Poslední opona

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Detektivní román odehrávající se na starém venkovském sídle v rodině slavného shakespearovského herce. Starý herec je zavražděn v den, kdy oznámí své rozvětvené rodině úmysl oženit se s mladou herečkou a odkázat jí podstatnou část svého majetku. V okamžiku vraždy je na zámku hostem manželka známého policejního detektiva a zahajuje vyšetřování, do něhož se později zapojí i Scotland Yard. Pátrání po vrahovi je v podmínkách sídla a při spletitých rodinných záležitostech velice těžké, komplikuje je i skutečnost, že všichni podezřelí mají v sobě hereckou krev a rozplést síť jejich popírajících se výpovědí není pro vyšetřovatele snadný úkol. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25698/posledni-opona-25698.jpg 4.228
Série

Roderick Alleyn 14.

Žánr
Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány
Vydáno, Československý spisovatel
Orig. název

Final Curtain, 1947

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (6)

Kniha Poslední opona

Přidat komentář
Makii
27.11.2019

Moc pěkná detektivka, nemám co vytknout :) První půle i poměrně vtipná. Jak byl zločin spáchán, se dá uhodnout poměrně snadno, ale vraha jsem do poslední chvíle nevěděla. Pro milovníky Agathy Christie jako stvořené.

Mia516
07.11.2018

Spokojenost. Jako milovník britských detektivek a skalní fanda A.Christie jsem si dost dobře užila u tohle počtení. Velké panství, velká rodina, všudypřítomné divadelní atmo, Shakespeare...vše jak má být :)


Izu
02.08.2018

Komorní a čtivá detektivka.

slyvuska
02.04.2017

jen škoda, že paní Marshová psala ve stejné době jako A. Christie, která jí zastínila... Detektivka to byla dobrá a kdo je vrah jsem samozřejmě poznala až úplně nakonec...:-)

Selinute
04.11.2015

Po dlouhé době jsem si opět s chutí přečetla tuto klasickou anglickou detektivku. Po spoustě severské a americké krimi to byla příjemná změna.

Rafa-P
13.10.2013

Docela zdařilá detektivka z anglického venkova, takové málokdy zklamou.