Madi Madi komentáře u knih

Deník alkoholika, teda vlastně Prince Ládíka. Škoda, že jsem si nedělala čárky vždycky když se objevilo -stakan vodky- .

Zasmála jsem se asi jednou, od půlky už nebavilo vůbec.

03.10.2020 2 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Manželé odvedle se mi líbili o trošku víc. Ze začátku jsem měla docela solidní guláš se jmény, ale to si časem sedlo. Musím strhnout hvězdičku za konec, podle anotace jsem čekala něco hororového, tady hororového nebylo ale nic.
Jak už tu psalo víc lidí, taky mi to hodně připomínala Poirota.

15.01.2020 4 z 5

Slimáci Slimáci Shaun Hutson

Super nechutná jízda! Zvratky, vředy, brutální vraždy, krev, sliz a slimejšákové :)
Toho všeho je tu opravdu dostatek, takže doporučuju u četby NEjíst! Otevřený konec mě vyloženě potěšil.

06.06.2017 3 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Nejlepší kniha s drogovou tématikou. Každopádně bych to zařadila mezi povinnou četbu do základních škol. Určitě by to bylo účinnější než ty strašící přednášky, kterých jsem zažila asi 10 a všichni z nich stejně měli jenom prču.
Pár lidí tu psalo, že jim vadila monotónost knihy. Ale takový život feťáka je - droga, absťák, shánění peněz, šukačka s nechutným prasákem...a pořád dokola.
Zajímalo by mě, jak je na tom Christiane teď. Ale nechce se mi moc věřit, že se ze závislosti zcela vymanila.

03.05.2015 5 z 5

Lékaři hanby: Pravda o lidských morčatech v Osvětimi Lékaři hanby: Pravda o lidských morčatech v Osvětimi Betty Truck

Každý den jsem zvládla přečíst maximálně 10 stran, kdo četl, jistě chápe proč...Detailní popis těch nejodpornějších zvěrstev, na které si vzpomenete. Těžko hodnotit tuhle knihu.

17.03.2013

Daisy Jones & The Six Daisy Jones & The Six Taylor Jenkins Reid

No koukám, že jsem jedna z mála, kterou knížka nenadchla.
Přišlo mi, že se autorka bála jít víc na dřeň co se týče drog a vůbec divokého života hudebních hvězd 70.let. Čekala jsem pořádnou jízdu a divočinu, tak jak tomu doopravdy v těch časech bývalo, ale tady byl hlavním tématem vztah (??) Billyho a Daisy. A ten mě nebavil. A vlastně to i skončilo tak, jak jsem předpokládala.
Obálka je krásná.

24.10.2022 2 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Nedočteno. Skončila jsem asi na straně 80. Nejsem cílová skupina. Po prvních pár stranách je naprosto jasné jak to dopadne.
A pro mě není zima žádný hygge a zachumlávání se do deky s teplejma fuskama. Pro mě znamená zima promrzlej barák a topení dřevem, což znamená bordel a každodenní úklid.

25.09.2022

Poupátka Poupátka Hana Lehečková

Prvních pár stránek jsem si nebyla jistá, jestli mi styl saní sedne, ale poddalo se to a jsem za to moc ráda.
Oplácaná Fanyna nemá dobrý vztah s rodiči, ani se svým bratrem. Ti rodiče mi vadili neskutečně, o děcka se nezajímali, žebrali peníze od rodičů, ale nad ostatní se povyšovali. Není divu, že se Fanyna potřebovala k někomu a k něčemu upnout a byl to bohužel právě divadelní kroužek, který vede jistý Mirek. Čtyřicátník Mirek, který nemá vztah, ani vlastní děti a rád se nechává zahřívat ve spacáku od jedenáctiletých dětí.

13.04.2022 5 z 5

Slyším tě všude Slyším tě všude Connie Willis

Tak to ne tohle. Anotace mě fakt nalákala, myslela jsem že to bude pěkné, čtivé scifi. Ale byla to jedno dlouhá, rozvleklá, ukecaná nuda. Není tam skoro žádný děj, pořád jenom dokola mektají o EED, o telepatii, o tom jak to blokovat...Ta nekonečná pasáž v knihovně mě málem zabila.
Postavy jsou hrozné, málo uvěřitelné. Briddey chodí s Trentem 6 týdnů a souhlasí s jeho návrhem, že si budou moct číst emoce?? A když jí pak ještě řekne o zásnubách je z toho happy?? Já bych zdrhala o sto péro. Ten spratek Maeve byla nesnestitelná.
No od Conie willis už snad ani radši nic...

16.11.2021 1 z 5

Matčina hra Matčina hra Sandie Jones

(SPOILER) Tak když nebudu koukat na to, jak hrozně byla Em naivní a pitomá, tak jo, byla to dobrá kniha. Čtivá a byla jsem zvědavá jak to dopadne. Ačkoliv jsem tušila ještě před rozuzlením.
Ale ta naivita a pitomost Em byla neskutečná. Adam se k ní choval jak hadru, podváděl jí, zrušil svatba a ona pořád tvrdila, že ho miluje víc než svůj život??? A ještě k tomu byla zamilovaná do jeho bráchy...
Pammie by stačilo, kdyby si spolu rozumně sedli a všechno vyříkali, to by ale knížka skončila už tak ve čtvrtině že jo.

