maca5449 maca5449 komentáře u knih

Rockové tango Rockové tango Monika Wurm

Nesedl mi styl psaní a zdálo se mi, jakoby se autorka snažila kopírovat Moyosovou a její Než jsem tě poznala. V polovině už mi došly nervy, zaklapla jsem a nedočetla. Měla jsem trochu chuť prohodit tu knížku oknem za stupiditu hlavní hrdinky.

14.05.2018 odpad!

Píseň zimy Píseň zimy S. Jae-Jones

Nedočetla jsem. Dostala jsem se do poloviny, ale bylo to vážně utrpení. Kniha si určitě najde své čtenáře, ale pro mě to nebylo. Na můj vkus je to příliš německé, divné, pochmurné, depresivní, děj ustrne zhruba v první třetině a pak už se jen opakuje tisíckrát zmíněné...
Nerada hodnotím knihy záporně, někdo si musel dát práci s napsáním, vydáním, prodejem,... proto patří jedna hvězda autorovi a všem, kteří se na vydání podíleli a druhá obálce, protože ta je pecková.

28.01.2018 2 z 5

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

V porovnání s dalšími knihami autorky je tato nejslabší. Nicméně se pár vtipných dialogů našlo a oceňuji názvy kapitol podle receptů. Každopádně by bylo zřejmě lepší, kdyby byla kniha více rozepsaná, takhle to bylo jen frk frk a konec.

20.10.2015 3 z 5

Učiněná katastrofa Učiněná katastrofa Jamie McGuire

Naprosto zbytečná kniha s krásnou obálkou. Oproti prvnímu dílu jsem se nedozvěděla nic nového. Možná kdyby se oba díly spojily v jednu knihu a střídal se pohled Abby a Trava, tak bych neměla pocit, že čtu jednu a tu samou knihu dvakrát.

Epilog mi k tomu celému příběhu tak nějak neseděl... jakoby se autorka ze dne na den rozhodla, že přejde na jiný žánr a nechtělo se jí vymýšlet nové postavy, tak si prostě vypůjčila ty z téhle série.

09.10.2015 2 z 5

Temná krev Temná krev Laurell K. Hamilton

Kniha se mi líbila tak do první poloviny, pak jsem z toho začala mít takový divný pocit a ten přetrval až do konce. Asi kvůli tomu sexuálnímu marastu, metafyzickému marastu a vůbec všem marastům, u kterých mi přijde, že se stále dokola opakují a stupňují. Sice je to zlepšení o proti některým minulým dílům, ke kterým snad už ani nemá smysl něco říkat, ale na víc jak tři hvězdy to prostě stále nemá.

06.03.2015 3 z 5

Harlekýn Harlekýn Laurell K. Hamilton

Konečně!!! Konečně víc akce a míň sexu! Sice se to stále nevyrovná prvním dílům, ale pokud bude autorka pokračovat tímto směrem, možná se konečně dostane do lepšího poměru než 70% sex, 30% Anita.
Každopádně jsem byla zase dost naivní, když jsem si myslela, že by Richard mohl dostat rozum. Panebože jak já doufám, že už ho něco sežere. :-\

25.02.2015 3 z 5

Ona Ona Carey Heywood

Celou knihu mě rozčilovala chyba, kdy bylo slovo "sem" nahrazováno slovem "tady," věty pak zněly hrozně divně a kostrbatě. Začátek knihy mi přišel lepší, ten konec se spíš už táhnul. Opět jsem (jako u prvního dílu) protáčela oči nad velmi primitivní zápletkou, ale velmi se mi líbil mužský strohý způsob vypravování.

Dokonce jsem našla, že autorka napsala i novelu "Sawyer Says," která bude o Sawyer a Jaredovi. Ani mě to nepřekvapuje, protože si autorka touto knihou nechala na jejich příběh dost místa. Tak uvidíme, zda vyjdou i další knihy autorky v češtině.

11.02.2015 3 z 5

Neviditelný Neviditelný Herbert George Wells

Tak to bylo velmi milé překvapení. Rozhodně bych netvrdila, že mi je hlavní postava nesympatická, byla akorát nevyrovnaná, výbušná, paranoidní a nemorální. Je otázka, jestli by byl Griffin takhle násilnický i kdyby zůstal viditelný, vzhledem k tomu, že chtěl být neviditelný proto, aby si mohl dělat co chce a porušovat pravidla. Dle mého názoru byla jen otázka času než někomu ublíží (pokud nepočítám jeho otce). A navíc bylo zajímavé sledovat, jak si Griffin své zločiny obhajuje. Rozhodně se pustím do dalších děl H.G.Wellse.

