Majký_ Majký_ komentáře u knih

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Tíživý pocit mě provázel celou knihou i po jejím dočtení. Napodruhé mě zasáhla ještě více. Audiokniha namluvená panem Táborským je také vynikající.

30.10.2021 5 z 5

Vlaštovka v bublině Vlaštovka v bublině Markéta Lukášková

Stejně jako předchozí autorčiny knihy, i tuto jsem zhltla až nesmyslně rychle. Vřele jsem uvítala dodržení schématu střídajících se dějových i dobových linek a provázanost celé "trilogie". Když ale člověk čte knihu raketovým tempem, je také vnímavější k některým nesouvislostem a chybám (totéž se mi stalo už u Pandy v nesnázích), což musím zohlednit ve svém hodnocení.

11.07.2020 3 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Nádherné.

29.07.2023 5 z 5

Co vás v dějáku nenaučili Co vás v dějáku nenaučili Markéta Lukášková

Kniha podle mě přesně splňuje účel - pro ty, kteří se narodili po roce 1989 a neměli to štěstí na vyučujícího dějepisu, který by ve výkladu došel dál než ke druhé světové válce (a tento jev je velmi častý), bude sloužit jako čtivá, tak trochu jiná publikace k získání alespoň základního přehledu. Jako nejzajímavější hodnotím poslední část rozhovorů s pamětníky, škoda, že na ně nezbylo více prostoru. Také děkuji za zamyšlení na konci knihy, se kterým velmi souzním.

14.12.2022 4 z 5

Forrest Gump Forrest Gump Winston Groom

/AUDIOKNIHA/
Člověk se neubrání srovnávání s filmem, ale když se vám povede při četbě od tohoto nutkání alespoň částečně oprostit, čeká vás skvělá zábava. Velmi se mi líbil knižní konec a třeba postava Jenny pro mě vyznívá sympatičtěji než ve filmu. Jsem moc ráda, že existují obě verze příběhu, ač v mnoha věcech odlišné, obě skvělé. K audioknize - vynikající výkon Jana Hartla a zasloužené ocenění.

20.09.2022 4 z 5

Nejšťastnější muž na Zemi Nejšťastnější muž na Zemi Eddie Jaku (p)

Hrůzy holocaustu odvyprávěné velmi citlivě, s mnoha tématy k zamyšlení. Důraz je kladen na důležitost přátelství, rodiny, morálky, a také na nebezpečnost nenávisti, strachu a lhostejnosti. Troufla bych si ji doporučit k přečtení na druhém stupni ZŠ, když se poprvé probírá 2. světová válka. Pokud máte necelých 12 minut k dobru, nenechte si ujít Eddieho TEDx vystoupení (ke zhlédnutí na youtube).

22.07.2022 5 z 5

Majonéza k snídani Majonéza k snídani Markéta Lukášková

Jo, tak tohle mi sedlo! :) Uvěřitelné postavy, z nichž žádná není dokonalá (a kdo taky v reálu je?), pěkně plynoucí příběh a zajímavé myšlenky. Děkuju autorce za příjemně strávené chvíle při oddechovém čtení. Jen ten spoiler ohledně Pokání mi trochu rozhodil sandál, ale za to si můžu sama, neměla jsem tak otálet s přečtením :D

16.01.2022 5 z 5

Jedlová samota Jedlová samota Andrea Maria Schenkel

/AUDIOKNIHA/
Napínavý příběh, výborné zpracování, ze kterého vás celou dobu mrazí. Herci, hudba, atmosféra, vše na jedničku. Hvězdičku dolů dávám jen za poněkud pocitově ,,odfláknutý" konec.

07.11.2021 4 z 5

Jelení vršek Jelení vršek Hana Marie Körnerová (p)

/AUDIOKNIHA/
Mrzí mě, že musím kazit knize dobré hodnocení, ale nemohu jinak - výlet mimo oblíbené žánry v rámci knižní výzvy mě zavál k této historické červené knihovně. Teď se budu zase nějakou dobu držet v bezpečných vodách :) Nebýt audioverze, knihu bych pravděpodobně odložila o dost dříve, než se čtenář dostane k hlavní zápletce, což by byla škoda - příběh jako takový není špatný.

30.04.2023 2 z 5

Ledová princezna Ledová princezna Camilla Läckberg

Autorku jsem objevila díky čtenářské výzvě a rozhodla se přečíst si první díl detektivní série. Kapitoly jsou velmi dlouhé (především kapitola pátá), na což nejsem zvyklá, ale naštěstí se v nich alespoň střídá více dějových linií, určité předěly se tedy v průběhu kapitol vyskytují. Postupné odkrývání pozadí událostí se mi moc líbilo, autorka dává čtenáři prostor pro utváření vlastních domněnek a teorií. Překvapila mě v detektivce přítomnost romantické dějové linky, ale nebyla rušivá, nevadila mi. Určitě se teď nepustím do celé série na jeden zátah, ale věřím, že v budoucnu po dalším díle sáhnu.