26.03.2021 4 z 5

Tatérka Tatérka Alison Belsham

(SPOILER) Nelíbilo. A koukám, že jsem víceméně jediná. Ani jedna postava mi nepřišla zajímavá, prostředí tatérů popsáno jen tak povrchně. S tím stahováním z kůže jakoby si chtěla autorka hrát na Chrise Cartera, ale neúspěšně.
Hlavní hrdinka Marni byla chvílema na facku - zraněná uteče z nemocnice, ví že po ní půjde vrah, schválně ho provokuje a když jí fakt chytí a začne špásovat s její kůží, hrozně se diví že jí dostal a volá o pomoc.
Děj se snažil nalákat na další díl, ten ale číst určitě nebudu.

30.01.2021 1 z 5

Fáma Fáma Lesley Kara

Tak jsem se nechala zlákat pozitivními komentáři a zase se mi to nevyplatilo. Ono to není úplně špatné, ale takové nemastné neslané.
Ze začátku jsem hrdinčino chování i dokázala pochopit. Plácne něco,aby se vlichotila - to dělá dost lidí. Ale pak se chová zmateně, paranoidně a hloupě.
Taky tam bylo zbytečně postav, co nijak nepomohly k zajímavějšímu ději.
Chtěla jsem dát dvě hvězdy o jednu navíc se zasloužila poslední věta.

02.01.2021 3 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Když se člověk na něco těší, obvykle pak přijde zklamání. Jak já se na Jeden z nás těšila. Předešlé Lapenovky byly super, nemohla jsem se od nich odtrhnout. Tohle dílko je ale jen průměr.
Tak od půlky jsem začínala tušit co a jak a to mě štve. Těšila jsem se na taktojsemkurvanečekala pointu.

24.08.2020 3 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Hrdinka mi byla spíš nesympatická, taková nemastná - neslaná, skoro celou dobu se chovala jako vyděšený kuře. Aspoň že na konci se odhodlala k akci.
Pro mě průměrná kniha, škoda. Původně jsem si ji chtěla koupit, ale teď jsem ráda, že jsem jí měla jen půjčenou.
SPOILER : že v tom má prsty její manžel mi bylo jasný snad od začátku těch telefonátů. Myslela jsem, že je i vrah, Rachel jsem netipovala.

07.08.2020 3 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Hovor se smtí zatím nepřekonán, bohužel.
Třetí kniha od Cartera a ta schématičnost je do očí bijící. Hunter všechno ví, protože všechno četl, vlastně by zastal celé kriminální oddělení a Garcia by si měl koupit letenku zpátky do rodné země, protože je k ničemu. Všechny ženy naprosto nádherné a dokonalé. Nějaká ta koitusovačka na jednu noc. Finální stíhačku vraha vyřeší samozřejmě jen a pouze Hunter.
SPOILER:Prního odhaleného vraja jsem netušila, ten druhý byl podle mě docela jasný.

29.05.2020 4 z 5

Nadaný žák Nadaný žák Stephen King

Moje první kniha od Kinga. A nelíbila se mi ani trochu. Byla jsem šokovaná brutalitou, upřímností, nechutností atd.
Kurva skvělá kniha.

21.04.2019

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Mám ráda tématiku 2. světové války a koncentračních táborů, jakkoliv divně to zní. Škoda, že z téhle knihy se nedá vytáhnout právě jen ta část, která se zabývá touhle tématikou. (Ano ano, já vím, nevznikla by šokující pointa). Za zbytečnost a SPOILER naprostou neuvěřitelnost romantické lásky po jednom dni SPOILER musím ubrat jednu hvězdičku.
Nicméně, pokud si potrpíte na stejnou tématiku jako já, neváhejte. Je to smutně krásné.

21.04.2019 4 z 5

Čarodějův učeň Čarodějův učeň Otfried Preussler

Nádherný, i když ponurý a vlastně ne moc pohádkový příběh. Navíc nese hlubší poselství.
Přečteno 3krát a jistě ne naposledy.
Jestli se vám líbila kniha, doporučuju i film, který neveselou atmosféru skvěle dokresluje. Krabateee...

29.04.2015 5 z 5

Betonová zahrada Betonová zahrada Ian McEwan

"Budeme potřebovat víc betonu." Děj se mě vůbec nedotknul, proplul okolo jako mýdlová bublina. Šokující v dnešní době? Ale kdeže...

03.10.2014

Chůva Chůva Gilly Macmillan

Jak tu píše spousta lidí, ten konec se fakt nepovedl. Spousta věcí zůstalo otevřených a nedomyšlených.

09.03.2023 3 z 5