Ženské lži

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Spisovatelka Ljudmila Ulická poodhaluje čtenáři vnitřní svět ruských žen, svět na první pohled zbavený jakékoli vnější logiky. Leitmotivem a také hybatelem veškerého dění je lež – nezištná, vyslovená s touhou po lepším životě, který nezbývá než si vymyslet. Hlavní hrdinka Žeňa je konfrontována s nejrůznějšími fantaziemi svých přítelkyň, příbuzných a známých, nad nimiž jen tiše žasne. Irene lže o smrti svých dětí, Naďa si vymýšlí staršího bratra a třináctiletá Lála milostný poměr s dospělým mužem, Anna Veniaminovna oklame naivní školačku Mášu, když se vydává za básnířku. Ljudmila Ulická se znovu představuje jako vynikající pozorovatelka všednodennosti, jíž nechybí jemný smysl pro detail a obšírné souvislosti. Čtenář prostřednictvím těchto smyšlených i pravdivých příběhů proniká nejen do bizarního a dnes již zaniklého světa obyvatelek Moskvy a letních hostí Krymu, ale i do jejich nitra, k jejich slabostem....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/199749/zenske-lzi-qY5-199749.jpg 424
Žánr
Literatura světová, Povídky
Vydáno
Orig. název

Сквозная линия (Skvoznaja linija), 2003

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (6)

Kniha Ženské lži

Přidat komentář
lencin
27. září

Sbírka 6 příběhů s hlavní hrdinkou Žeňou. Podstatou jdou lživé příběhy, které si její známé a kamarádky vymýšlejí, aby se udělaly zajímavějšími.
(2013)

Aida32
01. srpna

Nenáročné čtení, kde hlavním motivem je název knihy - ženská lež a to, co dokáže způsobit. Styl psaní a postavy se vyznačují typicky ruskou mentalitou. Po Danielu Steinovi oddechovka, která se dobře čte.


Makii
19.06.2019

Průměrná kniha o Ženě, která v Sovětském Rusku vystudovala literaturu a cizí jazyky, v 70. letech jezdí na pár měsíců v létě na Krym k moři, má dost peněz a je inteligentní a úspěšná. A hlavně i kniha o jiných ženách, které z různých důvodů lžou. Zajímavé čtení, i když pro mě trochu "kostrbaté" dialogy.

Eremites
29.03.2017

Příjemné a nebolestivé čtení od mé oblíbené spisovatelky. Po Zeleném stanu taková oddechovka, nicméně s podobnými lidmi a v podobném prostředí - jako by se člověk vrátil ke svým oblíbeným příbuzným.

petrarka72
05.03.2017

Roztomilé navazující povídky, s lehkým humorem a smutkem v podtextu, s několikerým překvapivým zvratem v té poslední. Důvody, proč ženy lžou, jsou rozmanité. A pátrat po nich - kontraproduktivní..

pajaroh
02.08.2016

Nenáročné povídky o vinných či nevinných lžích, které mají pomoci ve všednosti či nuznosti života hrdinek. Jemná psychologická analýza od výborné spisovatelky.

Doporučujeme

Příběhy nečekaných konců
Příběhy nečekaných konců
Zločin lorda Artura Savila
Zločin lorda Artura Savila
Meč osudu
Meč osudu
Muž, který sázel stromy
Muž, který sázel stromy