22.09.2022 4 z 5

InTyMně InTyMně Markéta Lukášková

Čtivé, vtipné, upřímné. Z mého pohledu se autorka lepší s každou knihou. Těším se na Vlaštovku.

01.01.2020 4 z 5

Opravář osudů Opravář osudů Robert Fulghum

Zajímavá kniha složená z krátkých epizodek, která zejména v první polovině nějak postrádá dynamiku. Myšlenka dobrá, zpracování mi ale tolik nesedlo. Děj knihy se sice má odehrávat v Praze, ale vůbec mi to tak nepřipadalo - ať už to bylo ,,nečeskými" popisy míst (ach ty bloky :)), postavami, nebo celkovým fantaskním laděním.

02.01.2023 3 z 5

Hezký, ale narovnej se! Hezký, ale narovnej se! Johana Fundová

Příjemná oddechovka. První část knihy mě nadchla, sice jsem o pár let mladší než autorka, takže jsme po škole koukaly s kamarádkami spíš na Čarodějky než na Divokého anděla, ale jinak nostalgie zafungovala perfektně. Ve druhé části knihy se ukázalo, že jakmile se smaže toto kouzlo, samotná zápletka vlastně tolik nezaujme. Ale možná to byl autorčin záměr - vzpomínky máme vždycky tendenci vidět růžověji (ačkoli třeba Kryštofův osud byl dost nešťastný...).

22.12.2022 3 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Bohužel mi kniha vůbec nesedla, četba mě nebavila a jsem ráda, že ji mám za sebou. Série Romantické útěky určitě nebude nic pro mě. Nemít knihu vybranou do letošní čtenářské výzvy, pravděpodobně ji odložím (což normálně nedělám). Ráda sáhnu po oddechovce, ale tenhle příběh je vyloženě jednoduchý, postrádá napětí a cokoliv, čím by čtenáře obohatil. Hvězdička vytažená z paty - za zajímavé recepty a navnadění na zimní sezónu.

18.10.2022 1 z 5

Zvuky probouzení Zvuky probouzení Petr Třešňák

/AUDIOKNIHA/
Jedním slovem výborné. O třídu výš zážitek z knihy povyšují výkony manželů Trojanových, jejichž hlasy mě neskutečně vtáhly a vychutnávala jsem každé slovo, myšlenku... Volně parafrázováno - ,,Dostává se nám slov podpory od lidí, kteří nás obdivují a tvrdí, že oni by to takto nezvládli... Samozřejmě, že by to ve skutečnosti také zvládli, ale jsou velmi rádi, že to zvládat nemusí." Pravdivé a silné.

25.04.2022 5 z 5

Někdo mě má rád Někdo mě má rád Dominik Landsman

Povedená odpočinková satira, splnila má očekávání. Kniha by ale mohla být o něco kratší a údernější. Takto neurazí, nenadchne.

08.05.2021 3 z 5

Ztracena v bílém šumu Ztracena v bílém šumu Javier Castillo

Díky krátkým kapitolám a nelineárnímu vyprávění má děj rychlý spád, pocitově proto knize ubírá na objemu - doporučuji těm, kteří se obávají počtu stran, aby se nenechali odradit a do čtení se směle pustili. Autor zpočátku nasadil laťku velmi vysoko a ke konci už trochu ztrácel dech, závěr knihy by si zasloužil o něco více prostoru. Přesto jsem velmi spokojená, doporučuji a těším se na filmové zpracování.

19.12.2022 4 z 5

Lékárníci mění svět Lékárníci mění svět Stanislav Havlíček

Skvělá publikace! Jako lékárnice za ni moc děkuji autorovi :)

07.09.2022 5 z 5

Mládí Mládí John Maxwell Coetzee

Velmi příjemné čtení plné zajímavých myšlenek, moje první kniha od autora. Znát tak díla všech zmiňovaných autorů - literárních vzorů - užila bych si určitě příběh ještě více.

26.02.2022 4 z 5

Přátelé Přátelé Kelsey Miller

Jako hodně komentujících zde, i já čekala od knihy něco jiného. Ale musím uznat, že je to i tak zajímavé čtení. Pravděpodobně po titulu ale znovu nesáhnu.

20.03.2020 3 z 5