03.02.2015 5 z 5

Vytoužený milenec Vytoužený milenec J. R. Ward (p)

Nechápu, jak to autorka dělá, že i když vím, kdo s kým nakonec skončí, stejně mě to baví a chci si to přečíst. Navíc i "negativní" charaktery dokáže vyjádřit tak, že si je člověk stejně zamiluje a fandí jim. I když Xcor mě teda chvílema neskutečně štval!

12.12.2014 5 z 5

Advent Advent Jarmila Glazarová

Jedna z top knih povinné literatury. Nádherně smutný a krutý příběh svobodné matky. Nejlepší kniha autorky.

07.11.2014 5 z 5

Česká literatura od počátků k dnešku Česká literatura od počátků k dnešku Jiří Holý

Pro studium literatury na VŠ nezbytný pomocník.

07.11.2014 4 z 5

Noční práce Noční práce Jáchym Topol

Eh... ale jo, šlo to. Jen je to takové zamotané a zmatené. Věčně se přeskakuje od vypravěče do vnitřních monologů postav. Dětská perspektiva s příběhem taky docela zamává no a babský povídačky kolující po vesnici tomu všemu nasadí korunu. Autor je v rozhovorech celkem sympaťák, ale tahle knížka? Achjo. Jsem ráda, že mám knihu za sebou, znovu už ji číst nebudu.

07.11.2014 3 z 5

Průvodce Průvodce J. R. Ward (p)

Asi jsem čekala více. Hlášky bez kontextu zas tak vtipné nejsou, někeré rozhovory jsem ani nečetla, ale kvůli novele Otec si snad stojí za to knížku pořídit.

06.11.2014 3 z 5

Stroncium Stroncium Jiří Kulhánek

Zajímavé. Konec mě trochu zmátl, ale jinak pecka! Humor pana Kulhánka je prostě něco extra.

06.11.2014 4 z 5

Noční klub. Díl první Noční klub. Díl první Jiří Kulhánek

Důvod proč čtu tento žánr a také důvod proč přistupovat k českým autorům bez předsudků typu: je to české, nebude to dobré, zahraniční dycky lepší. Škoda jen, že se kniha nedá sehnat za "normální" peníze. :D
Geniální dílo!

06.11.2014 5 z 5

Princezna popela Princezna popela Laura Sebastian

Byla bych s knihou mnohem spokojenější, kdyby vyšla v pevné vazbě s přebalem a hlavní hrdinka nebyla taková ubulená fňukna.

Takhle je pro mě pouhým průměrem, který nepřekvapil, ale úplný brak to taky nebyl... Podobnost se Skleněným trůnem radši nekomentuji.

14.04.2019 3 z 5

Nevím kudy kam Nevím kudy kam Gayle Forman

Knihu jsem začala číst s předem připraveným názorem. Budu milovat Haruna, Freiu budu nesnášet a Nathan mi bude úplně putna. Bude to takový dojemný, lehký počteníčko na odpoledne, láska jak trám, srandy kopec, happyend...

Eh... taková naivita...

Nuže. Nemohla jsem se začíst. Připadalo mi to plytký, postavy mi vůbec nepřirostly k srdci, vůbec to ve mně nevyvolalo žádný emoce. Nic. Nula. Nada.

Jenže pak přišel zvrat. A já nevím, kdy přesně. Ale najednou jsem hltala stránku po stránce. A pak jsem se (bůh mi pomáhej) zamilovala do Nathaniela. Ano, stále si mlátím hlavou o stůl, jak se to mohlo stát.

Nesnáším nedořešené záležitosti. Mám ráda, když autor jasně napíše, jak to skončilo, jak se všechno krásně vyřešilo, jak do sebe vše zapadá. Mám pak z knížky dobrý pocit. Můžu ji uzavřít a posunout se dál. Tohleto rezonování pocitů po dočtení mě frustruje.

