Macawi Macawi komentáře u knih

Tahle knížka je super :-) Její principy mi hodně usnadňují život. Ještě o něco více na mě zapůsobila audio kniha a oneman show, na které jsme s kamarádkami sháněly lístky hodně dlouho. S některými částmi nesouhlasím, ale víte, co je na téhle knize nejlepší? Vůbec si ji nemusíte brát osobně ;-) NIC si neberte osobně.

23.11.2016 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Film se mi líbil moc, byla jsem nadšená. Knížka se mi zdá slabší, příliš mi to připomínalo hodiny fyziky, chemie a biologie. Mark má skvělý smysl pro humor a to byl asi důvod, proč jsem knihu přečetla až do konce.

23.11.2016 2 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Podlehla jsem reklamě a knihu přečetla. Ačkoli jsem si často říkala, že mě moc nebaví, nedokázala jsem se od ní odtrhnout. Líbila se mi kompozice a styl vypravování z pohledu všech tří žen i místa, kde se vypravěčky vyměnovali. Rozuzlení mě příliš nezaujalo, přece jenom tam bylo celkem málo postav, které byly podezřelé.

20.11.2016 3 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Knihu jsem právě se slzami v očích zaklapla. Rozhodně není tak dokonalá, jako první díl, ale myslím, že celkem realisticky ukazuje, jak je náročné vypořádat se ztrátou milované osoby. Moc se mi líbily nové postavy a byla jsem ráda, jak se Lou i přes svůj zármutek chovala nesobecky. Za mě krásné pokračování.

12.11.2016 5 z 5

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Pěkný, originální příběh, který mi dopomohl k větší emtatii.

07.11.2016 4 z 5

Vidořád Vidořád Samantha Shannon

Mám pocit, že tento díl byl neskutečně uměle natahován, často jsem koukala, kolik ještě zbývá stran do konce. Je znát, že autorka vymyslela děj, který zkrátka rozkouskovala na co nejvíc dílů. Což je škoda, protože jinak je celý svět hezky propracovaný. Zkrátka se čtyřista stran čeká, dokud nepřijde velké finále, které má velmi předvídatelný konec.

07.11.2016 2 z 5

Manželská past Manželská past Jennifer Probst

Naprosto jednoduchý, plochý děj, románek, který přečtete za jeden večer a je vám od začátku jasné, jak to všechno dopadne. Ale pokud hledáte knihu, u které nebudete muset přemýšlet a chcete si jen odpočinout, je tato kniha dokonalá.

07.11.2016 2 z 5

Jeden plus jeden Jeden plus jeden Jojo Moyes

Krásná kniha.

17.10.2016 5 z 5

Čtení scénářů rozhodně není můj koníček, ale Harry Potter je srdcovka, takže si v mé knihovně rozhodně místo našla. Některé postavy dostaly dost odlišné vlastnosti, o většině postav se kniha nezmiňuje vůbec. Některé situace mi přišli, že do světa Harryho Pottera nepatří a celkem mě to rušilo.

17.10.2016 3 z 5

Kostičas Kostičas Samantha Shannon

Zajímavý, napínavý příběh, určitě si přečtu i další díl. Na můj vkus byla zbytečně dlouhá a celkem dlouho mi trvalo než jsem se zorientovala v novém světě. Osobně bych na začátku knihy uvítala popis druhů jasnovidců. Za mě dvě a půl hvězdičky.

17.10.2016 3 z 5

Grey Grey E. L. James (p)

Ale jo, přečteno celkem s chutí. Autorčina slovní zásoba způsobila, že i se svou slabou angličtinou jsem nepotřebovala slovník. Bylo hodně znát, že ke knížce nemá nový nápad, nebylo přece nutné znovu opisovat všechny dialogy, místo toho mohla ukázat víc z Christianovi práce a jeho ostatního života.

24.09.2016 3 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

No jo, tak já se přiznám, mě se Padesát odstínů líbilo, všechny díly včetně Greye jsem přečetla rychlým tempem, aniž bych se nějak nudila. Nečekejte od knihy Kdoví jakou literaturu, to snad i já mám lepší slovní zásobu než spisovatelka. Vnitřní bohyně je strašná, chvíli jsem přemýšlela, jestli se děj nestočí do psychiatrické léčebny, kde budu Anastázii léčit mnohočetnou osobnost. Ale upřímně, kdo se dívá na netu na porno, tak taky nekomentuje nesmyslný děj a příšerné dialogy, že?

24.09.2016

Cesta do středu Země Cesta do středu Země Jules Verne

Kniha se četla rychle, přirozeně, opravdu mě překvapilo, že jsem se nenudila. Pan Verner má krásnou představivost, úplně jsem se viděla, jak procházím tmavými chodbami dolů do propasti. Naopak mě celkem rušily některé nejasnosti, např. Cestování na moři po prámu, kde jim i přes šílenou bouřku zůstala všechna zavazadla, představa jak nosí na zádech jídlo na půl roku a v neposlední řadě také stoupání na tekuté lávě ( to jako vážně??). Každopádně mě kniha nenásilně dovedla až do konce, bez zbytečných prostojů. 3 hvězdičky.

24.09.2016 3 z 5

Nejdelší jízda Nejdelší jízda Nicholas Sparks

Kniha je opravdu nádherná. Strašně moc se mi líbilo spojení dívčího románku a staré lásky. Nejvíc jsem obdivovala Iru a jeho nehynoucí, krásnou láskou, která všechno přemůže.

25.07.2016 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Opravdu silný příběh nevšední lásky, u kterého budete plakat, smát se a soucítit s hlavními postavami. Oceňuji náročné etické dilema, které jsem poprvé alespoň částečně dokázala vnímat jako trpící pacient, ne z pohledu profesionála.i. Než jsem tě poznala je jedna z nejkrásnějších knih, jaké jsem kdy četla.

25.07.2016 5 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Kniha se čte hodně lehce, ani si nevšimnete a najednou zjistíte, že jste dočetli. No ono si taky není moc čeho všimnout! Eadlyn je typická holka, která se sice snaží pracovat jak nejlépe umí, ale o životě mimo její bublinu nemá ani páru (ne že bych od princezny čekala něco víc). Jinak se v knize vlastně nic nestane, neustále se opakuje vnitřní monolog hlavní postavy a její neskutečný fňukání. Po trilogii, kde autorka alespoň částečně rozvířila monotonost děje akčními scénami, jsem doufala, že i zde se bude opravdu něco dít. Vždyť i samotná selekce probíhala v knize jen velmi okrajově! Naopak se mi moc líbilo sledování postav z původní trilogie.

25.07.2016 2 z 5