Makii Makii komentáře u knih

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Tento příběh s detektivem Bergmanem se mi zatím líbil nejvíc! Opravdu doporučuji, je to výborná detektivka. Je to dobře vystavěné, napětí se stupňuje, je to uvěřitelné. Palec nahoru ;)

18.12.2019 5 z 5

Andělé strážní Andělé strážní Kristina Ohlsson

Pět set stran úplných blábolů! Tolik nabláboleno jsem už dlouho neviděla :-D Každá informace je řečena minimálně pětkrát, asi jako aby to čtenář pochopil, či co. Partnerská "krize" hlavní hrdinky mě opravdu pobavila: "Tak co, řeknu mu něco, nebo ne??" A on: "Tak já s ní taky radši nebudu mluvit.." Jako pokoušet se vyvolat ve čtenáři jakýsi záblesk napětí tím, že všichni hrdinové si neustále něco tutlají pro sebe a vy musíte čekat, kdy KONEČNĚ si teda všechno řeknou, je utrpení. Navíc pachatele není těžké uhodnout. Dávám hvězdu za to, že v tom aspoň nebyly gramatické chyby..

05.12.2019 1 z 5

Poslední opona Poslední opona Ngaio Marsh

Moc pěkná detektivka, nemám co vytknout :) První půle i poměrně vtipná. Jak byl zločin spáchán, se dá uhodnout poměrně snadno, ale vraha jsem do poslední chvíle nevěděla. Pro milovníky Agathy Christie jako stvořené.

27.11.2019 4 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Líbila se mi. Bohužel, čtu sérii s inspektorem Bergmanem na přeskáčku, takže tohle setkání s ním pro mě bylo už třetí v pořadí. Myslím ale, že to příběhu nevadí. Byl to dobrý příběh, líbilo se mi to. Ale ty ženské hrdinky.. No to byla tragédie, všechny nesympatické, až, s prominutím, pitomé (především Klára). Julie mi přišla jediná normální. Jako detektivka super, doporučuji.

18.11.2019 4 z 5

Pálenka: Prózy z Banátu Pálenka: Prózy z Banátu Matěj Hořava (p)

Tohle bylo krásné. Jsem ráda, že jsem se zase kvůli nějaké knize trochu zastavila, věnovala jí maximální pozornost. Autor úžasným způsobem přibližuje dávné vzpomínky a zážitky. Úplně cítím na jazyku chuť jetelových květů... Přečtěte si to.

14.11.2019 4 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Velmi dobrá detektivka. Nejdříve jsem si říkala, co to bude. Jestli si bude hrát na severskou krimi a jak se s tím popasuje. Ale smekám. Rozuzlení se mi líbilo, vše pěkně zapadlo. Mohu s klidem doporučit.

07.11.2019 4 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Tak tohle bylo... :-O Top kniha od české autorky, ráda si přečtu i její další knihy. Ale nečte se to dobře, to ani náhodou. Ne kvůli stylu psaní, ten je skvělý, ale ten příběh... Z něj mrazí. Moc. Určitě doporučuji.

18.10.2019 5 z 5

Nebe pod Berlínem Nebe pod Berlínem Jaroslav Rudiš

Perfektní. V létě jsem byla poprvé v Berlíně a určitě plánuji se tam ještě podívat. To město mi učarovalo. Stejně tak i tenhle neotřelý román. Doporučuji.

07.10.2019 4 z 5

Dobré povídky. Odpočinkové čtení, knihu jsem měla na dovolené. Tu o fotbalových fanoušcích jsem vynechala - sama jako aktivní fanoušek jsem na to neměla nervy :-D

04.09.2019 3 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Proč jsem si myslela, že je to romance?? :D Tohle je regulérní horor! Naprosto děsivé osudy všech hrdinů, všichni v románu jsou šílenci! Valila jsem docela oči. Každopádně román je nadčasový, čte se velmi dobře.

14.08.2019 4 z 5

V tvojí kůži V tvojí kůži Lisa Renee Jones

Asi nebudu dávat hvězdy, nebylo by to fér. Poprvé v životě jsem četla něco z ranku "pro ženy". Chtěla jsem erotiku :) Dostala jsem spoustu neuvěřitelných blábolů a asi tři čísla skoro jak přes kopírák :-D A závěr to pohřbil dokonale. Naštěstí jsem tomu věnovala jen den.