Ale možná proto je tato autorka tak výjimečná. Nutí čtenáře, aby si tak nějak domyslel vše sám. V životě to taky nefunguje tak, že se všechny rodinné vztahy vyřeší tím, že zkrátka máte jeden dobrý den. Ale sakra, já bych to tak chtěla, alespoň v těch knížkách!

Zůstalo tu moc nedořešeného. Proč nemůže mít každá postava svou vlastní knihu? To by mě uspokojilo mnohem víc! A jak to, že na tak malém počtu stránek ve mně autorka dokázala vyvolat takový dojetí a soucit?! Odneste ty pocity pryč! Honem, kde mám nějakou povrchní jednoduchou romanci?!

12.03.2019 4 z 5

Okřídlená duše Okřídlená duše Amanda Stevens

Líbilo se mi to, ne že ne... ale... mám dojem, že tématiku "paranormální romance" nebo "vídám mrtvé lidi" (říkejte tomu, jak chcete) zvládly D. Jones a Ch. Harris mnohem lépe.

Chvílemi jsem měla pocit, jakoby se snad v překladu ztratil odstavec. Čtu, čtu, příběh pokračuje a najednou... eh... co? vracím se zpátky... ne... fakt se prostě přeskočilo úplně jinam... O_o

Amelia mě občas nevýslovně vytáčela. To její: "A teď budu jakože mluvit děsně dramaticky a říkat duchařské věci, které čtenář bude číst jen jako zvukovou kulisu, protože se to hodí do situace, abych vytvořila duchařskou atmošku." Pffff... proč?

Neseděla mi romantická linka mezi hlavními hrdiny. Jako... ten chlap se vynoří z mlhy a tobě se změní život na vždy? Ach... jasně... Znají se zhruba 3 minuty a už mají chuť ze sebe strhat oblečení??... Hmmm... tak určitě...

Nesnáším předjímaní dalšího děje... alias "kdybych bývala věděla, jak se mi ta baterka bude hodit, až se stane, to co se stane, byla bych si ji bývala lépe uschovala do kabelky, aby se mi nerozbila, až mě v temném sklepení napadne ten vrah, o kterém vám víc prozradím, až nadejde ta pravá chvíle!" grrrrr... jako... fakt?! vždycky když se objevila podobná průpovídka, málem jsem hodila knihou o zeď...

Dialogy... postrádaly humor, zato překypovaly rádoby sexy hláškami. Eh. ¨

Jenže...
Autorka mě přesto dokázala překvapit, neodhalila vraha hned na začátku. Ten, o kterém jsem uvažovala jako o možném pachateli, skončil nakonec pod drnem, takže...

Kniha se četla dobře, autorka nám nechala na konec pár nezodpovězených otázek. A zanechala po sobě pár tajemství, která mě ještě zajímají.

Když to shrnu, neuchvátilo mě to natolik, abych musela posedle běžet do knihkupectví/knihovny a neprodleně vyžadovat další díl, ale jsem natolik zvědavá, že si další díl určitě přečtu. Je to první díl ze série, takže očekávám, že ten druhý mě dostane do kolen. Doufám v to.

29.01.2019 3 z 5

Warcross Warcross Marie Lu

Wow. Nemohla jsem se odtrhnout, děj plynul tak úžasně, že jsem měla pocit, jako bych ani nečetla knihu, ale dívala se na film. Všechno jsem to měla úplně před očima! Připomínalo mi to SAO a Ready player one.

Kdo čte hodně YA pravděpodobně Zera odhalí možná ještě dříve než já, dokonce mu asi i dojde k jakému konci kniha směřuje, ale i přesto si Warcross nejde neužít.

Dojem mi trochu kazila korektura.

Romantická linka mi moc neseděla, skoro jakoby... pozor možná SPOILER... jakoby si autorka nechala prostor pro milostný trojúhelník. Vůbec bych se nedivila, kdyby nám Em začala v dalším díle randit se Zerem.

11.01.2019 4 z 5

Láska a jiné úkoly Láska a jiné úkoly Kasie West

Mám ráda knihy této autorky, dokáže skvěle vykreslit romantickou linku příběhu. Moji pozornost si dokáže udržet po celou dobu, aniž by do příběhu nutně cpala nějakou tragédii. Zároveň mě ovšem dokáže vždy dojmout a zatím jsem u každé její knihy uronila i pár slz, samozřejmě o pár stránek později jsem se už zase pochechtávala.

01.11.2018 4 z 5