Lékárníci mění svět

Lékárníci mění svět https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/483840/bmid_lekarnici-meni-svet-hxP-483840.png 5 10 8

Vynálezy z lékáren měnily a změnily svět! Lékárník je člověk, který vždy ví, co má dělat, a nikdy nevynechal příležitost, aby to zkusil udělat ještě lépe. A protože lékárníci vždy žili bohatými společenskými kontakty, jejich příspěvek světu zasahuje snad do všech oblastí běžného i nevšedního života lidí.

kuruteku
26.12.2023 5 z 5

Tak konečně po pár letech dočteno. Ale vlastně spoustu těch věcí znám z vandrů a táborů s autorem. Včetně toho, že za pizzu s ananasem nemůže lékárník, ale Řek. A to se marně snažím autorovi vnutit jako nápad další díl: "Co se lékárníkům nepovedlo".

Lokki
15.08.2023 5 z 5

Velice zajímavá publikace - čtivá, poučná, s krásnými ilustracemi a celkově parádní grafickou úpravou. Vlastně super tip na bezva dárek. Já si ale svou knihu nechám! :)

Majký_
07.09.2022 5 z 5

Skvělá publikace! Jako lékárnice za ni moc děkuji autorovi :)

Jordanka9
02.07.2022 5 z 5

Zajímavou útlou knížku jsem po informaci v ČR plus, kde byl rozhovor s autorem magistrem farmacie Stanislavem Havlíčkem jako účastníkem mise Lékařů bez hranic ( roky jejich činnosti v Africe i jinde sleduji, občas i přispívám) , který se nějaký čas staral o skladování léků, jejich distribuci a veškerou logistiku v jisté (?) africké zemi v nelehkých místních podmínkách. Pomáhal při práci ostatním zdravotníķů. Pátrala jsem dál a zjistila, že je autorem této zajímavé knihy o 23 vynálezech, na nichž se různou měrou podíleli právě lékárníci. Vydala ČLK v příležitosti 30.výročí.
Můžete sehnat na adrese komory nebo přes některé lékárny. Já osobně přes svoji studentku pracující v jedné chebské lékárně za 200.- kč zakoupila rovnou 3 -sobě i kolegům ve škole.
Některé vynálezy jsou obecně známé, ale řada byla pro mne opravdu novinkou ( řasenka, zápalky, pralinky ad.) a zajímavým počtením.
Snad naláká úvodní moto Colina Alberta Murdocha;
" Nikdy si nepřestávejte představovat, co by se dalo vylepšit "
A mne oslovilo i úvodní věnování lékárníkům a lékárnicím pro inspiraci i jako záchranný kruh pokaždé, když začnou o smyslu svoji profese pochybovat.
(Což není v dnešní tržní době , honbou za ziskem 'nejmenovaných seskupení' žádný div - dodávám já)

LenkaV.1
10.04.2022 4 z 5

Tady je také možnost zakoupeni všech autorových knih: https://480320.myshoptet.com/

buckle
18.12.2021

Je to výborná knížka, určitě stojí za přečtení. :-)
K dostání je již nyní, kromě zmiňované České lékárnické komory např. v některých lékárnách nebo jejich eshopech - např. https://www.lekyprozdravi.cz/eshop/vanocni-nabidka/9769-s-havlicek-lekarnici-meni-svet.html

ludmilaikov
04.12.2021

Super, akorát ze jsem ji nikde nenašla.
Nedá se koupit??
Kdy bude k dostání a za kolik?

LenkaV.1
07.11.2021 4 z 5

Zajímavá knížka, malá formátem, velká obsahem. Že lékárníci stáli za zrodem Becherovky nebo umělého kojeneckého mléka asi člověk ví, ale třeba řasenka nebo zápalky nebo... Nebo si to najděte v knížce sami :-) Zatím není na pultech knihkupectví, ale je k dostání v sídle České lékárnické komory.

2019  91%Syn Buvola: Wen Anyar - V Agoku s Lékaři bez hranic
2021  96%Hlas větru