Berlin.

Eicherik
03.03.2024 4 z 5

Třicet sedm let stará exnerovka, vydaná v lehce kultovní edici Smaragd, s pověstnými zelenými stránkami. Jelikož se jedná o jeden z posledních dílů, měl jsem trochu obavu o jeho kvalitu, naštěstí se ukázala zcela lichou. Vyšetřování případu se příjemně posouvá kupředu a na světlo vychází zprvu utajovaná a neznámá fakta. Jedinou výtku bych měl, k dle mého názoru, zbytečně rozvětvenému a složitě vystavěném motivu. Zjednodušení by příběhu prospělo. Čtenářům starých českých detektivek mohu tuto knihu doporučit.
Citace: Mám rád čerty, Mistře Třešňáku! Jsou to zřetelní duchové záporu a zatraceně někdy zakolísají směrem k dobru. Je to lepší než andělé, ti duchové kladu. Ti když zakolísají ke zlu, tak to páchne sladkými úsměvy a... a..." kapitán Exner kupodivu - snad únavou - nenalézal slov.

Calinda
29.02.2024

Četla jsem kdysi dávno, celou sérii s kapitánem Exnerem vřele doporučuji, z mého pohledu jde o jedny z nejlepších starších českých detektivek. I zfilmování s úžasným Kodetem se povedlo.

faba
03.10.2023 4 z 5

Exner a spol nezklamou. Skvělá detektivní práce, nadměrné množství mrtvých, humor a samozřejmě Exner a jeho ženy. Je to klasika české detektivky a řekl bych jedna z lepší od Erbena. A množství postav? Kupodivu jsem neměl problém, a že jich bylo :-)

Makii
15.01.2023 4 z 5

Opět skvělá. Kapitán Exner mě prostě baví :)

jprst
12.12.2021 4 z 5

Od jiného autora by to v mém hodnocení hodilo i pět hvězd, ale u pana Erbena tento příběh považuji přece jen za slabší, příliš mne svými jinými detektivkami namlsal.

Damato
13.08.2021 5 z 5

Detektivky moc nečtu, protože jsem velice netrpělivý člověk a nikdy nevydržím čekat na vyřešení zápletky. Kniha mě hodně zaujala svým názvem a tak jsem se musela dozvědět, jak to s tímhle tím Maternou skončí. Detektivka s napětím i humorem. Jo, to je to co mám ráda...krom jiného. Doporučuji

Vesmich
11.07.2021 5 z 5

Takže v tomto příběhu vystřídal kapitán 4 - 5 obleků a zrovna tolik žen! Je to holkař a manekýn :). To bylo napínavý! A tý krve co vyteklo! Některé ty kulturní postavy člověk úplně viděl před sebou.To se Václavu Erbenovi hodně povedlo! Už mi ovšem jeho knihy došly, musím se vypravit zase do nějakých těch knihovniček po ulicích, tam to vždycky najdu, protože v antikvariátu u paní Taussigové mají kulový.

Ava365
23.08.2020 4 z 5

Pěkná česká detektivka.

georginaa
07.07.2020 5 z 5

V tomto podivném příběhu jsem chvíli ztrácela ponětí o postavách. Než mi to nějak secvaklo a pomotané se rozmotalo. Nu což vše nemůže být jednoduše řečeno. I smrt může být složitá, dokud ji nevypátrá náš oblíbený Kapitán Exner.

milan3144
16.03.2020 5 z 5

Měl jsem obavy, po přečtení hodnocení ostatních čtenářů, že budu mít v postavách, tak jak v detektivkách dost často, chaos. A ono ejhle, neměl. Dokonce se musím pochlubit, že můj tip na pachatele, vydedukovaný zhruba po dvou třetinách knihy, byl úspěšný. A to aniž by detektivka i po té ztratila napětí a švih. Prostě styl vyšetřování hlavního protagonisty a jeho kolegů s dávkou humoru se mi líbil.
Pět hvězd.

ArwenAragorn
14.06.2019 4 z 5

Hodně zamotané, ale dobré.

ondrej.b
31.01.2019 4 z 5

Tak tohle byla pro mě asi nejobtížnější Exnerovka, tedy co se týče četby. Hodně postav z uměleckého prostředí a vůbec celá problematika kolem těch vražd, navíc tím zvláštním způsobem. A taky pěkně zamotané to tedy bylo:-). Ale pořád to má spád a švih, vtip a hlavně sympaťáka jménem Michal Exner. No a Vlčka s Beránkem počítám rovněž.

Blanchidlo
19.12.2018 5 z 5

Další skvělá Exnerovka, klasika, která nikdy nezklame a pohladí na duši :) Pokud máte rádi klasické detektivky, vřele doporučuju.

postrach
31.08.2018 5 z 5

Další pohodová detektivka,od dobrého autora.Skvělé i filmové zpracování.Exner,nikdy nesklame.

katy211
02.08.2018 5 z 5

Kapitán Exner nezklamal, trochu zamotaný příběh, ale splnil očekavaní.

denib
08.05.2018 5 z 5

Klasický kapitán Exner - po jedné ruce případ vraždy, po druhé ruce krásná žena. Jinak by to snad ani nešlo :-) Tentokrát je případ trochu zamotanější, než jsem u Erbena zvyklá. Hodně postav a někteří mrtví spolu zdánlivě nesouvisí. Ale o to zvědavější jsem byla na konečné rozuzlení.

Marcik7
24.04.2018 4 z 5

pěkný vztahový propletenec, čtivý příběh s otevřeným, i když naznačeným dobrým koncem, příjemné čtení

kilometr
17.01.2018 3 z 5

Dobře napsaná detektivka,která nenudí.Jen těch postav je v knize jak na orloji.60%.

astroweb
01.09.2017 5 z 5

Kdysi jsem přečetl takřka všechny autorovy knihy, ale tahle mi patrně unikla. Perfektní česká detektivka napsaná krásným českým jazykem připomínající dokonce Karla Čapka.

Modrina
18.08.2017 4 z 5

Knížku jsem četla už před delší dobou, teď jsem si ji jen osvěžila. Mám kapitána Exnera a jeho boys fakt ráda. :)