22.07.2019

Mezi dvěma ohni Mezi dvěma ohni Martin Goffa

Líbila se mi. V krátkém čase třetí kniha od tohoto autora a sleduji vzestupnou tendenci. Sice mě teda moc nebaví ty různé lovestory hlavního hrdiny (vážně je úplně běžné, že holky nemohou odolat muži o 20 let staršímu?), ale je sympatický, tak budiž :) Dost okatě se taky hraje na čtenářovy city (pes). Musím říct, že jsem se při čtení i docela pobavila. Doporučuji.

17.07.2019 5 z 5

Bez těla Bez těla Martin Goffa

Dobrá detektivka, dalo se to číst :) Zajímavé postřehy, jak to (asi) chodí u policie, ale zase si myslím, že úplně každý administrativní krok by nemusel být vysvětlován. Ale čte se to velmi dobře. Oproti prvnímu dílu ubylo i překlepů a chyb, díky za to.

12.07.2019 4 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Ne, tohle ne. Tři hvězdy jsou za to, že sloh je kvalitní, Mornštajnová umí psát. Ale kniha mohla mít o 100 stran méně, neustále se psalo o tom samém, pořád dokola. Bylo pro mě naprostým utrpením číst o tak odporném člověku, pro kterého nemám ani špetku pochopení. Od mládí až do pokročilého věku mi byl Svatopluk tak nesympatický (hodně mírné označení), že jen čtení o něm bylo vážně těžkou zkouškou. Jinak i přes pěkný sloh za mě nejslabší kniha od této autorky. Opravdu zbytečně natahované, všechny okolnosti, pocity apod. se neustále omílaly dokola.

04.07.2019 3 z 5

Poslední tóny z krypty Poslední tóny z krypty Alan Bradley

Další v pořadí za pět hvězd! Nemůžu si pomoct, Flavii miluju :) Jen škoda úplného závěru - doufala jsem, že to přijde trochu později.. Doufám, že to neznamená brzký konec vyšetřování Flavie a Gladys. Tohle bylo zase úplné pohlazení po duši a jazykový koncert. Doporučuji všem.

01.07.2019 5 z 5

Panda v nesnázích Panda v nesnázích Markéta Lukášková

Nebylo to špatné. Takový okořeněný román pro ženy. Je určitě fajn čtenářům přiblížit boj s úzkostmi, ale postupem čtení se mi zdálo, že hlavní hrdinka nic jiného neřeší a přišlo mi to trochu otravné. Příběh Marie mi nepřišel tak napínavý, jak by mohl být. Milé propojení s Lososem, proč ne.

29.06.2019 3 z 5

Ženské lži Ženské lži Ljudmila Ulická (p)

Průměrná kniha o Ženě, která v Sovětském Rusku vystudovala literaturu a cizí jazyky, v 70. letech jezdí na pár měsíců v létě na Krym k moři, má dost peněz a je inteligentní a úspěšná. A hlavně i kniha o jiných ženách, které z různých důvodů lžou. Zajímavé čtení, i když pro mě trochu "kostrbaté" dialogy.

19.06.2019 3 z 5

Muž s unavenýma očima Muž s unavenýma očima Martin Goffa

Kniha se mi líbila. Bavila mě forma - hlavní hrdina v ich-formě, ostatní v er-formě, střídání různě v čase, občas retrospektivně... Možná to přišlo zajímavé jen mně :D Na českého autora bych řekla, že dobré. Románu pomohlo, že autor je bývalý policista, čtenář tak nebyl krmen přílišnými nesmysly. Jo a ještě - co románu bohužel nepomohlo, bylo velké množství gramatických chyb. Strašně se už těším, až si přečtu zase něco, kde proběhla pořádná korektura :-)

14.06.2019 4 z 5

Pohřbený obr Pohřbený obr Kazuo Ishiguro

Nebudu hodnotit, nedočetla jsem. Hrozně mě to nebavilo. Chápu, že to muselo být psáno mluvou "té doby". Ale pro mě naprosto nestravitelné, kostrbaté, podivné věty, i na těch pár stranách poměrně dost chyb. Ne ne, tohle nebyl můj šálek čaje.

01.06.2019

Konec punku v Helsinkách Konec punku v Helsinkách Jaroslav Rudiš

Naprostá bomba. Moje první kniha od Rudiše a jsem nadšená. Pro punkáče asi povinně, pro ostatní skoro jakbysmet :) Líbila se mi moc.

09.05.2019 5 z 5